Happy birthday, Mia!

1. května 2010 v 15:16 | Elaine
Věřte tomu nebo ne, princezna Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo neboli zkráceně Mia dnes slaví krásné...

20. narozeniny!

Na začátku série Deníky princezny jsme měli čtrnáctiletou, ještě ne moc vyspělou holku... a o deset knih (no, pokud počítáte i půldíly, tak čtrnáct knih) a román Ransom my Heart později máme dokonalou princeznu!
Mia studuje >>tvůrčí psaní na univerzitě Sarah Lawrence<<. Čas od času si píše internetový deník, jehož překlady najdete tady.

Tenhle obrázek je dílem Susannah, pokud si na to nepamatujete.
Pokračování v celém článku.


oOo

První deník

Když bylo Mie 14 let, její mamka jí dala první deník, protože si všimla, že Mia s nikým nemluví o svých pocitech. Mia si psala deník až do začátku svého třeťáku na střední, kdy přestala kvůli >>psaní romance Ransom my Heart<<. Její závěřečné dobrodružství je shnuto v knize Forever Princess.

oOo

Miiny básně

Hlavně v prvních dílech se mi moc líbily Miiny výtvory. Třeba na "Ódu na matiku" nebo "Co dělat při matice" se jednoduše nedá zapomenout. Tady máte jednu v originále.


oOo

Mia ve filmu

Miu ve filmu ztvárnila Anne Hathaway, je to výborná herečka, takže mi je srdečně jedno, že Anne je tmavovláska, i když Mia má být blonďatá.

:)

oOo

Seznam lidí, které má Mia ráda podle toho, jak moc je má ráda
Číslo jedna: Fat Louie (Tlusťoch Louie)

Louie žije s Miou od jejích šesti let, kdy ho dostala k narozeninám. Většinu života drží dietu, ale to se moc nedaří, protože Mia se stará o to, aby měl pořád plnou misku, protože kdyby náhodou Manhattan zasáhl mor nebo nějaká nemoc a všichni lidi by umřeli a kočky ne, Louie by umřel, protože si neumí nandat žrádlo. (Což by ale jenom znamenalo, že umře o den později než všichni ostatní. Ale to je nepodstatné.)
Mia na jménu svého kocoura založila i svoji přezdívku, kterou používá na chatu/icq: FtLouie (v češtině TLouie).
V oficiálním internetovém obchodě Meg Cabot, kde si můžete pořídit trička a tak s motivy jejích knih, jsou v nabídce i trička a další předměty s Louiem.

:)

Je tam napsáno: You look like you just ate a sock (Vypadáš, jako bys právě spolkl(a) ponožku) - to odkazuje na Louiův zlozvyk polykat povalující se ponožky, když je naštvaný. A k obojku, na kterém je napsáno Princess Mia's je podle dárku, který Lilly dala Mie k patnáctým narozeninám - obojek pro Louie s nápisem Patřím princezně Mie.

oOo

Když bylo Mie patnáct, dostala od Michaela stříbrný řetízek s vločkou a taky písničku, kterou jí zahrál se svojí skupinou Skinner Box. Jmenuje se Princess of my Heart. Originál sehnala Susannah a podívat se na ni můžete tady.

oOo

Všechno nejlepší!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.