Knihy od Meg Cabot II

27. června 2010 v 18:26 | Elaine |  Elaine
:)
Už je to něco přes rok, co jsem tady ukazovala svoji sbírku knížek od Meg. Přestěhovala jsem je na nový místo, mám novou knihovnu (a mám na ni přímý výhled z postele), která se rychle plní. Byl to dost finančně náročný rok. Loni jsem ukazovala 33 knih. Teď už jsem dosáhla čísla 54. Českých knih mám 22 a anglických 32.
Jak jsem říkala, byl to dost finančně náročnej rok.
V celém článku se můžete podívat na moje přírůstky.Being Nikki. Tuhle knížku, v pořadí druhou ze série Airhead, jsem četla někdy na podzim, objednala jsem si ji ze Shakes.cz a asi vás nepřekvapí, že se mi líbila. Ale ze závěru jsem nebyla zrovna dvakrát odvázaná. Teda jako bude z toho geniální zápletka, jasně. Ale stejně.
:)

Airhead a Being Nikki. Americké verze.
:)


Avalon High: Coronation. První série v originále, kterou mám kompletní. Byl to úžasnej pocit, mít celou sérii konečně pohromadě. To vás úplně hřeje u srdce. Tyhle dvoje manga jsem si objednala spolu, po druhých mangách by se mi vážně nechtělo čekat na třetí. Jen malá rada pro ty, co si plánují sérii přečíst.

a) Homecoming
:)

b) Hunter's Moon
:)

Celá série Avalon High
:)


Darkest Hour. Je to čtvrtý díl Mediátora, který jsem už nesehnala v češtině. Tohle je moje poslední kniha z Bookfayre, protože tuhle knížku mi poslali po dvou měsících a zbytek objednávky pro jistotu vůbec.
Ještě komentář k překladu - vím, že Mediátor celkově je vtipně přeloženej, ale je to hrozně nepřesný. Já jsem na nějakých místech i koukala, jak to bylo jinak.
:)

Haunted. Je to pátý díl Mediátora. Taky americká verze. Tuhle knížku jsem si jednou objednala v záchvatu šílenství, ale nelituju.
:)


Jdu tak Luxorem (na Václaváku), koukám po novinkách a najednou vykulím oči, nejsem si jistá, jestli vážně vidím, co si myslím, že vidím. Prom Nights From Hell. Bylo to hned vedle Twilight ságy v originále kvůli Stephenii Meyer, která tam má svou povídku Hell on Earth.
Jasně, že jsem si to hned koupila.
:)


Tommy Sullivan is a Freak. (Nebo Pants on Fire, chcete-li.)Tuhle knížku jsem si objednala hlavně kvůli tomu, jak z ní byla Susannah nadšená. A posléze jsem byla i já nadšená. Byla to příjemná změna, když tentokrát byla hlavní hrdinka - Katie - oblíbená.
:)


Samostatný romány Jinx, Tommy a How to Be Popular mají designově hodně podobný obálky, tak jsem vám to prostě musela ukázat. Všechno to jsou anglický paperbacky. A mimochodem Jinx se normálně tak moc neblejská. Jenom trochu. To je bleskem u foťáku.
:)


Victoria and the Rogue. Taky moc pěkná knížka. Je to historická romance pro teenagery jako Nicola and the Viscount, i když Nicola se mi asi líbila víc.
:)


Victoria a Nicola - obě to jsou anglické verze, u těhle knížek se mi výjimečně americký nelíbí.
:)


Valentine Princess. Je to jeden z půldílů ze série Deníky princezny. Četla jsem to nedávno, tuhle knížku jsem dostala k narozeninám. Série má deset dílů a čtyři půldíly a já jsem nečetla jenom jeden půldíl, Project Princess. Ten si teď budu šetřit. Nedokážu se rozloučit s Miou tak brzo.
:)


The Guy Next Door. Jednou jsem najela na HarperCollins.com a na náhled do téhle knížky... a dospěla jsem k závěru, že bez ní nemůžu být. Prostě jsem se musela dozvědět, jak to skončí. Tak jsem klikla na Englishbooks.cz a objednala jsem si tuhle knížku spolu s pokračováním - Boy Meets Girl - dřív, než jsem si to stihla rozmyslet. Slovenské čtenářky tuhle knížku znají pod názvem Môj súsed je božský.
:)

