O "Hell on Earth" od Stephenie Meyer

14. prosince 2009 v 23:25 | Elaine |  Kniha PNfH
Je tady druhý z pěti článků o povídkách v knize Prom Nights from Hell, jejiž autorství si připisuje pět úžasných spisovatelek včetně Meg Cabot.
Susannah už psala o The Corsage od Lauren Myracle, já jsem si vybrala Hell on Earth, tahle povídka se mi asi nejvíc líbila.
Ano, tím "od Stephenie Meyer" v nadpisu chci říct, že to napsala TA Stephenie Meyer. Moc se o tom neví, myslím, že to ani nemá na oficiálních stránkách, ale skutečně to je ona. A stojí to za to.

Základy, souvislosti, ...

Už díky samotnému názvu si můžete představit, o čem ta povídka asi bude. Hell on Earth znamená Peklo na zemi. Nevím, jak vám, ale mně se tenhle název hrozně moc líbí.
Děj se zase, jak už ostatně napovídá pojmenovaní knihy, odehrává na prom, neboli školním plese.

oOo

Anotace...

Mysleli jste si, že za všechny války, vraždy a neštěstí může jenom lidská pitomost? Případně osud?
Těsně vedle.
Do lidských záležitostí se hrozně rádi vměšují démoni a přímo jim působí potěšení, když vás mohou týrat, díky nim někdo zemře a podobné ohavnosti. Vy o nich pochopitelně nevíte. Ještěže andělé mají taky svoje fronty.
Mladá démonka Sheba se rozhodne zničit jeden školní ples v Miami a podivuhodně se jí to daří. Nepřipouští si možnost, že by selhala. Jde totiž cílevědomě svou cestou.

oOo

Dobře, nenašla jsem lepší fotku, než je tahle z filmu Andělé a démoni podle knihy Dana Browna. Ale byla by nuda, kdybych sem nedala ani jeden obrázek.

oOo

Příběh...

Nerada bych zacházela moc do podrobností, protože můj překlad téhle povídky je ve skutečně dobrém stádiu. A co byste pak z toho měli, kdybyste věděli podrobný děj?
Tuhle část článku bych chtěla doplnit asi měsíc po tom, co zveřejním povídku. Což bude relativně brzy. Ne, teď vám neprozradím, jak to skončí.

oOo


Názor...

Hell on Earth se mi fakticky, fakticky líbilo. Jak jsem řekla, pravděpodobně nejvíc z celé knihy. Jsem sice cynik až za hrob, ale někomu by mohl přejít mráz po zádech, kdyby si řekl, že je jen loutka, se kterou někdo manipuluje... A vůbec - těm míň otrlým radím: nečtěte to před spaním. Pro jistotu.
V povídce byly skvělé postavy. Já si uvědomuju, že Sheba je jednoduše zlá, ale nějakým způsobem jsem si ji oblíbila. Ale dost jsem nesnášela >>Celeste<<.
Absolutně nemám smysl pro odhad, co se stane dál, takže jsem byla dost překvapená ke konci. Panejo. Stephenie Meyer je moc, moc skvělá.
Hell on Earth je prostě jedinečná, originální, čtivá a úžasná povídka.

oOo

Stephenie Meyer

Kdo by neznal Stephenii Meyer? Vždyť i dospělí si museli všimnout obřích hromad knih v knihkupectvích a reklam a vůbec, na kterých je tohle jméno.
Stephenie Meyer se narodila 24. prosince 1973 v Connecticutu, ale vyrostla a žije v Phoenixu v Arizoně. Vystudovala na Brigham Young University v Utahu, má bakaláře z angličtiny.
První kniha - Twilight - byla vydána v roce 2005. Stephenie poté vydala New Moon (Nový měsíc), Eclipse (Zatmění), Breaking Dawn (Rozbřesk) a The Host (Hostitel). Všechny její knihy jsou světové bestsellery.
Je vdaná a má tři syny.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adrianga | E-mail | Web | 15. prosince 2009 v 18:52 | Reagovat

MY JSME SI VYBOJOVALY DENÍKY PRINCEZNY!!!!!!!!!!!!!!!! no není to super?

2 Elaine | Web | 15. prosince 2009 v 20:04 | Reagovat

Je to super!  :-) Jsem hrozně moc ráda!

3 adriangapovidky | 15. prosince 2009 v 20:18 | Reagovat

Já taky. Maximálně. :) A nemáte nějaké další info o knížkách?Třeba Being Nikki apod.?

4 Elaine | Web | 15. prosince 2009 v 22:58 | Reagovat

Všechno, co víme se nachází v "!Důležitých datech!" nahoře. Ale už jsem jim dlouho nepsala, poptám se. :-) Ale s Knižním klubem máš špatný zkušenosti, už jsem jim psala dvakrát a od nich ani ťuk. Ale snad to vyjde napotřetí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.