Meg Cabot má dnes narozeniny!

1. února 2010 v 19:34 | Susannah |  - Ostatní -
Je to tak, naše oblíbená Meg dnes slaví už svoje 43. narozeniny a k té příležitosti jsem si pro vás připravila tenhle článek. Je o více věcech týkajících se Meg, které jsem sem chtěla už párkrát napsat, ale čekala jsem, až se nakupí a pak účelově na dnešek.
Pohodlně se usaďte, je to vyčerpávající. (A to jste to nemusely psát. )

! Meg přejeme všechno nejlepší !


OooOooO

Meg a útržky rodinného alba

Meg měla dva mladší bratry. K této fotce napsala, že si máme všimnout jejího svetru ladícího s tím její mamky.
Megiin pokoj byl přesně nad verandou...
A kdo četl Mediátora, vidí nejspíš podobu s popisovaným oknem v pokoji Suze. Plus ten vlastní telefon v pokoji, Meg říká, že jí na něj taky nikdo nevolal. Zmiňovala se ještě o tom, jak se těšila, že někdo bude mít toho plyšového psa za pravého. Nikoho to ani nenapadlo.
Meg se svou kočkou, když ještě snila o kariéře ilustrátorky.

Meg se svým bratrem Mattem, z kterého se stal policista.

OooOooO

Meg a její kariéra

Jako malá chtěla být Meg veterinářka, potom se rozhodla, že bude herečka a nakonec se na vysoké po kurzech tvůrčího psaní přerozhodla, že bude spisovatelka. Jak už to tak ale bývá, realita byla jiná. Meg nestudovala literaturu (na radu muže, kterého si nakonec vzala), nýbrž umění (má bakalářský diplom) a po ukončení školy se vydala do New Yorku, aby si udělala kariéru jako ilustrátorka.
Nakonec ale pracovala jako zástupkyně správce kolejí na NYU - New York University (tu práci jí dohodil její manžel). Během toho napsala převážně v kanceláři první díl Deníků Princezny, ale velmi dlouho byla odmítána nakladatelstvími - to je o Meg poměrně známé, protože má doma všechny odmítavé dopisy, co jí kdy poslali. Ve třiceti jí vydali první knihu, historickou romanci Where Roses Grow Wild. O cestě ke kariéře spisovatelky a shánění agentky si můžete přečíst více tady. Z kanceláře na NYU se nicméně dostala až po natočení filmu Deník Princezny, díky kterému se proslavila a po nějaké době bylo jasné, že už se může opravdu živit jen jako spisovatelka a bude to stačit. Předtím sice psala, ale plat z NYU potřebovala.
OooOooO

Jméno Meg

Megiino celé jméno: Meggin Patricia Cabot
Původ Megiina jména: Její předci se jmenovali Caputo a jméno si změnili. Meg se lidé částo ptají, jestli není příbuzná s Giovannim Cabotem, který byl jedním z objevitelů severní Ameriky, a podle kterého je pojmenovaný Cabotův průliv, neboli Cabot Strait - je mezi New Foundlandem a Novým Skotskem. Není.
Meg si pseudonymy vytvořila hned z několika důvodů, ale teď píše jen pod svým jménem.
Důvody (pro pseudonymy): více nakladatelů a snaha odlišit knihy různých žánrů, snaha skrýt před svou babičkou historické romance s erotickými scénami.
Pseudonymy:
 • Patricia Cabot - fikce pro dospělé
 • Jenny Carroll - paranormální knihy pro teenagery: Mediátor a 1-800-Where-R-You
OooOooO

