Dojem ze čtení knihy "Queen of Babble gets Hitched"

15. února 2010 v 21:43 | Susannah |  Queen of Babble gets Hitched
Knížku jsem si pořídila ještě před koupením 2. dílu, který u nás minulý týden vyšel v češtině ("Úspěšná smolařka ve velkoměstě"), a absolutně toho nelituju! Knihy jsem samozřejmě četla ve správném pořadí, nejsem blázen.
Jak napovídá banner knihy (popřípadně obálka) i pro neangličtináře - Úspěšná smolařka se vdává. Svým způsobem by se to dalo brát jako spoiler, ale koneckonců nemůžu za název knihy.
Obdobný článek na 2. díl čekejte od Elaine.
Názor, fotku mého výtisku a porovnání UK s US verzí najdete jako vždy uvnitř článku.

ooOoo
Jak už jsem říkala, knihu jsem si pořídila právě proto, že u nás vyšel druhý díl. Nějak jsem si říkala, že jak znám Meg, tak po dočtení dvojky budu ochotná pro třetí díl skoro vraždit a nespletla jsem se. Vážně jsem byla nadšená, když jsem mohla položit dvojku a hned popadnout trojku.
ooOoo

Ilustrace + vzhled obálky

Jako první - moje kniha. Jedna fotka je s bleskem, druhá bez blesku, ve skutečnosti je vzhled bližší druhé fotce.
Rozdíly US a UK verze:
  • obálka
  • písmo hlavního nápisu Queen of Babble
  • minimální rozdíl vzhledu textu - ukázky jsou z US verze
  • 1: novinka - historie svateb -> zajímavé, ale někdy to člověk kvůli napětí vůbec nevnímá; rozdíl: UK verze nemá celobarevnou (šedou) stránku a co je tady bílé, je v UK verzi jen tmavě šedé.
  • 2: Naprosto totožné v obou verzích, jen ta moje UK je recyklovaný papír.
  • 3: Naprosto stejné. Nevím, jak je velká US verze, ale moje UK paperback má jenom vážně malé písmo. Ale ušetřila jsem. V knize jsou všude v horních částech stránek nápisy "MEG CABOT" a "Queen of Babble Gets Hitched" - písmo v UK a US verzi je bez rozdílu.
Nepopiratelná výhoda UK verze: seženete ji v pobočkách Neoluxoru, takže si ji nemusíte zdlouhavě objednávat přes internet, ušetříte a popřípadně nemusíte čekat na český překlad.
ooOoo

Bez spoilerů!

Přemýšlela jsem, jak by se daly pro začátek shrnout nespoilerově dojmy z knihy. A vymyslela jsem to! - Pokud jsou pro vás mé pocity spoileroidní, bez váhání přeskočte!
Nadšení (>> kniha pokračuje přesně, kde skončila <<) -> zklamání + zvědavost -> očekávání -> zklamání -> naděje + zvědavost -> šok + v zápětí nadšení -> očekávání + POPRVÉ (asi na 4 strany) nuda -> nadšení -> ohromné nadšení -> pobavení -> strach -> strach -> strach -> chvíle nadšení -> strach -> úleva -> nadšení ? -> nadšení + nadšení + vyčerpání ze skoro nepřetržitého čtení.
Shrnutí: Nadšení vede, no ne? A hlavně ne náhodou. Už je to pitomý opakovat, ale mě Meg prostě nudit nedokáže!
Hlavní dojem: Vyloženě jsem teď potřebovala knihy, které nebudu chtít dát z ruky a oba díly Smolařky mi to daly. 3. díl poněkud víc, protože jsem byla pořád strašně zvědavá a napjatá, jak to bude pokračovat, stres, že je to konec série, tudíž je to zásadnější, než dvojka. Čtením jsem strávila prakticky celý večer až do půl druhé v noci (proboha s přestávkami!! ), protože jsem si pořád nalhávala věci typu tak ještě kousek.
ooOoo

Spoilery!

