Runaway Video #2

4. dubna 2010 v 13:30 | Susannah |  Runaway
Brzy se video určitě objeví i na Youtube, ale prozatím vám ho mohu ukázat jen takhle: jděte sem, vpravo dole je video "Meg Cabot reads from RUNAWAY" - tzn. další ukázka z Runaway.
:)
Možná nejde nutně o video číslo 2, třeba bude až někde další v pořadí, nebo je mimo pořadí, ale tak budu holt mít jinak číslování.
Překlad videa uvnitř článku.

oOo
Ahoj. Jsem Meg Cabot a budu číst ze své nové knihy "Runaway", třetího a posledního dílu trilogie Airhead.
"Ty si myslíš, že modelling je práce?" dožadovala se Nikki. "Dostávat zaplaceno za postávání v šatech za 5 tisíc, zatímco na tebe lidé aplikují make-up a skládají ti komplimenty, když tě fotí? To není práce. To je sakra zábava, blbko."
Neměla jsem tušení, o čem mluví. Modelling byla práce! Jasně, ne taková ta práce jako stání u fritézy v polyesterové uniformě celá umaštěná a za minimální mzdu, kdy na člověka lidí ječí, že ke svému BigMacu, hranolkám, McNuggetám a jablečné taštičce chtěli velkou dietní colu. Ale za svůj život jsem nikdy nepracovala tak tvdě, jako na těch foceních, kam mě poslali. To, že se stačí smát očima, vážně nebylo tak jednoduché! Když na sobě člověk nemá nic než podprsenku a tanga a stojí po zadek v šíleně ledové vodě, klepe se zimou a chce jenom jít domů a brečet...
"Podívej se, Nikki," řekla jsem, protože mi připadalo, že jsme se odklonily od původního tématu. "S tolika penězi bys nemusela bydlet v Gasperu, mohla bys žít v Soho, v dvoupodlažním bytě s dveřníkem a vlastní posilovnou!"
"A dělat co?" dorážela Nikki.
"Jít na vysokou," řekla paní Howard(ová) okamžitě.
Nikki si znovu odfrkla. "Jasně, mami," protočila oči.
"Co je tom nápadu špatného?" zeptala se její matka. "Je spousta věcí, které bys hravě zvládla. Ty, o kterých už všechno víš a díky svým zkušenostem máš dokonce specializované vědomosti. Fotografování, módní návrhářství, reklama, propagace, média, zákony zábavního průmyslu - "
Nikki svojí matku přerušila. "Je jenom jedna věc, kterou chci," zasyčela.
"Která?" zeptala jsem se. Doufala jsem, že nechce psa. Nebyla jsem si jistá, jestli bych zvládla odloučení od Cosabelly. Za ty měsíce, co ji znám, jsme se opravdu sblížily. Pravda, bylo trochu otravné mít malý stín, který mě pronásledoval kamkoli jsem šla, ale už jsem si na to tak nějak zvykla. Co jiného by mohla Nikki chtít? Už jsem jí nabídla všechny peníze, co jsem měla a část budoucích výdělků k tomu. Měla jsem jí nabídnout všechny své budoucí výdělky? Jak bych pak platila hypotéku za byt? Počkat. Chtěla Nikki právě byt? Budu se muset stěhovat? Co Lulu? Lulu mi platila pronájem, aby se mnou mohla bydlet. Asi si budeme prostě muset najít nové bydlení.
"To, co chci," řekla Nikki tím nejnepříjemnějším hlasem, který jsem kdy slyšela (a to včetně hlasu Whitney Robertson, když se mě ptala, jestli jsem někdy slyšela o kondicionéru), "je dostat zpátky svoje tělo."
Přečtěte si moji novou knihu "Runaway" dostupnou kdekoli, kde se prodávají knihy.
thisispoint.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.