Anotace na knihu "Portrait of My Heart"

9. července 2010 v 14:34 | Elaine |  Kniha PoMH
V článku se dozvíte něco víc o druhé knize od Meg, historické romanci Portrait of My Heart.
Banner vytvořila Susannah.


Rozloučili se v nemilosti...

Před lety se během jednoho výbušného okamžiku dětská rivalita proměnila v divokou vášeň pro Jeremyho, pohledného mladého vévodu z Rawlingsu, a Maggie Herbert, dívku jeho zájmu. Naneštěstí je následující skandál rozehnal do opačných koutů světa.

Ale touha je přivede zpátky dohromady.

Nyní osud znovu svedl cesty Jeremyho a Maggie - pro tanec touhy stejně nesmlouvavé jako milenci sami. Jeremy, vyznamenaný voják, je odhodlaný Maggii konečně získat. A Maggie, zasnoubená za jiného muže, zjistí, že její představy o Jeremym se vymykají kontrole. Jediné, co stojí mezi nimi a doutnající vášní, kterou už nemohou vázat roky, je minulost - a současnost svázaná žárlivostí, intrikami a nebezpečím...

oOo

Recenze od Publishers Weekly

V pokračování k Where Roses Grow Wild, Cabot(ová) napsala vášnivou černou komedii, zasazenou do Viktoriánské Anglie, o vévodově dlouhodobé a zoufalé lásce ke krásné umělkyni. Vtipný dialog se hojně vyskytuje od první stránky, ale co tuto romanci odlišuje od jiných, je hrdinovo (Jeremy, vévoda z Rawlingsu) kouzlo a dobrý smysl pro humor, čímž si ihned získá oblibu u čtenářů navzdory jeho zdánlivému sobectví a nemorálnosti. Umělkyně Maggie Herbert, kterou Jeremy mnohokrát požádal o ruku od doby, co jí bylo šestnáct, věří, že není vhodným materiálem na vévodkyni, a tak se slíbila provdat za francouzského majitele galerie. Jeremy, který vstoupil do služeb Jejího Veličenstva (pozn.: královny Viktorie), aby si dokázal, že je Maggie hoden, má v úmyslu získat Maggiinu lásku a pokazit její zasnoubení. Ale nejdříve musí přesvědčit Maggie a celý svět, že Hvězda Džajpuru, kterou dostal v Indii za vojenské služby, je safír a ne, jak se rozšiřují povídačky, princezna, která trvá na tom, že jsou zasnoubeni. Je jen jedna chyba v této perle romancí: hrdinův titul je zjevně i jeho příjmení, je to faux pas, které bude dráždit čtenáře více se zajímající o historii.

oOo

Slova chvály

"Sexy, romantické... báječné." - Jill Jones, autorka Essence of My Desire

fictiondb.com
amazon.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.