Meg Cabot o "Blast from the Past"

30. srpna 2010 v 0:05 | Elaine |  Allie Finkle 6: Blast from the Past
V září vyjde šestý díl z Meginy série pro děti, Allie Finkle's Rules for Girls, pod názvem Blast from the Past.
Tohle je oficiální anotace a i když tuhle sérii pravděpodobně nečte moc návštěvnic tohohle blogu, tady je obsah knížky.
:)


Allie je nadšená z třídního výletu na venkov. Jasně, bude to do historické školy s jednou místností, postavenou dřív, než se začal používat Internet nebo dokonce i mobily, a Alliina učitelka všechny povzbuzuje, aby se oblékli do starodávných kostýmů, což někteří z Alliiných kamarádů skutečně udělají. TO SNAD NE! Ale aspoň se sveze autobusem, a to se jí nikdy nepodaří, protože žije tak blízko ke škole, že tam musí jít každý den pěšky!
Ale pak paní Hunterová určí, že každému žáku v místnosti 209 byl přidělen "kámoš" na ten den - z Alliiny staré čtvrté třídy ze základní školy Walnut Knolls, se kterou základka Pine Heights jela na výlet dohromady. A Alliinou kámoškou se stane její bývalá nejlepší kamarádka Mary Kay, která Allii zradila zrovna před tím, než se odstěhovala! Allie bude muset sdílet celý den staromódní lavici s velkou kňourou! Nemluvě o tom, že musí zabránit tomu, aby Joeymu Fieldsovi - kterému všichni z autobusu pořád říkají její kluk - namlátil kluk, který jí říkával Smraďoška Finklová, Scott Stamphley.
A jako by to nebylo už tak dost zlé, s celou rekonstrukcí probíhající v Alliině domě - ve stěně je díra, kam její kotě Mewsie pořád mizí. Co když Alliini rodiče a strýc Jay udělají chybu a Mawsie bude navždy uvězněná ve stěně? - a s Cheyenne O'Malleyovou a Brittany Hauserovou, které jsou jako "kámošky" přidělené k sobě, vypadá to tak, že takový nápor Allie nemusí přežít. Ve skutečnosti jí starodávné věci už lezou krkem. Možná je správný čas na nová pravidla!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.