O knize "Shining On"

17. října 2010 v 16:16 | Elaine |  - Shining On -
Tato sbírka povídek vznikla před několika lety a obsahuje jeden příběh od Meg Cabot, který se jmenuje Allie Finklestein's Rules For Boyfriends.
Nemá to žádný vztah k sérii pro děti Allie Finkle's Rules For Girls, Meg se prostě líbilo to jméno, tak ho pro svoji dětskou sérii zkrátila a použila znovu.
V celém článku se dozvíte víc jednak o knížce, jednak o povídce samotné.
Banner vytvořila Susannah.
:)

oOo
V této dobře promyšlené a podmanivé sbírce, 11 oceňovaných spisovatelů zkoumá klady a zápory dospívání a vynikání nad ostatními tváří v tvář překážkám. Odchod rodiče, sestřina nemoc, rozchod roztleskávačky, rodinná tajemství… tyto příběhy citlivě zachycují výzvy - a triumfy - hledání cesty ke slibnému zítřku.
V hlavních rolích působivé příběhy od Lois Lowry, Meg Rosoff, Meg Cabot, Melvina Burgesse, Sue Limb a jiných…
Část výdělku z prodeje této knihy půjde na CureSearch National Childhood Cancer Foundation (Národní nadace na hledání léku na dětskou rakovinu) a Children's Oncology Group (Dětská onkologická skupina), partnery na hledání léku na dětskou rakovinu.
oOo
Můj příběh, Allie Finklestein's Rules For Boyfriends (Pravidla pro přítele od Allie Finklestein), je o populární holce, kterou parta těch oblíbených přistihne, jak se líbá se šprtem, co ji doučuje geometrii. Allie se musí rozhodnout - buď roztleskávání, nebo ten kluk. Možná vás překvapí, jak to dopadne (no co… řekli, že to má být o člověku, který musí zvládnout výzvu. Zpětně si uvědomuju, že asi neměli na mysli rozleskávačku, která se smiřuje s chozením s mistrem ve fantasy hře Dungeons & Dragons. Ale nespecifikovali DRUH výzvy). - Meg Cabot
oOo
Recenze
Tato sbírka příběhů především od bristských spisovatelů se zaměřuje na schopnost teenagerů nejen překonávat problémy, které život přinese, ale také nad nimi zvítězit. Mezi autory patří Lois Lowry, Anne Fine, Celia Rees, Melvin Burgess a Meg Rosoff. Postavami jsou kluci a holky ze střední vrstvy, kteří zápolí s mnoha výzvami a změnami, některé se na ně přilepí samy od sebe, jiné si způsobí vlastním jednáním. Příběh od Meg Cabot, ve kterém Allie Finklestein zjistí, že když se s vámi rozejde pochybný přítel, není to úplně zlé, zejména když jste už napůl zamilovaní do šprta, který vás doučuje, je jedinou humornou povídkou. Ostatní příběhy se točí kolem vážnějších témat, třeba jako oznámení své rodině, že jste gay, dozvědění se o nevěře rodiče a zjištění, že je vaše sestra smrtelně nemocná. Nejlepší příběhy byly ty, kde si hlavní postava musela poradit s tělesným hendikepem. V "Humming Through My Fingers" od Malorie Blackman dívka, která oslepla kvůli cukrovce, naučí jednoho chlapce pár věcí o zraku a důvěře potom, co ji pozve ven. V "Skin Deep" se dívka, která je zmrzačená po výbuchu bomby, dozví, že ve skutečnosti někteří kluci vás mají rádi díky vaší osobnosti, nejen díky vašemu vzhledu. Tyto příběhy ukazují statečnost, kreativitu a houževnatost, která se většinou u dospívajících nečeká. - Nancy P. Reeder, Biskupská škola Heathwood Hall, Columbia, Jižní Karolína, USA
oOo
Obálky
Británie
:)
USA
:)
oOo
Vyšlo: 31. března 2006 (UK), 8. května 2007 (USA)
Nakladatelství: Piccadilly Press (UK), Random House (USA)
Počet stran: 192 (UK), 159 (USA) - číslo se liší kvůli jiným druhům a velikosti písma
Vazba: brožovaná (paperback)
Cena:
  • UK verze: 209 Kč + poštovné (shakes.cz), €4.61 (113 Kč, poštovné se nepřiplácí, bookdepository.co.uk)
  • USA verze: 229 Kč + poštovné (shakes.cz), €5.84 (143 Kč, poštovné se něpřiplácí, bookdepository.co.uk)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.