Novinky o filmu AVALON HIGH

4. března 2010 v 12:06 | Susannah |  - Avalon High MOVIE -
Ano, čtete správně.
Práva už Meg prodala dávno a tradovalo se, že se natáčení ujme Disney Channel, ale tentokrát už je všechno potvrzené a film byl měl běžet na Disney Channel v premiéře někdy na podzim 2010. Ozvalo se docela dost protestů z řad čtenářek knižní předlohy Avalon High, protože se bojí, že Disney z toho udělá totální patlaninu. Na což se každopádně musíme připravit, protože nové filmy od DC už patlaniny bývají. I když uvidíme...

oOo

Úryvek z blogu Meg

Avalon High - Premiéra tohoto Disney Channel Original Movie (pozn. označení všech filmů, na jejichž natočení Disney Channel koupil práva jako první a jako první je natočil, měl to u sebe každý jejich film, např. High School Musical) natočeného podle populární novely Meg Cabot je naplánovaná na pozdní podzim 2010. Allie, kterou po přestupu na Avalon High šokuje zjištění, že její noví spolužáci jsou reinkarnacemi krále Artuše (pozn. Artuš je v originále Arthur, King Arthur) a jeho dvora. Čím víc Allie prozkoumává tyto zajímavé paralely mezi minulostí a skutečností, tím jistější si je, že její škola je novodobým Camelotem a je na ní, aby záhadu vyřešila, než nechvalně proslulý zrádce Mordred opět vyhraje.
Já vím, já vím. Změnili jméno Ellie na Allie. Možná je to jenom překlep. Kdo ví? Neřeknu vám o té velké změně, kterou ve filmu udělají, věřte mi, budete to zbožňovat.
(A ne, nejde o to, že by to byl muzikál. Ale já o to ŠKEMRÁM, představte si byl boj mezi Willem a Marcem jako tanec!)
A kdo že bude hvězdou filmové verze této nominace na cenu Abe Lincoln 2010? Nemám tušení!
Pokud se dozvím nějaké novinky o castingu, dám vám vědět (a ano, spousty ambiciózních hereček, které mi píšete, pokusím se vám dát vědět o konkurzech, ale daleko lepší by bylo denně se s tím obracet na své agenty, nebo Variety, ne na mě. Na produkci nemám žádný vliv, žádným způsobem - viz. moje prošení o muzikál nahoře - takže ne, nemám žádný vliv na obsazování herců).
megcabot.com
oOo

Další podrobnosti

Na spoustě stránek jsem našla info o tom, kde se dá na castingy hlásit... Ještě neprobíhají, ale natáčet by se prý mělo v dubnu a hlavně v květnu. Scénář napsala nejspíš Julie Sherman Wolfe, která se podílela na Disney show JONAS (jo, Jonas Brothers cosi). Společnost, co to má na starost, Production Company, se jmenuje Turtle Rock Productions - opět provázanost se show JONAS a nějakým seriálem "Zeke and Luther".
Časem se určitě dozvíme víc...

oOo

Hrozba "Disney patlaniny" aneb domněnky čtenářek AH

Na fóru Meg Cabot je tohle téma už strašně dlouho. Většinou se stěžuje na následující:
  • Herci z Disney Channel nejsou dost vyspělí na hraní těchto postav. Hodně se objevuje strach z lidí jako Jonas Brothes, Miley Cyrus, Selena Gomez, Demi Lovato a dalších.
  • Disney předělal i Deníky Princezny takovým způsobem, že jim to spousta čtenářek dodnes neodpustila.
  • "Tohle je tak strašný. Jestli budou ve filmu Jonas Brothers, nebo Selena Gomez (sorry, ale na tu roli se NEHODÍ), někomu ublížím! Měli bysme podepsat petici, nebo něco podobnýho, kde by byli všichni herci, které NEMAJÍ použít. Jako Jonas Brothers."
  • "Pokud budou mít dobré herecké obsazení a opravdu se pokusí následovat děj knihy a nechají to trochu temné a ve stínech, mohli by to zvládnout. Ale bojím se nejhoršího."
  • Více si můžete přečíst tady, na fóru (anglicky).
oOo

Na co se psychicky připravit?

