Teorie o filmu Avalon High podle nového traileru

8. října 2010 v 21:40 | Susannah |  - Avalon High MOVIE -
Už od včerejška jsem se na nový trailer chtěla podívat pořádně. Pár věcí mi tam připadalo zvláštních a neměla jsem dost času. Když jsem se dneska mrkla pořádně, něco mě trochu vyděsilo, překvapilo a potřebuju se o to podělit a zjistit, co si o tom myslíte vy ostatní.
Teorie se týkají například údělu role Milese neboli Joeyho Pollariho a scény boje Marca s Willem.
V článku jsem zakryla spoilery (>><<), abyste si kdyžtak nezkazily koukání se na film, když třeba neznáte předlohu a nechystáte si ji v dohledné době číst, nebo se prostě chcete nechat překvapit filmem. Zakrývala bych víc, i tak je toho dost venku a zakryté jsou jen základní velké spoilery.
Můžete se tak jen podívat na fotky záběrů, které vám možná unikly...
VŠE JE OVŠEM VYSOCE SPOILEROIDNÍ, TAKŽE SI TO ZVAŽTE SAMI.
:)

oOo
Pro připomenutí, znovu trailer:
oOo

Miles aneb úloha postavy Joeyho Pollariho

Podle mě bude postava Milese kladná. Důvod? Jednoduše - v traileru se dost baví s Allie a na Disney Channel by byl skyrtý záporák příliš komplikovaný.
:)
:)
Nevím, jestli jste si toho v trailery všimli, ale Joey má na sobě v jednu chvíli poměrně zvláštní kostým...
:)
:)
Že jo?
I podivná "magická" gesta...
Logická úvaha je >>Merlin<<, ačkoli >>Merlinem byl v knize Mr. Morton a ve filmu jím měl být poměrně jasně Mr. Moore v podání Steva Valentina<<.
Říkám si, že je nepravděpodobné, že by z Milese udělali >>záporáckého kouzelníka, protože to už by bylo příliš. Navíc je to MILES. Mohl to být John, ale jméno mu začíná na M<<. Já říkám >>Merlin<<, což film háže kilometry od předlohy. Ostatně jsem nečekala film podle knihy, ale logicky a nejspíš správně film na motivy knihy.
oOo

Kvízová otázka: Copak je na traileru zvláštního?

Všimly jste si podivného efektu kolem jedné z postav při scéně na pláži?
Konkrétně tohohle?
:)
:)
A ještě jeden detail s tou samou blond postavou v bílém...
:)
A další stejný efekt jako prve...
:)
Dedukce? Allie je nejen >>Jezerní pannou<<, dostala i zvláštní schopnosti s tím spjaté.
Mate mě fakt, že ta postava v bílém s někým bojuje v přítomnosti našich skvělých rytířů (ačkoli by to mohla být jakási parta kolem >>Marca/Mordreda<<, ne kolem >>Willa/Artuše/Arthura<<, tudíž ne >>rytíři kulatého stolu<<). Plus ten, že na třetí fotce to skoro vypadá, že ji rytíři pronásledují.
Je taky trošku zvláštní, že pakliže je ona síla/zvláštní vodní efekt Allie, postava s ní bojující to musí odrážet, což by zvládl jen Merlin či Excalibur, což je obojí hovadina, když je Allie na straně dobra, stejně jako na poslední fotce je zase zvláštní, že efekt Allie někam odstrčí, což znamená, že by to byla síla někoho jiného. Nebo by to mohla být její síla, kterou právě objevila, a tak ji to odhodilo, protože s tím neumí zacházet.
oOo

Scéna v knize zcela stěžejní

Will a Allie na onom tichém místečku v arboretu, kam >>za nimi má dorazit Marco/Mordred, který se následně pokusí Willa/Artuše/Arthura zabít<<<.
:)
:)
:)
Působí to spíš jako záběry ze Zapovězeného lesa, než krásné a útulné rokli s potůčkem, nebo jak to bylo...
oOo

