O knize "Fear: 13 Stories of Suspense and Horror"

3. října 2010 v 11:32 | Elaine |  - Fear: 13 Stories of Suspense and Horror -
Meg Cabot přispěla taky do povídkového souboru Fear: 13 Stories of Suspense and Horror krátkým příběhem The Night Hunter. V celém článku se dozvíte něco bližšího jednak o knize, ale také o povídce.
Banner vytvořila hraním si s Photoshopem Susannah.
:)

oOo
Nezhasínejte světla. Nechoďte ven sami. A ať už budete dělat cokoli, neslevte z ostražitosti. Protože i když vaši sousedi vypadají normálně, proč sbírají nože a jedí tak krvavé steaky? A když vás váš vysněný kluk konečně pozve na rande, proč je na něm něco tak... divokého? A jestliže je strach ze tmy vašeho bratra tak dětinský, jak vysvětlíte ty stíny, které se vykrádají ze skříně?
Ve třinácti příbězích, ze kterých vám bude mrznout krev v žilách, od pravých mistrů napětí, včetně pěti autorů bestsellerů podle New York Times a čtyř spisovatelů nominovaných na Edgarovu cenu, nic není takové, jak se zdá, a nikdo není v bezpečí...
fictiondb.com
oOo
Fear: 13 Stories of Suspense and Horror (Strach: 13 příběhů napětí a hrůzy) neredigoval nikdo jiný než král napětí a hrůzy osobně, R.L.Stine, a můj příběh, The Night Hunter (Noční lovec), je o mladé ženě, která pracuje na částečný úvazek v nákupním centru, což je práce, kterou - na rozdíl od své snobské kolegyně - skutečně potřebuje, protože její matka rozfofrovala její fond na univerzitu.
Snaží se, aby jí v práci doba víc utekla, tak zavolá do místního rádia a prosí je, aby zahráli "Nočního lovce", písničku od místní kapely o záhadném - ale přitažlivém - novém členovi skupiny občanské sebeobrany. Noční lovec se údajně obléká jen do černé kůže a jezdí na motorce, chytá kriminálníky - levou zadní - které policie nedokáže zadržet sama.
Ale je Noční lovec vůbec skutečný? Kdo to je? Nikdo to netuší.
Poslední věcí, kterou naše hrdinka předpokládá, je, že by kdy mohla potřebovat služby Nočního lovce… a už vůbec ne, že by se někdy obtěžoval zachraňovat někoho takového jako ji…
Ale přesně to se stane, když ji zajmou během ozbrojené loupeže později ten večer, když se nákupní centrum zavírá.
Zachrání ji Noční lovec? Nebo ji také zklame, stejně jako všichni ostatní v jejím životě?
:)
megcabot.com
oOo
Recenze
Třináct povídek plných napětí, dobře vybraných nikým jiným než R. L. Stinem, který přispívá prvním příběhem, má moc přitáhnout a potěšit mnoho statečných mladých čtenářů. Muž, který napsal série Goosebumps a Fear Street, získává některé z těch nejlepších, třeba Meg Cabot a F. Paula Wilsona, Waltera Sorrellse a Jamese Rollinse, kteří nabízejí spoustu vášnivé nadpřirozené hrůzy, napětí zločinu, drasťáky a někdy kombinaci všeho. Chůvy by mohly chtít přeskočit děsivé "Jeepers Peepers" od Ryana Browna a vynikající krvák od Jennifer Allison, "The Perfects", ve kterých oběti mají skutečně jen malou naději. Alane Ferguson píše hrůzostrašné "Dragonfly Eyes", které sledují pocity zavražděné dívky, jak se snaží nabízet přízračnou pomoc jiné dívce v nebezpečí. "Shadow Children" od Heather Brewer oživují ty příšery, o kterých děti vědí, že se vážně ukrývají ve tmě. Editor nabízí sbírku buď žákům druhého stupně základní školy nebo středoškolákům s důvtipnými, ale dobře pochopitelnými příběhy. Je to mistrovská kombinace - není tam ani jeden propadák. Svižná, děsivá zábava, ze které vám běhá mráz po zádech.
- Kirkus
oOo

Obálka
:)
randomhouse.com.au (našla Susannah)
oOo
Vyšlo: 2. září 2010
Vydavatel: Penguin Group USA
Počet stran: 224
Vazba: vázaná i brožovaná
Cena: €6.17 (152 Kč, brožovaná vazba, bookdepository.co.uk)
€13.12 (322 Kč, vázaná vazba, bookdepository.co.uk)
209 Kč (brožovaná vazba, shakes.cz)
439 Kč (vázaná vazba, shakes.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elaine | 3. října 2010 v 14:49 | Reagovat

Je super, že sis našla chvilku času a udělala jsi bannery (ten druhej jsem už taky viděla). Myslím, že se ti povedly. :-)

2 Susannah | 3. října 2010 v 19:35 | Reagovat

Díky. :-) Stejně je víc super, že tys ty články napsala, já nějak nestíhám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.