Filmařské společnosti v USA mají jako povinnost obsadit do jedné z hlavních rolí černocha, aby nediskriminovali. V Disney filmech je to většinou pravidlem... Většinou jde o kamaráda hlavního kluka, ale bůhví, jestli to tady bude taky... Asi by mi to připadalo divný, tyhle US předpisy jsou místy padlý na hlavu.
Ve filmech Disney Channel většinou není (a tudíž možná přijdeme o = SPOILERY): moc líbání (pápá sex Jen + Lance), rvačky (pápá bitka mezi Lancem a Marcem), někdy se hlavní postavy vůbec nepolíbí, sprostá slova, nahota (pápá party u bazénu a dívky v bikinách?), zbraně (Marco ji měl a použil), ...
Nechci malovat čerta na zeď, ale lepší je se bát, než být nemile překvapen, ne? Pesimista doufající, že se mýlí? Asi tak nějak.
oOo

S dalšími novinkami se hned ozvu, když se nějaké objeví, tohle je prozatím vše. ;)

A co vy? Bojíte se?
oOo
megcabot.com
featurefilmcasting.com
filmtelevisionauditions.com
actingresources.org
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adrianga* | E-mail | Web | 4. března 2010 v 12:35 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá. Jen nevím o čem to je a jestli se to ukáže i na české verzi DCH

2 anamie | 4. března 2010 v 23:15 | Reagovat

Disney Channel prerobil aj Denník Princeznej? :O Čože?!? To som nevedela. Ako sa to volá??

3 Susannah | 5. března 2010 v 8:34 | Reagovat

Anamie: Myslím, že jde o normální film "Deník Princezny", který dělal Disney a někdo na fóru si to popletl s Disney Channelem. Ale ty dva souvisí, takže asi tak... Jinak info o filmu najdeš v rubrice filmy -> Deník Princezny a Deník Princezny 2

4 anamie | 5. března 2010 v 14:14 | Reagovat

Susannah: Díky :)

5 Elaine | 5. března 2010 v 21:36 | Reagovat

Když jsem uviděla nadpis Avalon High - FILM, vyhrkla jsem: "COŽE???" :-D Věděla jsem, že práva má Disney, ale dávala jsem tomu ještě pár let...
Trochu mě štve, že Ellie bude Allie (kbyby se mi to jméno nelíbilo, nezvolila bych si přezdívku Elaine :-D ), ale s tím se asi budem muset smířit.
Nemám ráda Jonas Brothers, Selenu Gomez a spol. Jestli se tam objeví, budu řvát.
O té záležitosti s černochama vím, matně si vzpomínám - nebyla v mangách Liz nebo Stacy černoška? Jedna z nich, nevím, která je která. Tak je možný, že postava podobná jim bude mít tmavou kůži. Ale jak známe Disney...
Pápá věci v závorkách... bojim se bojim. :-| Ale taky se těším. :-D

6 Susannah | 5. března 2010 v 22:27 | Reagovat

Elaine: Já vim, já byla naprosto v nadšenym šoku, když jsem tenhle článek psala. :-) A nějak koukám, že moje nadšení z toho nesrší. :-D Taky jsem myslela, že to bude ještě trvat roky, nečekala jsem BUM natáčení. Taky mě mrzí Allie, nejdřív jsem doufala, že je to překlep, ale bohužel. Víš, že nevim s těma dvěma holkama? Každopádně někoho ne bílýho tam vážně dát musej, takhle se i ve filmech, který se odehrávaj třeba hodně v minulosti, musí objevit aspoň nějakej černoch, což je šílený, když v tý době byli třeba jenom otroci, ale to by taky byla diskriminace, kdyby byli ve filmu jenom jako otroci. Američani mě děsí. Já se příšerně bojim a těšim. Jako uvidíme, ale scénář mě překvapil, že to neni extrémně předělaný, aspoň z těch náznaků... Ten kluk, co se uchází o Lance mě děsí. :-D Já budu asi fakt nadávat, až když bude finální obsazení, teď jenom zděšeně-nadšeně čekám. :-)

7 Danieliq | 6. dubna 2010 v 1:40 | Reagovat

och bože, to je v prdeli... x((((
(i keď sa bez mučenia priznávam, že som jedna z mála ľudí, ktorí si dokážu HSM (pozor, LEN HSM!!!) s vypnutým mozgom celkom užiť xD ale to nemení nič na veci že od tohto filmu radšej nebudem NIČ čakať...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.