Meg a psaní

Inspirace: zásadně kombinace vlastní zkušenosti a fantazie. Meg se navíc řídí tím, že člověk dokáže psát jen o tom, co zná.
Postup při psaní knih: Meg říká, že nápady na knihy má tak tři až čtyři za rok, a protože jsou tak vzácné, tak se jich většinou chytne. Jeden nápad promýšlí klidně i něco přes rok a pak si sedne a asi za měsíc napíše celou knihu, ale vždy to záleží na konkrétním nápadu. Meg nesnáší, když jí editorka, se kterou má ale skvělý vztah, opravuje knihy, protože to pak musí předělávat. Byla jediná kniha, kde nebylo opraveno vůbec nic, a to Nicola and the Viscount, kterou mimochodem napsala těsně po 11. září 2001. Když si Meg sedne a píše knihu, většinou to trvá tak ten měsíc a během té doby nevychází z domu, prý je takový poustevník, který si akorát sem objedná přes internet něco na sebe ("hezky oblečený poustevník"). Meg stráví za jeden den psaním přibližně 5 až 6 hodin.
Co dělá v případě spisovatelského záseku: dívá se na televizi, jí sušenky, jezdí na kole a dělá cokoli, co nesouvisí s psaním - nechá problém, aby se vyřešil časem a přirozeně, nenutí se do řešení.
Vztah k hlavním hrdinkám: Všechny postavy jsou podle slov Meg svým způsobem jedinečné a vybrat si mezi nimi tu oblíbenou nedokáže. Má k nim velmi blízký vztah, i proto, že jí jsou převážně něčím podobné, takže si pak připadá provinile, když jim v knihách udělá něco špatného. Navíc se Meg během psaní do hlavní hrdinky vždycky vžije, protože knihy píše většinou o svých touhách a snech.
Podoba s hlavními hrdinkami:
 • Mia Thermopolis (Deníky Princezny): Miina máma chodila s Miiným učitelem matematiky, ze které Mia, stejně jako Meg, propadá. Mamka Meg s jejím profesorem chodila, když byla Meg na vysoké. Meg si navíc psala vždy deník a hodně z deníků Mii je inspirováno těmi jejími, Mia chce být spisovatelkou a má velmi ráda Star Wars.
 • Susannah Simon (Mediátor): Meg umřel táta, Susannah taky a Meg vlastně smrt jejího táty inspirovala k napsání knih (více tady). Meg navíc chodila na školu v Carmelu (fotky z Carmelu tady), kde se Mediátor odehrává. Meg říká, že Susannah jí byla ze všech postav asi nejpodobnější, protože ona sama byla vyděděnec s několika dobrými přáteli.
 • Samantha Madison (Hrdinkou snadno a rychle = All American Girl): Meg vždy ráda kreslila, ostatně chtěla být ilustrátorkou.
 • Heather Wells (Velikost L, XL, Na velikosti nezáleží): Meg pracovala na NYU ve stejné pozici jako Heather, má stejný vztah k jídlu jako Heather a navíc měla jednu dobu problémy s váhou, které má i Heather.
 • Elaine Harrison (Avalon High): Elaine se na Avalon High dostane díky tomu, že její rodiče jsou univerzitní profesoři a mají studijní rok, což je určitá doba, kterou mají v Americe univerzitní profesoři po nějaké době na další vzdělání ve svém oboru a jedou někam do světa, myslím, každopádně táta Meg takhle cestoval taky a Meg tak byla často na škole ta nová. A abych nezapomněla, Meg miluje bazény a opalování se na vodních lehátcích, stejně jako Elaine.
 • Jenny Greenley (Teen Idol): Meg byla na střední i ve sboru, dělala hodně mimoškolních aktivit.
 • Katie Ellison (Tommy Sullivan is a Freak / Pants on Fire): Ano, Meg zahýbala svému klukovi a ne jednou a taky pracovala ve školních novinách, kam psala články, ale hlavně je ilustrovala. Meg navíc hodně jezdí na kole, stejně jako Katie - obě to používají jako dopravní prostředek, protože nemají řidičák.
 • Jean Honeychurch (Jinx): Meg sama měla právě předkyni, která byla upálena za čarodějnictví a u ní v rodině se tradovalo to s předáním moci a podobně.
 • Allie Finkle (Allie Finkle's Rules for Girls): To, co se stává Allie, se prý většinou stalo i Meg. Meg mimo jiné zkoušela na škole i divadlo a na střední toužila po kariéře herečky.
 • Podoba s většinou postav: New York je velmi oblíbený jako město, kde postavy buď žijí, nebo se tam jednou chtějí přestěhovat. Meg má New York velmi ráda.
OooOooO

