Závěr série Avalon High aneb pocity po dočtení

16. března 2010 v 21:54 | Elaine |  Avalon High 2: Hunter's Moon
Je to tak. Potom, co se v Shakes.cz konečně umoudřili a po dvou a půl měsících (!!!) mi poslali knihy, ihned jsem musela přečíst dvoje manga Avalon High: Homecoming a Hunter's Moon.
(Dodávání už jim zase funguje. Asi před týdnem jsem tam volala a dozvěděla jsem se důvod prodlevy, teď už je to ale v pohodě, můžete normálně objednávat a přijde vám to.)

:)


Avalon High byla v mém prvním balíku s anglickými knihami (spolu s The Princess Present). Byl podzim 2008. V druhém balíku (asi listopad 2008) byl Airhead a první manga - The Merlin's Prophecy.
Možná si pamatujete, jak jsem Avalon High vychválila až do nebes a knížce udělila 10 bodů z 10.
Rok mi trvalo, než jsem si přečetla (koupila) pokračování.

Nijak jsem nerozvíjela konspirační teorie a nevěděla jsem moc spoilerů, nechávala jsem se překvapit.
Je to komiks, ne normální knížka, takže jsem musela trochu přehodnotit svoje měřítka.
A dospěla jsem k pěti hlavním bodům:

1) Líbilo se mi to. MOC se mi to líbilo. OBA dva díly. Milovala jsem je. Taky mi skvěle vyhovovalo, že jsem měla oboje manga, protože po tom druhým by se mi fakt nechtělo čekat.
2) Děj - malinko roztahanej (hlavně v druhých mangách), ale čte se to dobře a nenudila jsem se. Hlavně trojka mě dějově dost překvapila. Ty obraty jsou úžasný. Konec - bomba.
3) Meg je génius (viz první dva body výše). Jaká novinka.
4) Ilustrace - Jinky Coronado je neuvěřitelně talentovaná. Na kreslení má prostě dar. Nejvíc se mi líbily ilustrace na dvoustranách, které rozdělovaly kapitoly. Jsou nádherné.
5) >>Morgan Lefay? V tomhle mě Meg malinko zklamala, že si vůbec nepohrála s jejím jménem. Vždyť takhle se jmenovala i původní Morgan.<<

Stručně a krátce, byla jsem unesená. Možná i zapracoval pocit, že Avalon High je mojí první celou sérii v angličtině... takže puzzle zapadly do sebe nebo něco na ten způsob. Dnes se nezmůžu na nějaký vrcholný slohovky, se kterýma by mě vzali do MF Dnes, ale doufám, že můj článek vás povzbudí k tomu, abyste si Avalon High manga přečetly samy.

Poznámka na konec: jsem moc ráda, že jsem si zvolila přezdívku Elaine.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Susannah | 17. března 2010 v 19:59 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá na ty dějové obraty. :-) Vážně se těším, až zjistím, co Meg s Elaine a spol. nakonec udělala. 8-) Jo, to čekání po druhym dílu bylo strašný. Vyloženě bych to nikomu nedoporučovala číst s rozestupy. Kdyby to bývali vydali jako jednu knihu, tak by na tom sice extrémně nevydělali, ale zato by se to četlo líp, nemyslíš? ;-)

2 Elaine | 17. března 2010 v 21:52 | Reagovat

Jako knížka by to asi bylo lepší, ale manga jsou osvěžení a asi bych neměnila. :-)
Kdyžtak mi napiš mail ohledně vrácení/půjčení. ;-)

3 Susannah | 18. března 2010 v 20:39 | Reagovat

Susannah se opět neumí vyjadřovat. :D Myslela jsem 3 manga v jedné knize - jakože pořád komiks, ale delší a hlavně naráz, aby se nemuselo čekat. :-)

4 Elaine | 18. března 2010 v 22:49 | Reagovat

Aháá. :-D Elaine zase byla nechápavá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.