Boy Meets Girl. Viz komentář u The Guy Next Door.
:)

Every Boy's Got One. Překládala jsem úryvek ze stránek Meg a moc se mi to líbilo, tak jsem si to objednala k narozeninám. Je to první kniha, co jsem četla z téhle série.
:)

Boys Series mě totálně dostala. Zbožňuju ji.
:)


She Went All the Way. Tuhle knížku jsem taky dostala k narozeninám a myslím, že je to nejlepší knížka, co jsem četla za posledního půl roku minimálně. Chystám se napsat názor (jako článek) a vážně uvažuju o tom, že jí dám 10 bodů z 10.
:)


Přehlídka anglických je u konce. Teď vám ukážu české.

Velikost L. Tuhle knížku jsem si koupila asi na začátku minulých prázdnin. Meg Cabot umí všechny žánry. Tak se nemůžeme divit, že umí i detektivky. Taky název mě dost lákal, protože oblečení mám buď M nebo L.
:)

Velikost XL. Meg drží standard.
:)

Na velikosti nezáleží. Pro ni jsem si šla krátce po vydání, myslím, že v srpnu 2009. Moc, moc se mi líbila a těším se na pokračování. Podle plánu mají vyjít ještě dva díly.
:)

:)


Úspěšná smolařka. Tuhle knížku jsem přečetla někdy v létě 2009 a zrovna se to hodilo, protože je to naprosto "letní" kniha, jestli se to tak dá říct. Mohl by to být i samostatný román.
:)


Úspěšná smolařka ve velkoměstě. Tenhle díl mě trochu zklamal, ale jen při prvním čtení. Čekala jsem něco jinýho.
Četla jsem i třetí díl, Susannah mi ho půjčila v originále.
:)

:)


Polibek pro nevěstu. Je to romance (to fakt nejde odvodit podle obálky, co?) a pamatuju si, jak moc se mi líbila, když jsem ji četla poprvý, bylo to někdy před rokem. Ale kdybych měla sestavit žebříček historických romancí od Meg podle oblíbenosti, Poliběk pro nevěstu by snadno předhonila Rusovláska z ostrova (půjčila jsem si ji v knihovně) a Výuka lady Caroline (viz níže). Ale stejně moc pěkný.
:)


Výuka lady Caroline. Taky romance. Tady se mi hlavně moc líbil originální nápad. Teda Meg má spoustu originálních nápadů, ale tady se vytáhla, aspoň podle mě. Jestli si to pamatuju dobře, tuhletu knížku jsme si se Susannah koupily úplně ve stejný čas.
:)


V kůži supermodelky. Překlad Airheadu. Airhead miluju, tohle je hnus, děs, nesahat. Ale vážně. Pokud jste četly originál, radši se překladu ani nedotýkejte, zkazí vám to den.
:)


Nebojte, už jsme skoro na konci.

22 českých překladů knih od Meg Cabot - 7 pro dospělé, 15 pro teenagery.
:)


32 anglických originálů od Meg Cabot - 6 pro dospělé, 26 pro teenagery.
:)


A všechno dohromady. Řeknu vám, není žádná hračka manipulovat s tolika knihami. Pěkně mě od toho bolely záda. A když jsem je měla rozložený na podlaze v pokoji, bylo skoro děsivý se na ně dívat. Je jich tolik...
:)


Růžová barva jednoznačně převládá...
:)

...ale modrá se statečně drží za ní.
:)


Když jsem všechny knížky vracela do knihovny, vůbec jsem neměla problém určit, kam dát co. To mám od toho, jak na tu knihovnu pořád koukám.
Nahoře zleva (jen anglické knihy): série Avalon High, Airhead, Being Nikki, Mediátor 4, Mediátor 5, Prom Nights From Hell, When Lightning Strikes (ale četla jsem celou sérii díky Susannah), Teen Idol, Jinx, Tommy Sullivan is a Freak, Nicola and the Viscount, Victoria and the Rogue, 11 knih Deníků princezny, Ransom my Heart, The Guy Next Door, Boy Meets Girl, Every Boy's Got One, She Went All the Way
Dole zleva (jen české knihy): 4 díly Mediátora, Hrdinkou snadno a rychle, Hrdinka říká ano, 8 dílů  Deníků, V kůži supermodelky, Výuka lady Caroline, Polibek pro nevěstu, 2 díly Úspěšné smolařky, 3 díly Heather (série Velikost L)
:)

