Dojem ze čtení knihy "Runaway" aneb závěru série Airhead

3. května 2010 v 19:38 | Susannah |  Runaway
Ano, je to tak.
Dnes mi přišla poštou zásilka s Runaway a já tak zase jednou hodila kvůli napínavému čtivu povinnosti za hlavu.
:)

oOo
Když se mi balíček s knihou dostal do rukou, pořád jsem si opakovala, že nesmím příliš doufat, a že mi mohla z internetového obchodu přijít jiná z objednaných knih... A pak jsem doma hned rozervala papírovou krabici a uviděla nádhernou, nepoškozenou a modrou obálku Runaway. A po dočtení jsem si sem hned sedla, že napíšu článek a místo toho jsem narazila na novinky o chystaném filmu Avalon High. Ale teď se opět plně soustředím na Runaway.
Jsem nadšená.
Sice jsem v podvědomí tušila, že mě Meg nezklame, ale ten strach, že by se to stát mohlo, byl velký.
Runaway dává celou sérii dohromady, úžasně propojuje motivace a osudy všech důležitějších postav a neskutečně rychle po začátku čtení, člověk plný dojmů knihu zavírá.
Poslední nápad na nespoilerové shrnutí? Hm. Vážně budete příjemně potěšené. Možná ne po celou dobu čtení, ale finální dojem je geniální. Protože, jak všichni víme, Meg umí psát úžasné závěry povídek, knih, ale i sérií knih. U sérií je jenom všechno umocněné dobou, kterou s postavami čtenář strávil. =))
oOo

SPOILERY

Vážně čtěte jen na vlastní nebezpečí a raději ani tak ne, pokud se chystáte si knihu kdy přečíst.

Projekt Fénix: >> Christopher má vždycky pravdu <<. Celé rozpletení účelu napíchnutí Stark Quarků a >> ukládání dat o jejich uživatelích do databáze Starku << bylo prostě geniální. Když tuhle možnost >> Christopher << navrhoval, pochybovala jsem, to nepopírám. Ale všechno, >>čeho je potom Em svědkem a jak odporný celý projekt je<<... Smekám před Meg a jejími geniálními nápady.
Nikki Howard: >>Na začátku knihy ji nenávidíte, potom je vám jí trochu líto a nakonec je vážně sympatická.<< >>Navíc celé zakončení, že je ráda, že už není TA Nikki Howard, studuje obchodní vysokou a je manažerkou Em, moc pěkné.<< A její vztah s >>Gabrielem Lunou, který když potom zpívá na přehlídce Stark Angels písničku Nikki už jí zpívá té pravé Nikki, načež si na písničkách o ní rozjíždí kariéru a bydlí s ní<< <- prostě geniální faktor knihy. I jejich >>společné haštěření<<, Meg je génius.

Vztahy

  • Jak už jsem řekla, skvělé spojení >> Nikki a Gabriela <<.
  • >>Lulu a Steven<< - čekali to skoro všichni, ale styl, jakým to pak v knize zjistí Em je skvělý a vlastně hrozně >>Lulu<< styl.
  • >>Frida a Felix???? - nečekané, ale koneckonců velmi zajímavé spárování.<<
  • Em a >>Brandon<< - líbí se mi, že nebyl po celou dobu jenom ten >>vydírající<< debil.
  • Em a >>Steven<<: Není bezva, že jsou vážně >>jako bratr a sestra a Em má z jeho vztahu s Lulu stejné pocity, jako kdyby tak viděla svojí ségru Fridu<< ?
  • A nejdůležitější pár: >>Líbí se mi, že se tak nejistě dávají dohromady celou knihu a líbí se mi, jak divně Christopher vždycky reaguje, protože to knihu natahuje<< a vlastně nemám co jiného říct. Moc se mi to líbí, moc, moc, moc. Proč to dál okecávat.

3 úžasné momenty knihy aneb totální SPOILERY

  • >> Když Em oznámí Brandonovi, že to ona a proč mu podpálila Lamborghini.<<
  • >>Televizní odhalení nelegálních akcí Roberta Starka hned po odbití půlnoci. Kdy jindy má televize tolik diváků?<<
  • >>Když se anály střední Tribeca Alternative roznese, že Nikki Howard je ve skutečnosti Em Watts a Whitney Robertson se jí na to zeptá a celý ten rozhovor, do kterého se zapojí i Christopher.<< Upřímně, kdo na tohle nadšeně nečekal od >>1. kapitoly Airhead<<?

A víte co?

Za mě má kniha 10 bodů z 10, protože jsem si nemohla přát lepší závěr série, a protože se těším, až si knihu přečtu v klidu. A protože kniha koneckonců vylepšila můj názor na Being Nikki, která přestává být slepou uličkou. Ne, že by bylo v Runaway něco, co by změnilo můj dřívější názor, jenom zmizel faktor mého naštvání, že musím čekat na pokračování. Protože už jsem si přečetla konec.
Vážně - lepší závěr Airhead než Runaway si podle mě člověk ani nemohl přát.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elaine | 3. května 2010 v 20:24 | Reagovat

Žárlím. :-D A mimochodem je vtipný dívat se na tu spoilerovou část, když je tam pár slov a zase bílo. :D Nebudu to číst. Chci se nechat překvapit. Ale jsem ráda, že se ti to líbilo a znovu jsi potvrdila prohlášení, že je Meg geniální. :-)

2 Elaine | 8. srpna 2010 v 15:13 | Reagovat

Za mě má Runaway taky 10 bodů z 10. :-)

3 Danieliq | 18. srpna 2010 v 23:28 | Reagovat

Ja by som asi dala 9. Mne sa tá kniha fakt veľmi páčila a nemohla som sa od nej odtrhnúť a všetko (btw ten prvý moment čo máš hore spomenutý, s Brandonom a Lamborghini, ja som sa skoro zadrhla od smiechu :D  :D  :D), ale čo ja viem, bolo to až príliš *SPOILER*
happyendové. Ja mám happyendy celkom rada, ale hento bolo príliš happyendové - všetci sa popárili a zlí boli dobrí, ďalší zlí šli do basy a tak... ale vlastne nechápem, prečo nedržím hubu, keď som sa od tej knihy ani neodtrhla.  :-D
Celý projekt Phoenix sa mi ohromne páčil, aj keď to bolo úplne zvrátené a vedela som to v momente, keď Stark zoznamoval Em s tými akcionármi s náramkami s fénixom.
Och, a ešte supervillain Christopher bol bombový. :-D

4 LU | 12. listopadu 2011 v 20:14 | Reagovat

Já si to chci přečíst!! Strašně moc!! Už se nemůžu dočkat až to výjde v česku... vlastně s enemůžu už tak dočkat že bych si to klidně přečetla v angličtině... :D Ale nemám kde :/ xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.