Dojem ze čtení povídky "Vánoční uprchlice" a kde je možné knížku sehnat

18. října 2010 v 16:57 | Elaine |  - A Season in the Highlands -
Včera jsem zveřejnila popis povídkové knihy A Season in the Highlands (Láska ve Skotsku). Dnes mi došel balíček s touto knížkou a já jsem se hned vrhla na povídku Vánoční uprchlice, kterou napsala Meg pod pseudonymem Patricia Cabot.
Protože se tahle knížka shání docela obtížně, v celém článku se kromě mého názoru dozvíte i název internetového obchodu, kde je knížka dosud k sehnání.
:)


Zkuste si představit Skotsko. Vím, že je to obtížné. Zkuste si představit vysoké kopce, jezera, čisté, divoké potoky, vřes, drsnou, ale přesto nádhernou a téměř nedotčenou krajinu. A teď si zkuste představit tu krajinu pod sněhem. Dostanete něco takového:
:)

A když se povídka odehrává v tak nádherném prostředí, už má předpoklad k tomu, že se vám bude líbit. (Jezero se v té povídce nevyskytuje. To je jenom moje slabost. )
A teď si ještě vemte, že se na takovém krásném místě odehrává romance, kterou napsala Meg Cabot. Nevím, co byste mohly chtít víc.
Vánoční uprchlice se mi vážně moc líbila. Příběh je stejně kouzelný jako skotská krajina, navíc se odehrává na Štedrý den a kousek Božího hodu, všude je spousta sněhu (ten je v Meginých knihách dost vyjímečný, ty pravé závěje jsou myslím jen v >>She Went All the Way<<), v příběhu nechybí Megin charakteristický humor... Tedy ne že byste se smáli nahlas, ale většinu příběhu se musíte usmívat, buť proto, že je to zábavné, nebo proto, že je to krásné.
Hlavní hrdinové, >>Mairi a Niall<<, nejenže jsou sympatičtí, ale taky soucitní a ušlechtilí, protože >>Mairi pomáhala při epidemii tyfu v klášteře<< a pak >>spolu jedou léčit a zkoumat tyfus na ostrov Skye<<.
Tak dobře, abych pořád nechválila, tak jsem si všimla pár drobných chyb v překladu. Většinou stylistické věci, nic zásadního. Jediná věc, která se jim teda v překladu nepovedla, je "střevní tyfus". Existuje jenom "břišní tyfus", je to ekvivalent "typhoid fever".
Ano, příběh se Meg povedl. Určitě stojí za přečtení, celkem je to 92 stran. Taky se mi strašně líbil epilog, kde se >>objeví Brenna, hrdinka románu Rusovláska z ostrova, jako týdenní miminko<<.
Příběh mě odnesl do Skotska a bylo to krásné. Klidně bych v té povídce zůstala napořád.

Ostatní povídky jsem zatím nečetla, ale moc se na ně těším.

A kde získat knížku Láska ve Skotsku?
Když jsem překládala anotaci a recenze a tak téhle knížky, věděla jsem, že v originále nikde není k sehnání, jedině na nějaké aukci, třeba na e-bay. Vyšla v roce 2000.
Český překlad, který vyšel v roce 2001, jsem už někdy dřív hledala na internetu, ale neúspěšně. Myslím novou knihu, ne z druhé ruky.
Ale před pár dny při hledání jsem narazila na tuhle stránku:


Knížku Láska ve Skotsku pořád mají v nabídce.
:)

V pátek v jednu ráno jsem si knížku objednala, v devět ráno mi přišel mail, že balíček už odeslali.
:)
Dostala jsem ho dnes asi v půl druhé. Systém je dost podobný shakes.cz a podobným obchodům, nic zvláštního. Všechno proběhlo úplně normálně, běžně.
Když se podíváte, že knížku nabízí za 99 Kč (z původních 199 Kč), počkejte a ještě nejásejte. Pokud si knížku objednáte na normální dobírku, naúčtují si 119 Kč, takže celý balíček je potom za 218 Kč. Ale když si to tak vezmete, tak zaplatíte za knížku (tu původní cenu) a opravdu malé poštovné. Prostě co srazili na ceně knížky, to si navýšili na poštovném. Myslím, že taky lze osobní odběr, to jsem nějak nezkoumala, kde navíc neplatíte nic nebo skoro nic.

Knížka mi přišla natolik nepoškozená, jak to jen u balíků jde. Má naprosto zanedbatelné šrámy.

Můžete mít štěstí a najdete tuhle knížku i v jiném knihkupectví. Taky se vsadím, že na internetu najdete několik lidí, kteří vám tuto knížku prodají. Případně můžete na Lásku ve Skotsku narazit v knihovně.

Tak co, přesvědčila jsem někoho ke koupení téhle knížky nebo aspoň půjčení v knihovně?

AKTUALIZACE: Láska ve Skotsku už není v Levném knihkupectví k dostání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Susannah | Web | 18. října 2010 v 17:32 | Reagovat

Asi bych si povídku moc ráda přečetla - to víš, já a sníh :-) - ale zatím si ji pořizovat nebudu. Nejsem zrovna na ekonomické výši a navíc nevím, jestli bych si četla ty ostatní povídky. Ale tak třeba zneužiju Vánoce. 8-)

2 Nessie | Web | 18. října 2010 v 19:52 | Reagovat

Napsala jsi to tak krásně, že se po ní snad někde podívám:) Nevím, jestli ji zrovna budu kupovat, ale rozhodně bych si ji přečetla ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.