Asi půl roku jsem se nepodívala na informace o druhém, nebo třetím dílu... A ze stránek Meg a fóra jsem si pamatovala jenom něčí otázku, jestli Meg od začátku plánovala, že >> Lizzie se dá dohromady s Chazem <<, odpověď si mimochodem nepamatuju, jenom otázku.
Meg má vyloženě talent donutit člověka při čtení, aby některé postavy nenáviděl... Třeba chudák >> Valencia <<, moc toho neřekla, ale jak ta mě dopalovala!
Lizzie: Uznávám, že ta holka mě děsila. Vůbec jsem netušila, co provede, jak pro mě byla nepředvídatelná. Když >> řekla Lukovi ano, měla jsem záchvat vzteku, takže asi tak k jejímu vztahu k němu<<, nebo když jí nedošlo tolik věcí, co se kolem děly. >> Luke Lizzie podváděl, vůbec nic o ní nevěděl a jí to vadilo, ale když si ji teda chtěl vzít tak fajn, to mi vadilo. << Celkově povaha Lizzie mi neseděla. Bála jsem se, že udělá něco tak pitomýho, že zničí příběh. Pak tady byla klasika, kdy hlavní hrdinka opakuje, že >> nad tím radši nebude uvažovat, a že toho a toho přece nemiluje <<. Klasika, jo. Ale připadalo mi, že v téhle knize bylo podobných řečí až moc.
>> Chaz <<: Super postava!!! Nechci ji přirovnávat k ostatním postavám Meg, >> těm mužským <<, ale hodně mi to připomínalo její styl, protože Meg umí napsat >> parádní nereálný chlapy <<. >> Jeho hlášky a názory a přístup k Lizzie - všechno úžasný. <<
SPOILER PRVNÍ KATEGORIE, ČÍST JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!! >> Babička Lizzie: Bylo mi toho tak hrozně líto... Ale když vezmete v úvahu, co se po tom osudném hovoru Lizzie a její mamky stane, a k čemu díky babičce dojde mezi Lizzie a Vy-víte-kým... Posunulo to děj, ale mrzelo mě to. Ne, nebrečela jsem. Docela mě to překvapilo. :D << SPOILER PRVNÍ KATEGORIE, ČÍST JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!!
A ještě jedna věc: >> Lizziina posedlost vlastní svatbou mi dost lezla krkem... <<
Další věc - SPOILER KONCE KNIHY: Pořád jsem si říkala, že teď už je konec, pak zase a zase. Asi tak poslední tři kapitoly. Ale úplný konec byl geniální, což není u Meg nic překvapivého. >> Lizzie a Chaz - malá svatba? Vážně krásně napsaný. Uzavřený příběh, ale přesto natolik otevřený, že člověk by chtěl číst ještě kousek dál. <<
ooOoo

Závěr ;)

Kniha mě nenudila, nemohla jsem přestat číst, a tak dávám

9 bodů z 10

, protože i když jsem se místy nečím rozčilovala, čtení mě pořád neskutečně bavilo. A hlavní hrdinka mi místy sice nesedla, ale ne tak extrémně. Já se rozčílím snadno. Těm z vás, které čekáte na český překlad, přeju hodně výdrže, protože já bych vážně nechtěla mezi 2. a 3. dílem otálet víc než těch pár minut.
A ostatním, které knihu už četly: SEM S VAŠIMI NÁZORY!!! Jen jedna prosba: když budete psát komentář se spoilery, napište SPOILER, abyste kdyžtak někomu nezkazily čtení...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elaine | 15. února 2010 v 21:53 | Reagovat

Před pár dny jsem si slíbila, že se na tvoje spoilery nebudu koukat a jsem pyšná na sebe, že jsem odolala. :-) Mimořádně nechci vědět nic závažnýho dopředu.
Líbí se mi to tvoje nadšení -> šok -> zklamání a tak. :-D A oceňuju, že sis dala víc práce s tím článkem celkově, že jsi ukázala ty rozdíly a vůbec. :-) No, napíšu smysluplnější komentář, až si tu knihu přečtu, což asi nebude brzy, protože jsem už pomalu na mizině a ten zbyteček peněz hodlám obětovat na koncert Alexandera Rybaka. :-D

2 Susannah | 15. února 2010 v 21:56 | Reagovat

Joo, když jsem četla, že tady bude, hned jsem si na tebe vzpomnněla. :-D Takže tam půjdeš? To je super. :-)
Kdyby něco, tak ti tu knížku můžu určitě půjčit. Jak to vypadá s tvojí zásilkou ze Shakes?

3 Susannah | 15. února 2010 v 21:57 | Reagovat

A děkuju. :-D Jsem holt zapomnětlivá, no.

4 Elaine | 15. února 2010 v 22:20 | Reagovat

Vlastně jsem ti jednou dávala odkaz na tu jednu písničku, co? :-) Jdu s jednou kamarádkou. Překvapilo mě, že mamka tak rychle kývla. :-D Mám zabookovaný lístky a zítra je vyzvednu.
Shakes... No, ještě mají nějakej čas (jak mi psali o tý prodlevě), ale jestli mi to nepošlou tentokrát včas, budu zlá.
Ty bys mi QoB3 půjčila? Jsi zlatá! :-) Já ti zase půjčím Hunter's Moon, až ho budu mít.
Nevěděla jsem, že se díváš na The O.C. ani že jsi viděla už pár dílů The Vampire Diaries. Líbilo se ti to aspoň trochu?
Stefan, nebo Damon? ;-)

5 Elaine | 15. února 2010 v 22:22 | Reagovat

Mimochodem neskryla jsi spoiler první kategorie. :D

6 Tlouie | 16. února 2010 v 0:31 | Reagovat

Já jsem si tuhle knížku koupila v angličtině už v září :-) začala jsem si jí číst až potom, co jsem dočetla poslední díl deníků, ale jako vždy jsem se od ní nemohla odthrnout, dokud jsem jí nedočetla :-D bohužel trojku jsem ještě nečetla, jelikož v knihkupectví jí už nemají a nebyli mi schopní říct, kdy zase bude  :-?