Ano. Už jsem skončila. Věřte mi, jsem stejně vyčerpaná jako vy.
Je hrozně zvláštní, že je to už tak dlouho, co jsem propadla Meg Cabot - první knihy jsem si začala kupovat před třemi lety. Ale knížky od Meg mě neomrzely a troufám si tvrdit, že ani neomrzí, protože ona je naprosto jedinečná a výborná spisovatelka.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mia,Mimi | 27. června 2010 v 21:59 | Reagovat

hoooodne husty:-)

2 Kiley_F | 28. června 2010 v 9:41 | Reagovat

Zrovna asi předevčírem jsem tu byla a říkala jsem si,že byste zase mohly aktualizovat svoje sbírky :D Spoutu knih ti samozřejmě závidim :-P,ale nedávno mi přišel Tommy Sullivan,tak se těšim,až se do něj pustim 8-)

3 Danieliq | 28. června 2010 v 11:55 | Reagovat

Ja mám Avalon High tú verziu čo Susannah a fakt vám obom závidím tie komiksy! :D
A americké verzie Airhead, wow! Tie majú úžasné obálky, hoci najviac sa mi asi páči Runaway.
A anglickí Mediátori? Yay! Som rozmýšľala, že si ich kúpim, ale potom vyšli tie nové úžasné britské prebaly a ja som v slovenskom kníhkupectve videla prvú dvojknihu a neodolala som. Smola je, že ďalších častí sa na Slovensku asi nedočkám. :-?
Ale inak fakt super zbierka! Závidím ti finančného sponzora! :-D

4 Inly | E-mail | Web | 29. června 2010 v 17:53 | Reagovat

Wow, fakt úžasná sbírka :-D. Nedivím se ti, knížky od Meg jsou skvělý :-D

5 Nessie | Web | 29. června 2010 v 20:08 | Reagovat

jéé.... krása.Vždycky si hrozně ráda prohlížím vaše sbírky! ;-)  :-)

6 Elaine | Web | 30. června 2010 v 16:43 | Reagovat

Děkuju moc za pochvalu, holky. :-)
Kiley_F: Tommy Sullivan se ti bude moc líbit. Budeš se smát půlku knížky. Aspoň u mě to tak bylo. :-)
Danieliq: Nedávno jsem koukala na Shakes.cz a manga Avalon High o něco zlevnili. A já bych tak skeptická nebyla, co se týče dvoudílů Mediátora, vždyť ty druhý dva nebo minimálně ten poslední ještě ani není vydanej...

7 Nessie | E-mail | Web | 30. června 2010 v 22:42 | Reagovat

No představa, že by ty dvojdíly vydali i u nás (a čestině)? O_O  :-) to by byla vážně snad ta nejdokonalejší věc na světě:) - jenomže oni nejsou ani schopný doplnit ty chybějící díly :-?  :-(

8 Morik | E-mail | 1. července 2010 v 13:22 | Reagovat

Ahoj chtěla jsem se zeptat. Právě si pořizuji mezidíly na Slovensku a přijde mi, že v tom mají trošku zmatek nebot 7. díl se odehrává v březnu, 7 (1/2) se odehrává v dubnu, 7 (3/4) se odehrává v únoru a 8 v září. Nevíš jestli je mezi 7 a 8 celý rok? Mám v tom trochu guláš :D

9 Elaine | Web | 1. července 2010 v 17:17 | Reagovat

Nessie: S Danieliq jsme mluvily o anglických originálech, ne o překladech.
Morik: Mia je ve druhém ročníku na střední - 7. díl je v březnu, 7,5. díl je v dubnu; 7,75. díl se odehrává v červnu, kdy Mia před odjezdem do Genovie na léto najde svůj starý deník, kde právě zaznamenala svého prvního Valentýna s Michaelem. A samozřejmě si ho hned musí přečíst. :-D A v 8. díle Mia začíná svůj 3. ročník na škole.

