Krátký dojem ze čtení knihy "Na Vianoce do Genovie"

2. května 2010 v 20:55 | Susannah |  The Princess Present
Díky balíku knih, který mi nedávno přišel, jsem se dostala k několika polovičním dílům Deníků Princezny. Jedu postupně, takže jsem teď četla 6.5.
A nadpis nelže, knížku jsem četla ve slovenštině. Nebo mám říct spíš slovenčině?
:)

oOo
Když jsem tenkrát dávno pradávno, v únoru 2008, překládala anotace k polovičním dílům, tenhle mě zaujal. Část jsem četla stejně jako mnoho z vás na Vánoce díky Elaine a pořádně jsem si knížku přečetla dnes. Ke svému překvapení - během půl hodiny. Část s polovičním dílem je totiž v knize "Princezná pozýva (na Vianoce do Genovie a na hodiny dvorskej etiky)" jen na 55 stran, druhá část je kniha Princess Lessons, která je mimo pořadí knih série Deníků, i když patří k nim a jde o shrnutí hodin princeznování...
Ale k Vianociam v Genovii. (Nebojte, nebudu se to pokoušet psát po slovensky, protože písemná slovenčina a já asi nejdeme dohromady ) Knížka byla zábavná, ale když jde o díl mezi Princeznou v zácviku a Princeznou na večírku, tak je to prostě jeden z těch dílů, kde Mia přehnaně otravná... Ne, že by nebylo zajímavé číst si víc o sérii, to vůbec. Jenom mám raději dospělejší Miu.
Bylo vtipné sledovat vánoční prázdniny v Genovii, když za Miou přiletěla Lilly s Michaelem, včetně všech incidentů až po krásnou závěrečnou scénu, kde si Mia s Michaelem konečně navzájem předávají dárky.
A protože v knize nebyl onen hnusný hnusák >> J.P. neboli Džejpí <<, nýbrž jenom Michael, líbila se mi zcela zákonitě. Škoda (ale určitě i účel, který knize neberu, protože na svou délku je dostačující) je, že kniha je kratší, tudíž je diskutabilní, zdali má cenu si ji pořizovat.
Řeknu vám to takhle: možná to cenu za tu cenu nemá, ale já si čtení užila a učitě bych vás od něj neodrazovala, protože mě osobně výlet do pro mě nového příbehu o Mie bavil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.