Speciální úryvek z knihy "Princeznám sluší růžová" k příležitosti maturitních plesů

19. ledna 2010 v 19:14 | Elaine |  Princeznám sluší růžová
V Americe se školní plesy pořádají několikrát do roka, ten závěrečný je hlavní. U nás máme jenom maturitní plesy jednou ročně. (A ještě to není to samé, protože na ty americké nechodí rodiče.) A protože poslední dobou se Susannah přidáváme stylové úryvky k Halloweenu, k Vánocům... nemůže chybět ani příspěvek při příležitosti maturáků, které jsou plus minus v tomhle období (třeba gympl, kam chodím, pořádá ples tenhle čtvrtek).
Kniha Princess in Pink (Princeznám sluší růžová) je hodně zaměřená na maturitní plesy, proto úryvek pochází právě z ní.

Středa 30. dubna, biologie

Takže...

Takže co?

Už tě pozval?????

Kdo jestli mě pozval kam?

UŽ TĚ MICHAEL POZVAL NA PLES?????????

Aha. Ne.

Mio, ples je ani ne za DVA TÝDNY! Jeff mě pozval už PŘED MĚSÍCEM. Jak si chceš sehnat šaty, když zatím ani nevíš, jestli na ten ples půjdeš?


Středa 30. dubna, zdravotní výchova

Lilly, mluvil s tebou tvůj bratr o plese?

Cože?

O plese. Však víš. O maturiťáku. Co se bude konat u Maxima od soboty za týden. Nezmínil se před tebou, jestli... jestli chce někoho pozvat?

NĚKOHO? A to jako myslíš KOHO? Svého PSA? ()


Středa 30. dubna, speciálka

I tak. Jsme spolu naprosto šťastní. Víc než jen šťastní. Jsme extaticky šťastní.
TAK PROČ MĚ JEŠTĚ POŘÁD NEPOZVAL NA PLES ?????????????????????????????

...
...

Sobota 10. května, 9 hodin večer, vyhlídková terasa Empire State Building

Nikdy bych si nemyslela, že tohle řeknu, ale Grandmére nemá konkurenci.
Fakticky. Jsem tak hrozně RÁDA, že s sebou vzala na moji narozeninovou večeři Rommela a že utekl a že o něj Jangbu Panasa zakopl a že ho vyhodili z Les Hautes Manger a že Lilly se jeho případu chytla a rozpoutala v celém městě stávku hotelového a restauračního personálu.
Protože kdyby ničemu z toho nedošlo, nikdy by neodvolali maturitní ples a Lana a zbytek plesového výboru by ho uspořádali U Maxima, místo aby se z donucení konal na vyhlídkové terase Empire State Building - což zařídila celé Grandmére, která je s majitelem jedna ruka - a Michael by dál odmítal jít na ples, takže bych seděla doma a po internetu tlachala s kamarády, místo abych tady stála pod hvězdnou oblohou v obláčkově růžových šatech a poslouchala, jak hraje KAPELA MÉHO KLUKA.
Takže jak se teď dívám na blikající světla Manhattanu pod sebou, můžu jen říct:
Díky, Grandmére. Díky, že jsi takový totální magor. Protože nebýt tebe, můj sen přijít na maturitní ples zavěšená do člověka, kterého z celého srdce miluju, by se nesplnil.
A dobrá, je trochu smůla, že nemůžeme tancovat, protože jediná hudba je, když hraje Skinner Box.
Ale před chvílí si dali přestávku a Michael mi přinesl sklenici punče (jenom růžová limonáda se Spritem... Josh se pokusil tam propašovat trochu alkoholu, ale Wahim ho přistihl a pohrozil mu obuškem) a šli jsme spolu k dalekohledům a stáli jsme tam a drželi se kolem pasu a pozorovali řeku Hudson, jak se pod námi v měsíčním světle vine jako stříbrný had a...
Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že jsme se dostali na druhou metu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.