Dojem ze čtení knihy "Project Princess"

23. května 2010 v 10:22 | Susannah |  Project Princess
Včera večer jsem si přečetla poslední z polovičních dílů Deníků Princezny. Četla jsem je už všechny, ale na dva jsem nějak nenapsala článek.
Každopádně jsem byla na tenhle díl zvědavá a když se mi naskytla příležitost si jej za 2€ pořídit, se zaváháním jsem tak učinila.
Jde o 4.5 díl a pasuje tak mezi knihy Povinnosti Princezny a Princezna v růžovém.
:)

oOo
Jak si můžete přečíst v téhle anotaci, Mia jede během prázdnin místo do lázní, nebo nějakého jiného luxusního střediska vhodného pro princeznu, stavět dům. Jede tam celý autobus dobrovolníků - včetně Lilly, Michaela, Tiny, Borise, Larse, ředitelky Guptové a pár dalších známých postav. Prakticky jde o to, že každé skupině přidělí rodinu v nouzi a ta skupina jim za určený čas postaví dům.
Mia se během svých zápisů zaobírá převážně tím, že jí to opravdu nejde, a z části znevažuje svůj spisovatelský talent, který jí připadá neužitečný. Nakonec samozřejmě dojde k závěru, že je to talent, který by měla rozvíjet a neměla by se zaobírat talenty, které nemá.
Dost mě bavily Miiny jízlivé komentáře na Borise, kterých bylo ze začátku knihy opravdu hodně. Borisovi bylo v autobuse (cesta jim trvala cca 7 hodin, jeli až do západní Virginie) nevolno a konkrétně mu bylo nevolno i na Miiny vlasy. Pro příklad jeden z jejích nesčetných komentářů na jeho adresu: Bylo štěstí, že byl hlídač ve službě, protože jinak by mohl zůstat Boris na tom schodišti uvězněný celý víkend. Bez jídla a pití by mohl zemřít a v pondělí, když by všichni přišli zase do školy, našli by jen jeho kostru svírající housle a oblečenou do svetru zastrčeného do kalhot. Ale to je jenom můj názor.
Taky mě dost bavilo, jak Mia, která je jinak velmi zaměřená na přírodu, nadává na spaní ve stanech a strašné podmínky. Dokonce si sama ze sebe utahuje, že kdyby se po škole vážně přidala ke Greenpeace, bylo by to ještě horší a ona si stěžuje na tohle. Na záchod například chodila vždy jen s repelentem, protože by tam mohl být jedovatý pavouk černá vdova. Tyhle její řeči kolem mě vážně bavily.
Knížka má tentokrát 50 stran a je vážně teňoučká. Určitě není nezbytné si ji číst a stejně jako všechny ostatní poloviční díly - možná je to vyhození peněz... Ale tahle knížka, spíš sešítek, mě příjemně překvapila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.