Dojem ze čtení "Every Boy's Got One"

3. června 2010 v 18:31 | Elaine |  Every Boy's Got One
Dočteno před chvílí. Ještě jsem z toho trochu vedle.
:)


Miluju knihy od Meg Cabot.
Neskutečně.
Dnes mi konečně přišel dárek k narozeninám (které jsem měla před necelými čtrnácti dny) - balík od Shakes.cz s třemi knihami včetně Every Boy's Got One.
Přišel první šok - z balíku na mě vykoukla jiná obálka, naž jsem čekala. Místo téhle obálky měla kniha tu, co je v banneru. Nečekala jsem to a byla jsem nadšená už jen z toho, protože se mi líbí víc. Ale už k obsahu.

Děj téhle knihy se odehrává trochu na letišti v New Yorku, o trochu víc v Římě, ale nejvíc v italském kraji Le Marche. A Meg Cabot ho vypráví prostřednictvím e-mailů, záznamů do deníků a krátkých vzkazů, přišlo mi to docela bezva, jak to člověk může posuzovat z více (no, dvou) úhlů pohledu.

Další šok nepřišel. Převládalo totiž nadšení.
Ta knížka je neuvěřitelně vtipná. Jistě, to je u Meg běžné, ale tady se doslova smějete půlku knížky. Dobře, půlku ne, ale víte, jak to myslím.
Taky jak se kniha odehrává v podstatě na dovolené (spojené s tajnou svatbou), tak na vás úplně dýchá ta atmosféra, je to odlehčené, ať už se děje cokoli, a taky hodně svěží. Every Boy's Got One je odpočinková kniha, kterou budete milovat a budete se k ní vracet.
Bavilo mě, jak je hlavní hrdinka Jane svá. Stojí si za svými názory. Je slavná díky komiksu Wondercat (nedá se to moc přeložit, ale jak je Superman, tak tohle bude Superkocour/Superkočka) - na noze má tetování hlavy kočky - ze kterého bude časem seriál a je celosvětově proslavený. Mimochodem kresby Wondercat se často nachází v jejím cestovním deníku.
A taky bylo zajímavé pozorovat, >>jak se Cal postupně mění. Jen tak na okraj, já bych ho na začátku knihy taky nemusela. Ale tím tetováním na konci mě dorazil.<<

Jestli váháte, jděte do toho. Přečtěte si tuhle knihu.

Před tím, než jsem si knihu přečetla, jsem si nebyla úplně jistá, co znamená název. Ale někde ke konci je:
"Come on. Give me a chance to prove to you I've got one." - "Got what?" - "A heart."
"No tak. Dej mi šanci dokázat, že ho mám." - "Že máš co?" - "Srdce."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Susannah | 4. června 2010 v 5:49 | Reagovat

Joo, tohle mě zviklalo. :D Páni, to s tím názvem je super, takhle jsem se na to nikdy nepodívala. :-) Hm, asi už si to chci přečíst. :D A jaký další knížky? "Runaway"? A?

2 Elaine | 4. června 2010 v 20:56 | Reagovat

Taky se mi líbí ten název. :-) Došlo mi ještě Valentine Princess (přečteno - a docela mě překvapilo, že tam je text písničky Tall Drink of Water) a She Went All the Way (přečteno - je to totálně, totálně fantastický... tahle kniha se Meg vážně povedla. Kdybych to měla žánrově přirovnat k nějaký jiný knize od Meg, je to něco mezi 1-800 a Heather... asi). A to jsem si chtěla šetřit SWAtW na léto. :-D Nevydržela jsem to.
Ještě nemám účet, ale Runaway si (spolu s Insatiable) pořídím asi někdy na podzim, protože si nechci vyplýtvat všechny knihy od Meg, co jsem nečetla. Asi budeš vědět, o čem mluvím, když řeknu, že miluju pocit po dočtení. Úplně mě hřeje u srdce.
Runaway jsem si chtěla objednat k narozeninám, ale pořád se to neobjevovalo na Shakes. Tak jsem improvizovala. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.