Obsah knihy "Výuka lady Caroline"

5. dubna 2010 v 23:02 | Elaine |  Kniha EC
Před pár dny jsem znovu četla knihu Výuka lady Caroline (Educating Caroline) a vzpomněla jsem si, že jsme se jednou se Susannah bavily o napsání stručných obsahů knih.
Nevím, jestli je stránka a půl ve Wordu stručná, ale ta kniha má čtyři sta stran. Spoustu jsem toho vynechala.
Tento článek je vysoce spoilerový, doporučuju nedívat se do celého článku těm, co si plánují knihu přečíst, měly byste úplně zkažený dojem.
Doufám, že je to aspoň trochu srozumitelné, možná to jde za sebou malinko jinak, ale to je detail.
:)


Londýn, květen/červen 1870

Lady Caroline Linfordová má slušné věno a teď je ve svých jednadvaceti letech zasnoubená s okouzlujícím Hurstem Slaterem, markýzem z Wilchilsea, který zachránil jejího mladšího bratra Thomase před jistou smrtí. Caroline se moc těší na svou červnovou svatbu, ale ke vší smůle nachytá svého snoubence s jinou - s lady Jacquelyn Seldonovou. Ta už je také zasnoubená, má si brát Bradena Granvilla, velmi bohatého výrobce zbraní. Hurst a Jacqueline se nechtějí vzít, protože ačkoli jsou z vážených rodů a mají skvělé kontakty, mají málo peněz.
Caroline nejprve myslí na odvolání svatby, ale po důrazném doporučení matky se rozhodne o Hursta bojovat. Ráda by pro něj byla manželkou i milenkou, takže by jí nemusel zahýbat, ale vůbec neví, jak na to. Nikdo se s ní o tom nechce bavit, její nejlepší kamarádka Emily jí v tom taky nepomůže.
Caroline ví, že Braden Granville, který si zasloužil přezdívku londýnský donchuán, by udělal cokoli, aby zjistil identitu tajného milence lady Jacquelyn, aby ho nemohla žalovat za porušení slibu a vymámit tak z něj tisíce liber. Caroline proto panu Granvillovi předloží obchodní nabídku: výměnou za svědectví u soudu o nevěře Jacquelyn (jméno jejího milence nechce říct) chce teoretické lekce milování.
Po několika peripetiích se uskuteční první hodina. Caroline má vše pod kontrolou a pilně si zapisuje, Braden jí však (s jejím svolením, samozřejmě) názorně předvede francouzské líbání, které ji úplně vykolejí. Hodina skončí tak, že Caroline Bradenovi jednu vrazí.
Už tehdy jsou k sobě přitahováni, Braden si to sobě otevřeně přiznává, Caroline myslí jen na svého snoubence. Spíš se bojí přiznat, že ji Braden zajímá.
Druhá lekce proběhne neplánovaně - na společenské akci si po tanci povídají v temné zahradě, ale samozřejmě skončí u líbání a "strkání ruky do živůtku".
Caroline se pokusí francouzsky líbat Hursta, on ji odmítne a Caroline zjistí, že se k sobě vůbec nehodí. Nehodlá v hodinách pokračovat, ale věci se jí zas vymknou z rukou a s Bradenem - tentokrát v kočáře - zajdou zas o něco dál.
Carolinin bratr Tommy se chce vrátit do Oxfordu, kde studuje. Matka z toho má náběh na infarkt, myslí si, že je ještě slabý po zranění kulkou. Caroline prosí Bradena, aby to Tommymu rozmluvil. Tommy je jeho velký obdivovatel, určitě ho poslechne.
Thomas se Bradenovi svěří, že hrál karty s chlápkem, který si říká Vévoda. Řekl, že Vévodovi oznámil, že má označené karty a je podvodník. Vévoda chtěl Thomase oddělat, aby to nikde nerozhlásil, přišel by totiž o "zákazníky". Tommy po ráně nezemřel, to ale Vévoda nevěděl. Braden přesvědčil Thomase, ať se nejede pomstít, protože ta cesta by se rovnala sebevraždě.
Hurst pro Vévodu pracoval, dlužil mu peníze, tak mu dělal naháněče mladých bohatých mužů na karty. Takhle se Thomas k Vévodovi dostal. Vévoda nyní Hurstovi nařídil, aby koukal Tommyho odstranit, jinak on odstraní jeho.
"Čtvrtá lekce" se koná u Bradena doma, kam se Caroline dostala kvůli jednomu zraněnému koni. Uprostřed "lekce" Caroline řekne, že to mezi nimi je jen hra (na to ji přivedla lady Jacquelyn) a uteče.
Braden se potom s Jackie rafne kvůli Caroline a zruší zasnoubení.
Hurst mezitím hodlal splnit příkaz od Vévody - vystřelil na Thomase, který díkybohu uklouzl, střela ho jenom škrábla o tvář, utíkal a byl v šoku, dostal se k Bradenu Granvillovi, který se o něj postaral.
Caroline odjela na venkovské sídlo své kamarádky Emily, aby si pročistila hlavu. Braden jede za ní, Caroline si přece jen uvědomí, jak moc ho miluje a konečně se spolu vyspí.
Caroline dostává dopis od matky, ze kterého se dozvídá, že Hurst byl postřelen Bradenem. Braden se jí snažil vysvětlit, že se Hurstovi snažil domluvit, ale on ho chtěl hloupě zastřelit, mistra ve střílení. Teprve teď se Braden od Caroline dozvídá, že Hurst je tím záhadným milencem. Nicméně Caroline se vrací do Londýna.
Caroline Hurstovi vrací zásnubní prstýnek, přizná se mu, že mu taky byla nevěrná a už ho nechce.
Vévoda je zatčen. Braden Thomasovi doporučí, aby u něj ještě zůstal do zítřka, kdy se to Hurst dozví z novin. Tommy se ale tajně vydá za sestrou a vyklopí jí všechno o svém gamblerství a o Hurstovi.
Caroline jde za Bradenem. Hurst (který se prostřelenou nohou mohl belhat) za ním taky zamíří, chce ho zastřelit a tentokrát pořádně. S pistolemi moc neumí, a když ho Caroline trochu rozptýlí, Braden se na něj vrhne a začne se s ním prát. Caroline v místnosti najde pistoli a střelí Hursta do ruky. Ten omdlí a ve finále si Braden a Caroline padnou do náruče. Thomas vše uzavřel konstatováním: "Tentokrát mámu opravdu raní mrtvice."
V epilogu jsou už Caroline s Bradenem šťastní manželé.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.