Obsah knihy "Portrait of My Heart"

10. července 2010 v 11:30 | Elaine |  Kniha PoMH
Shrnutí děje knihy Portrait of My Heart, historické romance od Meg Cabot, podle jednoho webu s recenzemi na romance.
:)


Portrait of My Heart je pokračování k prvnímu románu Cabot(ové), Where Roses Grow Wild, ale můžu vás ujistit, že stojí celkem samostatně. Příběh začíná v roce 1871, kdy se Lord Edward Rawlings setkává se svým jednadvacetiletým synovcem Jeremym, sedmnáctým vévodou z Rawlingsu. Jeremy byl vyloučen z Oxfordu (před tím ho vyrazili z Etonu a Harrowu) za to, že zabil muže během souboje. Je docela jasné, že Jeremyho titul a postavení (které ani moc nechce) mu poskytly život nezodpovědnosti a zhýralosti.
Jeremyho teta Pegeen (manželka Edwarda) baví svou sousedku Lady Herbert(ovou) a dvě její dcery. Ta starší, Anne, je dobře vdaná; ta mladší, Maggie, je černou ovcí rodiny. Jak se jí blíží sedmnácté narozeniny, Maggie nemá zájem o to být představena společnosti a najít si manžela. Chce studovat umění.
Když Maggie uslyší, že se Jeremy vrací do Rawlingského sídla po pěti letech, rozhodne se mu nastrojit léčku. Navzdory jejich rozdílu ve věku, vždycky si spolu hráli. Naposledy, co se setkali, Maggie už dosáhla svého plného vzrůstu pěti stop a osmi palců (172,72 cm), zatímco Jeremy byl pořád menší než ona. Představte si její překvapení, když zjistí, že ji teď Jeremy převyšuje. Představte si Jeremyho překvapení, když zjistí, že útlá Mags se proměnila na kyprou Margaret.
Jeremy se rozhodne, že si odčiní všechno, čím si prošel, svedením Maggie. A možná by i uspěl; jeho dovedná schopnost má důsledek, že Maggie taje. Ale včas přijde k rozumu a dá mu pěstí - je první ženou, která mu dala košem. Toto samozřejmě přesvědčí Jeremyho, že Maggie je pro něj ta pravá.
Ale Maggie odmítne jeho žádost o ruku; bojí se, že když bude vévodkyní, tak jí to bude bránit věnování se umění. Takže Jeremy odjede a připojí se k armádě v Indii a Maggie jede do Paříže studovat umění. 
O pět let později se Jeremy vrátí z Indie. Měl neuvěřitelně úspěšnou vojenskou kariéru, ale vrátil se domů, protože mu jeho teta řekla, že se Maggie zasnoubila s jiným mužem. Maggie zůstává u Rawlingsů, protože se jí její rodina zřekla, když trvala, že se stane skutečnou umělkyní. Jeremy má radost, že ji našel pod vlastní střechou a začne rozhodnou kampaň vábení jediné ženy, kterou kdy miloval. A jakou kampaň. Určitě čtěte milostné scény na nějakém chladném místě.
Cesta k pravé lásce se zkomplikuje Maggiinou vírou, že Jeremy přivezl domů indickou princeznu, stejně jako přítomností jejího robustního a váženého snoubence. 
Není to můj typ romance. Je plná chyb, přežitků a nepravděpodobností, které mi umenšují radost z četby. A abych byla upřímná, hlavní hrdina i hlavní hrdinka se mi zdáli nějaým způsobem nevyspělí, ačkoli je mám oba ráda.
Stejně je spousta věcí, které se vám budou líbit na Portrait of My Heart. Jsou tu humorné momenty, milostné scény jsou výborné a příběh se správně posouvá. Jestli máte rádi Julii Quinn, bude se vám líbit Patricia Cabot. Jestli upřednostňujete Lauru Kinsale, Portrait of My Heart patrně pro vás není vhodný.
- Jean Mason

theromancereader.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.