10 Danieliq | 13. července 2010 v 22:04 | Reagovat

Nj, len som včera písala shakes.cz a oni neposielajú na SR na dobierku, takže nič z toho. :(
Inak, teraz ma napadlo... ty si ešte nečítala Runaway? Keďže ju tu nikde nevidím... x)

11 Elaine | Web | 13. července 2010 v 22:17 | Reagovat

Ne, Runaway jsem ještě nečetla a ani to nemám doma. Původně jsem to chtěla k narozeninám (v květnu), ale na Shakes Runaway pořád nebylo k mání, tak jsem to odložila. :-) Asi na podzim. :-)

12 Morik | 16. července 2010 v 20:55 | Reagovat

Tak jsme to cestou na dovolenou vzali přes Bratislavu, kde jsem si objednala celkem 6 knížek (10. díl Deníků, veškeré mezidíly, a Můj soused je božský a Když přeskočí jiskra). A nyní jsem dočetla desátý díl, musím říct, že v první chvíli jsem se moc neorientovala nebot jsem si nedavala do souvislosti časový posun oproti 9. dílu, který jsem četla naposledy před rokem tuším. Ale pak jsem se chytla a musím přiznat,že se mi líbil časový posun, vyzrání Mii a i celkový děj. Trochu jsem se bála slovenštiny, ale nakonec nebyl vůbec žádný problém, takže už jen doufám, že až vydají Výkup moje srdca, že někdo z rodiny bude mít cestu na Slovensko =)) :-D

13 Susannah | 17. července 2010 v 0:21 | Reagovat

Elaine: Jsem vážně zvědavá na "She Went All the Way". :-) A jak se ti líbila "Hrobka"? Mně se moc líbil Labyrint, ale k Hrobce jsem se ještě nedostala... Závidím ti US půldíly, ve slovenštině se mi přelouskávaly těžce, protože mi hrozně vadil styl překladu, který z Mii udělal naprosto pubertální blbku. :-( Ty dvě fotky podle barev byly skvělej nápad. :-) To tvoje šetření si Runaway je pro mě nepochopitelný, já bych to nevydržela. :D
Nessie: Já už přestala doufat, že KK vůbec ještě něco kromě Allie od Meg vydá, ale představa vydání reedice s těmi novými obálkami je skvělá, to teda jo. Ne, že bych potřebovala padesát verzí pro sebe, jde mi o to, že Mediátor je perfektní série a u nás je všude fuč, i když o ni je zájem. KK jsou cvoci.
Morik: Když jsem četla slovenský půldíly, tak mi tam něco časově nesedělo... Ale nevím, který z nich to byl. Mrknu se, jestli nejsem blázen. A gratuluju k přírůstkům do sbírky! :-D Taky mám SK 10. díl a půldíly.

14 Elaine | 20. července 2010 v 0:49 | Reagovat

Susannah: Hrobka je dobře napsaná, je to zajímavej příběh a navíc je to dost tlustý, takže mi to vydrželo na pár dní. :D Labyrint se mi asi líbil víc, ale Hrobka taky určitě stojí za přečtení.
Půldíly PD - jestli budeš chtít, můžu ti je někdy po prázdninách půjčit. :-)
A to šetření Runaway - prostě si nechci moc rychle vyplýtvat zbylý knihy od Meg. :D

15 argsan | Web | 22. června 2011 v 16:03 | Reagovat

No páni!! Tvoje sbírka je naprosto úžasná!  Já mám od Meg zatím 11 knížek (dneska novou :-)), ale chci sbírku rozšířit..
Je fajn, když si dokážeš přečíst knížku v originále - já bych z toho asi nic neměla..
Začínala jsem s Mediátorem - moje nejoblíbenější knížky :-)
Jinak už jsem tady na tom blogu byla a pamatuju si, že nikdo moc nechválí český překlad Airhead.. Ale já originál nečetla, tak jsem celkem spokojená ;-)
Vlila's mi úplnou chuť do žil - abych si kupovala další a další a další! Asi se brzy zruinuju :-D

16 Didlinna | E-mail | 21. ledna 2012 v 16:39 | Reagovat

Dnes jsem otravovala tatku at mi koupí poslední díl rincezny a povedlo se :DD :)) je moc hezký je o tom že bude maturovat atd. !! DOPORUČUJI  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.