Dojem ze čtení "Úspěšná smolařka ve velkoměstě"

17. února 2010 v 16:13 | Elaine |  Queen of Babble in the Big City
Jak všechny dobře víte, před několika dny vyšla Úspěšná smolařka ve velkoměstě. Včera jsem tu knížku dočetla. Susannah se vám už zmínila, že tentokrát to budu já, kdo bude psát názory.


Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože jsem byla přímo nadšená z prvního dílu. Několik měsíců jsem dumala, jestli si tu knihu mám pořídit v angličtině nebo jak. Nakonec mě předběhl BBArt.
Úspěšnou smolařku ve velkoměstě jsem si koupila tohle pondělí a včera (v úterý) jsem ji dočetla.
Knihu jsem na začátku milovala. Bavilo mě číst, jak byla Lizzie v New Yorku a vůbec. Jenže jsem měla pocit, jako by ta kniha pomalu ztrácela úroveň, až spadla k mírnému nadprůměru. Čekala jsem víc. (To mám z toho, že jsem se až moc těšila. Jako se Susannah třeba až moc těšila na Being Nikki.)
Jistěže, je to vtipně napsaná kniha a lehce se čte (ale to už víte samy, vždyť je to Meg Cabot) a jistěže, jsem napjatá jak kšandy, jak to dopadne, myslím v posledním dílu. Jenom jsem četla lepší Meginy knihy. (V nějakém rozhovoru Meg říkala, že je pro ni nejtěžší napsat v každé sérii druhou knihu. Asi na tom něco bude. Ale Meg je stejně úžasná spisovatelka. Za co bych utrácela, kdybychom ji neměly?)
Už jsem kritizovala dost, jdu trochu chválit.

Lizzie
>>Pořád mi je stejně sympatická, jenom mě trochu štvalo, že si ještě nedokázala poručit - třeba když pozvala Tiffany na Díkuvzdání a pak si za to nadávala. Že se neovládla.
Chtěla bych žít v Lizziině světě představ, určitě to je moc bezva místo.
<<

Lizziina práce
>>Upravování starých svatebních šatů mě uchvátilo. Je to tak nápadité, že to muselo napadnout jedině Meg. Navíc vždycky mezi kapitolami bylo něco z "Průvodce svatebními šaty od Lizzie Nicholsové". To se hodilo, takže jsem například věděla, co je empír za styl šatů, co to je výstřih královny Anny a podobně. To bylo skvěle vymyšlené. Za to jedničku s hvězdičkou.
Taky mi udělalo radost, že se povedly Jilliny šaty a jak vytřely zrak Jilliné tchyni
.<<
S
>>Věděla jsem, co bude se Shari, četla jsem to jednou na fóru Meg Cabot, i když jsem hledala něco jinýho, takže mě její odhalení nepřekvapilo.
Bohužel
.<<

L
>>Přiznám se, že v prvním díle jsem si vytvořila, ehm, mírnou slabost pro Luka. Nemám vyvinutou obranu na michaelovské typy.
Ale teď… no, mám takový podezření. Nepodložený, je to jenom intuice. Něco mi na něm nesedí. To, co říkal Chaz, ve mně malinko začalo hlodat pochyby (Chaz určitě ví, o čem mluví, vždyť je chytrej a zná Luka celý život). Když Lizzie odcházela, Luke řekl něco ve smyslu, že za ní nepoběží. Celý mi to přijde trochu divný, to je všechno.
<<

Konec knihy moji nedočkavost na třetí díl ještě posílil. Já fakt nevím, co si myslet, na koho vsadit, vůbec, absolutně ne. Nečetla jsem nic ze zakrytých spoilerů v článku o Úspěšné smolařce 3 od Susannah, takže v podstatě vím jenom to, co je v anotaci. Chci se nechat překvapit.

Takže nakonec jsem se rozhodla knize udělit

8 bodů z 10

Ale určitě si Úspěšnou smolařku přečtěte, když vám na ni padne zrak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaťulik | 17. února 2010 v 17:13 | Reagovat

Ahojda Máte supr blog nedávno jsem si koupila V kůži supermodelky.A zhltala jsem ji za dva dny.Nevíte kdy nebo jestli vůbec výjde 2.díl Being Nikki?

2 Susannah | 17. února 2010 v 17:16 | Reagovat

Víš, že mě prozměnu tahle knížka vůbec nezklamala? A to jsem pořádně náročná... Hrozně mě to napínalo na třetí díl a prakticky mě tak popoháněla zvědavost, že jsem extrémně nevnímala zklamání, jestli tam nějaký bylo... Lizzie mě taky štvala, že si prostě nedostojí toho, co si nakázala. Ty prostupy s detailky ve dvojce byly skvěle propracované a zajímavé, ale ve trojce mě upřímně zase zklamaly. Jedničku jsem četla už dávno, takže si to přesně nevybavuju - hlavně ne ty povahy postav, ale určitě se na to mrknu, když mám teď názor pokřivenej koncem série. :-D A dvojce bych dala taky osm bodů, když už jsi u toho.  ;-)

3 Susannah | 17. února 2010 v 17:17 | Reagovat

Kaťulík: O vydání Being Nikki u nás zatím nic nevíme, ale až to jednou zjistíme, určitě vám všem, co se na tohle opakovaně ptáte, dáme tady na blogu vědět. :-)

4 Adrianga* | E-mail | Web | 17. února 2010 v 18:23 | Reagovat

a co teda se Shari je? :-DD

5 Kaťulik | 17. února 2010 v 18:54 | Reagovat

Díky :-D

6 Elaine | 17. února 2010 v 21:43 | Reagovat

Adrianga: To jsem to hezky zaobalila, co?  :-D To pro ty extra zvědavce, co ještě nečetli knihu. Neřeknu. :-D
Susannah: 8 bodů se mi zdálo akorát. Jsem ráda, že souhlasíš. :-)

7 Kiley_F | 1. března 2010 v 18:00 | Reagovat

Mě se kniha moc líbíla.I když to samozřejmě všechny knihy od Meg :-) Po přečtení už ale taky nemám Luka tolik v oblibě,v prvním dílu byl mnohem milejší ;-) No ale asi nevydržím do vydání 3.dílu a objednám si ho anglicky.Nesnášim,když kniha skončí tak,jako takhle-to aby pak člověk nemyslel na nic jinýho :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.