O "The Night Hunter" od Meg Cabot

7. srpna 2011 v 22:31 | Elaine |  - Fear: 13 Stories of Suspense and Horror -
Už je to celkem dávno, co jsem přečetla povídku The Night Hunter od Meg ze sbírky Fear, tak jsem pro vás připravila článek, který má podobnou strukturu jako články o povídkách ze sbírky Prom Nights from Hell. Je tam anotace, děj povídky, můj názor...Usmívající se

oOo

Základy, souvislosti…

Povídku The Night Hunter (Noční lovec) Meg Cabot napsala pro sborník napínavých akčních až hororových povídek Fear, kterou redigoval známý spisovatel R.L. Stine. Několik jeho knih vyšlo i v češtině. Sbírka Fear (neboli v překladu Strach) je určena pro dospívající čtenáře, ale "zabát" se u ní můžou i dospělí. Mezi další autory povídek patří - kromě R.L. Stinea a Meg - Heather Brewer, Jennifer Allison, Ryan Brown, Alane Ferguson, Heather Graham, Peg Kehret, Tim Maleeny, James Rollins, Walter Sorrells, Suzanne Weyn a F. Paul Wilson.
Povídka The Night Hunter se odehrává ve městě Eastport v Connecticutu (tam se taky odehrávala kniha Pants on Fire/Tommy Sullivan Is a Freak).
oOo

Anotace…

Nudný večer v obchodním centru, konec zavírací doby, co se asi tak může stát? Bohužel se vám moc nevyplatí pracovat v krámě naproti bance, kterou se někdo rozhodl vykrást, a Nina se navíc snaží i pomoct, což se jí ovšem šeredně vymstí. Nina může jen doufat, že se objeví Noční lovec - neznámý v černém na motorce, kterého už přestalo bavit, jak je místní policie neschopná, a zločince chytá sám - ale dá se spolehnout na někoho, kdo má práci s celým městem?
oOo

Příběh…

Nina má jenom pár měsíců do maturity - a její máma si zrovna vybrala tuhle dobu, aby mohla dát svému příteli peníze z Ninina fondu na vejšku. Takže Nina si musela sehnat práci, aby si mohla vejšku dovolit, a to v obchodě s dámským oblečením v Calderově nákupním centru v Eastportu v Connecticutu. Její kamarádi na ni už celkem pečou, když přišla o peníze, takže se Nina nemůže spolehnout na nikoho. A dnešní šichtu musí přetrpět ve společnosti dcerušky jejích bohatých zaměstnavatelů. Angela je prostě nána a chce jenom Ninu využít, aby se dostala na jeden mejdan, kam byla Nina pozvaná a ona ne. Nina každou chvíli volá do rádia obchodního centra (má to jako záminku, aby na chvíli přerušila Angelu), aby zahráli písničku Noční lovec (The Night Hunter), kterou složila místní skupina o místním tajuplném motorkáři v černém se zakrytou tváří, který vzal spravedlnost do svých rukou, protože mu už lezlo na nervy, jak je místní policie neschopná. Už pochytal několik zločinců.
Angela pořád mele o tom, jak by se chtěla dát dohromady s Ryanem Calderem, nejbohatším obyvatelem Eastportu - zdědil velký majetek po svých rodičích, kteří před rokem zemřeli. Nina se s Ryanem zná od vidění, občas ho vídá na mejdanech, ale je jí blbý jít se s ním bavit, protože je vždycky kolem něj houf holek, které se snaží dostat se do jeho… peněženky. Nině poslední dobou jsou ale všichni bohatí lidi - včetně jejích bývalých kamarádů - celkem dost ukradení, tak se rozhlíží po centru. A uvidí, jak chlápek s klaunovskou maskou chce vyloupit banku, která je kousek od místa, kde Nina pracuje. Všichni zaměstnanci banky leží na zemi a chlápek s klaunovskou maskou mává pistolí.
Nina chce něco udělat - vytočí číslo na policii a zaúkoluje Angelu, aby jim řekla, co se děje. Sama vyjde ven před obchod, spustí požární poplach, aby lidi nechodili do této části obchodního centra, a mává na davy, aby šly pryč. Trochu zmatené davy poslechnou. Nina má radost, že aspoň něco zvládla, ale její radost nemá dlouhého trvání, protože ji pod krkem chytí ten zloděj, kterej je pochopitelně dost namíchnutej, že spustila alarm.
Policie už je tady, ale chlápek s klaunovskou maskou si Ninu vezme jako rukojmí, takže celkem bez problémů i s ní odjede. No a samozřejmě s lupem.
Nina je silná, ale ví, že ji nečeká nic pěkného. Může jenom doufat, že se objeví Noční lovec. Ale moc tomu nevěří, protože na ni hodně lidí kašle. Vlastně skoro všichni.
Zloděj vesele jede dál, ale ve zpětném zrcátku uvidí postavu na motorce, která se kvapem blíží. Zloděj řekne Nině, aby převzala volant, otočí se a chce střílet. Je to Ninina jediná šance - auto napaří do stromů.
Když se probere, zloděj je pryč a sklání se nad ní muž se zahaleným obličejem, Noční lovec. Vytáhl ji z auta, dal první pomoc a zavolal ambulanci. Zloděj zdrhnul, ale Noční lovec Nině slibuje, že ho dostane. Ninu zarazí, když ji osloví jménem. Noční lovec jí řekne, že se jí podíval do peněženky, proto zná její jméno, ale Nina si později v sanitce uvědomí, že peněženku u sebe nemá. Museli se znát z dřívějška. Nině dojde, že ty jeho ledově modré oči viděla tolikrát v místních novinách, a uvědomí si, že patří Ryanu Calderovi. "A měl pravdu - brzy se uvidí. Zítra je mejdan u Lauren van der Waals. A tentokrát Nině nebude připadat divné jít k němu a pozdravit ho."
oOo

Názor…

Poprvé jsem povídku tak zhltla, že jsem se až po druhém přečtení rozhodla, že se mi moc líbí.Smějící se Stylem mi trochu připomíná sérii 1-800-Where-R-You. Některé povídky ze sbírky Fear jsou vážně děsivé, fakt se u nich bojíte, neradila bych číst je za tmy. Celá ta sbírka povídek je dokonalá. The Night Hunter je celkem akční povídka, která se skvěle čte. Jediný mínus je, že přibližně od půlky už víte, kdo je Nočním lovcem, ale mně to zas tolik nevadilo, protože to byla vážně bezvadná povídka.Usmívající se
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.