O knize "Girl's Night Out"

22. března 2010 v 20:00 | Susannah |  - Girls' Night Out -
Další z knih, kam Meg přispěla svou povídkou je Girl's Night Out, tak trochu navazuje na Girls' Night In, ale ne všechny autorky jsou stejné. Povídka Meg se v této knize jmenuje "Reunion" (pozn. stejně jako 3. díl Mediátora v US verzi).
Uvnitř článku najdete opět anotaci, recenzi a obálku knihy.
:)

oOo
Vyšlo roku: 2006
oOo
25 příběhů od některých z nejopopulárnějších spisovatelek na scéně
Příliš unavená na vyfiknutí se a vyražení do nočního ruchu města? (Stává se to i nejlepším z nás.) Prostě se ponořte do letošní kolekce for a Girls' Night Out to remember and oddejte se příběhům o setkáních, svatbách, sestrách, přátelích, začátcích a koncích... Žádné čekání ve frontě, žádné selhání šatníku, žádné soupeření o místo při snaze zaujmout barmana. Se sestavou fantastických spisovatelek jako Meg Cabot (The Boy Next Door), Emily Giffin (Something Borrowed), Kristin Gore (Sammy's Hill), Emma McLaughlin s Nicolou Raus (The Nanny Diaries), Alisa Valdez-Rodriguez (The Dirty Girls Social Club) nebo Lolly Winston (Good Grief), tak budete pařit s VIP osobnostmi celou noc!
Výtežek z prodeje bude darován organizacím War Child a No Strings.
Další báječné spisovatelky, co se na knize podílely: Jessica Adams, Cecelia Ahern, Maggie Alderson, Tilly Bagshawe, Elizabeth Buchan, Laura Caldwell, Lynda Curnyn, Kathleen DeMarco, Nicki Earls, Imogen Edwards-Jones, Robyn Harding, Lauren Henderson, Marian Keyes, Chris Manby, Carole Matthews, Anna Maxted, Lynn Messina, Sarah Mlynowski, Pamela Ribon.
megcabot.com
oOo

Recenze Girls's Night Out - OD ČTENÁŘEK

Jaclyn Cannon: Tato kniha je kolekcí povídek, minimálně dvaceti, napsaných různými autorkami. Nikdo nedostal zaplaceno a výtěžky z prodeje jdou na pomoc organizacím War Child a No Strings, což jsou humanitární organizace/charity, které zavádí programy na pomoc dětem v nouzi po celém světě. Knihu jsem si nekoupila, vlastně mi ji dala kamarádka. Příběhy jsem nečetla v pořadí, prostě jsem při otevření knihy pokaždé vybírala jinou povídku. Některé z povídek byly precizní v jazyce a obsahu, dojemné, oslňující a zábavné. Potom tam ale byly i příbehy napsané špatným stylem, se strašným příběhem - naprosté smetí. Takže i když kniha obsahovala i dobré příběhy, asi už jsem vyčerpaná z filtrování smetí, abych se dostala k zábavě. Bylo mi líto, že editoři zařadili i ty braky, protože účel byl ušlechtilý.
Sarah: Některé dobré, některé špatné a pak i takové, které jsem se ani neobtěžovala dočíst, když začaly tak špatně. Prvních pár příběhů bylo docelo dobrých, chytrých a jedinečných, ale jak kniha pokračovala, povídky působily depresivněji a depresivněji. Minimálně jde o sbírku povídek, kde o nic nepřijdete, když jednu "kapitolu" přeskočíte a přejdete k jiné (jako by to bylo v normální knize). Čtenářky Sophie Kinselly a Meg Cabot by si knihu mohly užít, ale podle mě byla jednoduše "jen tak tak dobrá".
Sarah (pozn. prostě dvě stejné přezdívky ): V té knize byly dobré povídky. Upřímně nemůžu říct, že by se mi některé nelíbily. V některých případech jsem se dokonce smála nahlas. Nicméně na této knize se mi nejvíc líbilo to, že jsem se dokázala v některých příbězích najít. Když mám k nějaké knize tak blízko jako k téhle, čtení je daleko zábavnější.
goodreads.com
oOo
:)
amazon.com
oOo
Tenhle banner se nejspíš hodí lépe než banner k první knize, Girl's Night In. Ale líbí se mi asi stejně. Jak už jsem říkala, sice jde i o povídku Meg, ale potřebovala bych koncentrovaně jen Meg. Kdyby byla ta knížka třeba k dostání normálně v knihkupectví tady, možná bych nad přečtením uvažovala, ale objednávat si ji kvůli jedné povídce nebudu. Kromě Meg moc romancím nevěřím a navíc ušetřim! Po přeložené recenzí: skoro si říkám, že tahle kniha mě opravdu neláká. Zpětně se mi víc líbí Girls' Night In.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.