Problémem je podobná Disney-Channel-styl scéna

Scéna, kde se podle všeho odehrává ta hlavní část děje, co se měl odehrát v tom Arboretu, a o které nemám příliš vysoké a naivně optimistické názory.
1) Pódium? To značí dramaťák, nebo jednoduše odehrání téhle stěžejní části - konfrontace >>Artuše a Mordredem<< - ve škole. Dramaťák by vysvětloval brnění volně k dispozici, že ho tam na sobě někdo má, když nejde o flashback s rytíři na koních.
:)
:)
Marco, (pravděpodobně) Miles, Allie (ve stejném oblečení jako v záběru se zvláštním vodním efektem zblízka) a Will (v oblečení značícím, že právě dohrál onen důležitý zápas, o kterém se mluvilo v prvním traileru).
2) Přišli na pozvání >>Marca<<, nebo ho tam nečekají?
Dost se totiž leknou...
:)
:)
Mr. Moore (třeba to ještě bude >>Merlin<<), Will, Allie a nejspíš i Miles...
A člověk v červeném brnění bez záběru na obličej.
Jenže červené brnění na sobě Marco v záběru na dvou předešlých fotkách nemá!
Tahle motanice je šílená.
3) Allie brání Willa mečem? To bude jako Allie nakonec sama >>král Artuš<<? >>Jezerní panna<< nebojuje, má meč >>králi Artušovi<< pouze poskytnout. Nechápu.
:)
:)
Will má bojovat sám za sebe, sakra.
4) Teoretické pozitivum
Allie Willa přesvědčuje, že jde o jejich osud (1:11 ve videu), což by značilo stejnou nutnost jako v knize, že Will musí přijmout svůj osud. Plus je to na místě s nápadně stejným pozadím jako předchozí fotky, takže by to logicky mělo být ono.
:)
oOo

Drobnost a shrnutí dojmu z traileru

Lance a Jen >>mají být v knize už tajnými milenci, kdežto postoj Jen v tomhle záběru značí spíš začátek vztahu, a to, že ona buď nechce (je odtažená, zatímco Lance je naklonění k ní), nebo se právě prvně políbili a ona je zděšená<<. V knize mají být přistiženi Elaine (ve filmu Allie) a nemají si jí všimnout, Lance se ovšem zřetelně ohlédne. Otázkou je, kdo je vlastně přistihne při téhle konkrétní příležitosti. Allie to být nemusí...
:)
Mám pocit, že film bude mezi pohádkou a fantasy a bude ve velmi Disney-Channel stylu. Dost mě děsí i ne zrovna krásné kostýmy rytířů - vypadají spíš směšně, i když chápu, že film nemá rozpočet jako Harry Potter... Dost mě štve, že tam měli filmaři takovou potřebu narvat nutně záběry "z minulosti". Točili je na Novém Zélandu, který ani trochu nevypadá jako Anglie, kde se legendy o králi Artušovi vždy odehrávaly. Navíc mi připadá, že jich tam je hrozně moc.
Allie taky všemu kolem očividně věří a otevřeně se o tom baví s mamkou, naprosto mimo knihu. Navíc je to Allie a ne Elaine a ne, nesrovnám se s tím tak snadno, jako s barvou jejích vlasů.
Líbí se mi Devon Graye jako Marco, zatím mě zklamala Jen a bojím se Milese.
Víte co mě uklidňuje nejvíc? Že Meg se změny na filmu líbí. Nebo to aspoň tvrdí. Názor si ráda udělám v listopadu i sama.
Ale zatím mám stále převážně strach. Neštve mě to, nenaštvu se, jen mě to bude mrzet, protože Avalon High si paskvil nezaslouží.
oOo

Tak co, kdo z vás se bojí a kdo naopak těší?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elaine | 9. října 2010 v 0:19 | Reagovat

Asi jsme připravení na nejhorší, tak nás film může jenom příjemně překvapit. Nebude to přesně podle knihy. To ostatně nebyly ani Princezniny deníky, který se docela povedly. A i tam se změnily vlasy hlavní hrdinky (no, Anne Hathaway by s blonďatýma vlasama a tak temnýma očima vypadala trochu zvláštně :-D) a taky jméno (Renaldo -> Renaldi).
Jsem ráda, že jsi napsala tenhle článek, přimělo mě to víc přemýšlet o filmu celkově. Celkem mi vadí ty laciný brnění a la král Artuš. Nevšimla jsem si té postavy u rytířů. Devon Graye mě zaujal a na roli mi sedí asi nejvíc ze všech. Od Jennifer jsem čekala, že bude víc zářit. Lance mi nějak nevadí. I když v traileru skoro vůbec není, taky mi trochu připomíná plyšovýho medvídka podobně jako v knize. :-D
V anketě jedna z odpovědí mě naprosto vystihuje - převážně se bojím, ačkoli jsem stále zvědavá. Dalo by se i říct, že se i těším, protože jsem tak moc zvědavá. :-) Ale jak jsem už řekla, moc toho nečekám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.