7 Susannah: | 16. února 2010 v 5:44 | Reagovat

Elaine: Jsem to ale trdlo! Díky, těch spoilerů tam je hrozně moc... Měla jsem se líp podívat. A jo, jasně, že ti půjčim QuoB. :D

8 Adrianga* | E-mail | Web | 16. února 2010 v 16:07 | Reagovat

juhůů to se těším až to vyjde! :-))

mimochodem TVD miluju

9 Susannah | 16. února 2010 v 16:26 | Reagovat

Elaine: Moc jsem toho jeste nevidela - 3 dily a nekolik videi... O.C. jsem nijak zvlast nesledovala, jenom nekdy a davno, pak jsem se koukla na dobrou polovinu dilu prvni serie a nejak me to prestalo bavit... Ja mam nejradsi Friends a Smallville. :D Vampire Diaries me zaujaly a chci kouknout na vic. Az budu zase mit chvilku. :-)

10 Adrianga* | E-mail | Web | 16. února 2010 v 16:28 | Reagovat
11 Danieliq | 17. února 2010 v 15:41 | Reagovat

Baby, nechcem vám zasahovať do konverzácie, ale k tomuto sa proste MUSÍM vyjadriť :D - Vampire Diaries? Seriál? Bohovský. Knihy síce o ničom, ale seriál (a Damon) je fantastický.

12 Elaine | 17. února 2010 v 16:20 | Reagovat

Susannah: Někde jsem viděla nějakou fotku ze současný řady Smallville a Tom Welling mi připadal už hrozně starej (viděla jsem jenom pár epizod první sezóny). :-D A mimochodem, na stole už mám vstupenku na Alexandra Rybaka. :-) A mám pořád hroznou radost.
Adrianga: Tak jsem se holt sekla v tom tipování, co to bude. :-D
Danieliq: Já jsem z Damona taky vedle, nejsi v tom sama.  :D

13 Susannah | 17. února 2010 v 17:25 | Reagovat

Holky, pokročila jsem s Vampire Diaries! :-D Jsem u osmého dílu. Vážně jsem na ty další díly hrozně zvědavá. :-) Je to silně návykový a musím říct, že Damon je teda jooooo fantastickej! ;-)
Elaine: Pamatuješ, jak jsem ti říkala, že jsem měla Toma nejradši v prvních sériích? Tak už přesně chápeš proč. :-D Navíc je tak ohromnej, že mi místy připadá jak na steroidech.  :-P Na nový díly koukám teď spíš z nostalgie a zvědavosti, jak to budou motat dál. Bůhví kam to doženou. Líbí se mi, že to bere Supermana z jiného pohledu. Trochu pitomý je, že ten styl Smallville je v určitejch věcech prostě nehorázný klišé, i co se stylu střihu a pohybu postav při dialogu týče. :-D
Mám hrozně ráda Gilmorky, co vy na Gilmorky, děvčata? 8-)

14 iw.ka | 17. února 2010 v 20:59 | Reagovat

miiilujem tuto sériu:)

15 Elaine | 17. února 2010 v 21:51 | Reagovat

Susannah: To je super, že už jsi viděla 8 dílů. JE to hustý, jinak bych ti o tom nevykládala. :-D A já v podstatě Damona zbožňuju od jeho první věty: "Hello, brother." :-) To víš, láska na první pohled. :-D Nevim proč, Stefan se mi ze začátku moc nelíbil, ale postupem času se zlepšil. :D Na začátku mi hodně připomínal Edwarda, jak měl hodně strnulej výraz a tak.
Tom na začátku Smallville rozhodně vypadal líp, máš recht.
Gilmorky jsem v životě neviděla - o čem to tak zhruba je? Abych věděla, jestli se na to mám nebo nemám podívat. :-D

16 Tlouie | 12. dubna 2010 v 13:43 | Reagovat

Mě 3. díl Smolařky zklamal... hlavně tím, jak dopadl... a musím říct, že docela lituju, že jsem si 3. díl koupila :-D

17 Susannah | 12. dubna 2010 v 20:04 | Reagovat

Počkej. Vážně? Co přesně ti vadilo? Nebudu ti nic vyvracet, jenom mě zajímá, co ti ta knížka udělala. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.