Pár věcí, co možná o Meg nevíte

Po 11. září 2001 Meg nedokáže psát u psacího stolu a ani u něj sedět, přestěhovala se se svou prací do postele a celé ty roky pracuje tam.
O Meg se všeobecně ví, že nemá řidičák. Není to ale proto, že by neuměla řídit. Ona jen už hodněkrát neudělala testy z teorie. Sama říká, že více než stokrát, ale doufejme, že jde o nadsázku.
Meg je závislá na jídle všeobecně, a proto je taky tak nadšená, že je její manžel skvělý kuchař, ale vyloženě miluje candy corn, což jsou bonbóny prodávající se hlavně na Halloween. Jsou z cukru, kukuřičního sirupu a medu.
Jak nejspíš dobře víte, Meg jezdí velmi často na kole, ale víte i jak její kolo vypadá? Určitě nebudete překvapeny.
Megiin největší sen je psát ještě rychleji (evidentně jí nestačí 80 slov za minutu, což vážně umí, protože ji její mamka během dospívání donutila jít na hodiny psaní na stroji a nakonec se to velmi vyplatilo) a víc knížek. A co se moc neví - naučit se znakovou řeč.
Meg milovala a doteď miluje Star Wars a komiksy.
Meg nikdy nebyla v žádném čtenářském klubu, protože nesnáší, když má někdo na knihu jiný názor, než ona.
A další Megiina záliba? No přece oblečení a boty. Meg o sobě sama prozradila historku, o tom jak během hurikánu v září 2008, kvůli kterému byla většina Floridy evakuována, trvala na tom, že zůstanou doma. Vymlouvala se i na nepříjemnou cestu letadlem s dvěma kočkami, ale hlavním důvodem bylo, že měla zrovna objednané boty. Její manžel na ní byl pěkně naštvaný. Konkrétně šlo o tyhle boty:
A když říkám, že Meg velmi ráda nakupuje všechny možné boty a oblečení, myslím to vážně. Jen se podívejte, jak si Meg vždycky se svým oblečením vyhraje. Jen taková menší ukázka...
Meg velmi ráda čte, ale ještě radji čte ve vaně, nebo na nafukovacím lehátku v bazénu. Pak to její knihy odskáčou... Jako třeba tahle, Harry Potter a Relikvie smrti.
Když jsme u Harryho Pottera, Meg ho měla jako knihu vždy velmi ráda. Nemá moc ráda Pána Prstenů, protože je moc ochuzený o ženské postavy. A vyloženě nemá ráda Narnii, protože jí vadí mluvící zvířata.
Meg byla vdaná ještě před svatbou se svým současným manželem. Zmiňuje se o tom v tomhle videu o Being Nikki, ukazuje totiž budovu, kde se svým bývalým manželem 7 let bydlela, a ve které bydlí postavy Being Nikki:
A abych nezapomněla, Meg bojkotuje Valentýna.
OooOooO

Meg a její 42. narozeniny

Minulý rok jsem si toho nevšimla a dnes jsem hledala informace pro tenhle článek a narazila jsem na jeden, kde se Meg zmiňovala o minulých narozeninách. A o dárku, co dostala od HWSNBNITB (Megiin manžel, více tady). Henrietta, slavná jednooká kočka Meg, jako modelka...
Vidíte? Sněhová vločka. Meg ji strašně chtěla a napsala jeden dlouhý zápis do blogu o tom, jak ji shání, ale žádná není dokonalá. Konkrétně o té, kterou dostala, napsala, že je moc moderní. Každádně ji sice dostala od HWSNBNITB, ale objednala ji sama s jeho souhlasem na jeho kreditku.

OooOooO
A poslední foto: Meg na fotce je s jedním ze svým rukopisů a Henriettou. Řekla svému manželovi, ať ji vyfotí, že by to, až bude jednou slavná, mohla potřebovat na propagaci. Nepotřebovala, ale ta fotka je super.
OooOooO

megcabot.com
en.wikipedia.org
meg-cabot-books.blog.cz <- koukala jsem se i na námi přeložené rozhovory a podobně
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kalich | 1. února 2010 v 19:44 | Reagovat

Nevíte kdy tu dáte Being Nikki?(Prosím napište do komentů) :-P

2 Elaine | 1. února 2010 v 20:30 | Reagovat

Susannah, tohle je vážně dokonalý článek. Hrozně moc se ti povedl. Kam se hrabu s článkem o HWSNBNITB.  :-D
Taky mě překvapilo, kolik věcí jsem něvěděla. Třeba to o botách a hurikánu. :-) Nebo tu věc o Nicky.
Kalich: Na druhé kapitole Being Nikki se pracuje. Je víc jak dvojnásobně delší než ta první, tak to holt chvilku trvá. Nezapomněla jsem na to. Prosím trpělivost. :-)

3 Elaine | 1. února 2010 v 20:33 | Reagovat

Myslím,že jsem někde četla/slyšela (a mám podezření na Read Our Lips, tu poradnu, co Meg dělala s Michele Jaffe), že Meg se zapsala do divadelního kroužku, protože tam chodili všichni hezcí kluci.

4 Elaine | 1. února 2010 v 20:39 | Reagovat

Já si ten článek musím furt pročítat. Fantastická práce! Way to go, Susannah! ;-)

5 Susannah | Web | 1. února 2010 v 21:36 | Reagovat

Děkuju! :) Já se na Read Our Lips podívala si jednou, pak jsem to sem sebevědomě plánovala hodit i s překladem, a ve finále se mi nechtělo. :D Teď už to má hrozně moc dílů...

6 Elaine | 1. února 2010 v 22:42 | Reagovat

Má to myslím 10 dílů... a už to skončilo. Taky jsem to plánovala a taky se mi už nechce. :-D Ale co víme, možná někdy v daleké budoucnosti...

7 Kiley_F | 7. února 2010 v 18:06 | Reagovat

Skvělý článek :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.