80 000

31. července 2012 v 15:45 | Susannah |  - Novinky a oznámení -
Je to tady, vážení, 80 000 návštěv.
Pojďme zapomenout na to, že článek u 70 000 se tu neobjevil. Kazí to oslavu o deset tisíc vyšší. Seznam výmluv a důvodů si asi odpustím, hodlám to vynahradit článkem rovnou za obě čísla. :)
Se statistikou začneme už v úvodu - článek k 60 000 se tu objevil v září 2011, tudíž máme krásný měsíc a kousek k dobru, protože desetitisícové změny se nám tu melou na počítadle nejčastěji ob půl roku.
-
-
Nechtěla bych si hrát na překvapenou, ale věřte mi, že zrovna u vývoje návštěvnosti nepotřebuju ani špetku hereckého talentu, abych byla nadšením bez sebe. Mám teď chuť chodit otravovat všechny lidi kolem, že se mi blog/web vyšplhal na celých osmdesát tisíc návštěv. Osmdesát tisíc. Právě jsem vygooglila, že je to dokonce o tisícovku víc než obyvatelstvo Havířova, což je mimochodem jedenácté nejlidnatější město ČR. Ještě jedenáct tisíc a máme číslo obyvatelstva Pardubic. ;) Za takový rok bychom teoreticky mohli došplhat na úroveň Olomouce, která má jen něco málo přes sto tisíc a je to šesté nejlidnatější město ČR. A to mi teda přijde naprosto šílený a překvapovat mě to nikdy nepřestane. Vy byste snad na mém místě v šoku nebyli?
--
-
A je tu otázka za deset bludišťáků! Co kromě obrázku výše (podkladová fotka půjčena od epichtekill a silně upravena k obrazu vlastnímu) patří k výročnímu článku o návštěvnosti? Ano, správně! Statistiky. Zeměpisné přehledy odkud který návštěvník přišel, nakolik široké máme pokrytí ve světě a hlavně - vaše oblíbená - kuriozní hesla aneb výběr podivných hesel, přes která se sem dá evidentně dostat. Exkluzivně dnes - počet bude dvojnásobný vzhledem k nedůslednosti a mlčení ohledně 70 000. :)
Tak na co ještě čekáte? Alou hledat na mapkách v článku svůj puntík.

oOo

Statistické resty 2011 a 2012

Zbytek roku 2011. Nedošlo k žádným větším výkyvům, ale rekord z května, tedy 178 lidí (protože ten den dávali v televizi Deník Princezny 2) nebyl už překonán. Jinak si můžete všimnout, že "krizový" měsíc byl srpen.
-
-
V letnošním roce a zejména ve dvou posledních měsících došlo k nejvíce výkyvům - nebudu vás napínat, opět dávali v televizi Deník Princezny a hned oba díly. A dvě staince. Ale nejvyšší návštěvnost letoška byla 177 lidí, tudíž rekord minulého roku nepadl. :) Červenec a květen jsou dva dost chudé měsíce, nicméně zrovna květen bylo pro mě zkouškové období, takže se ani nedivím a o prázdninách to zase klesá každoročně.
Stejně, každý návštěvník se počítá. :)
-
-
Ještě pro doplnění - tady je i počítadlo kolem 70 000 návštěv. Bylo to 15. února 2012.
-
oOo

Zeměpisný dluh

Zatímco minule jsme měli pokrytí 60 zemí, tentokrát už je to 72 včetně Filipín, Srí Lanky, Alžírska, Nigérie a Malajsie.
Na mapě vidíte, že jsou tam i tmavší místa, než Česká republika, což je skutečně divné, když ČR tvoří největší procento návštěvnosti. Google Analytics takhle ale vyčleňuje dvě sporná území indie - Kašmír a Arunáčalpradéš.
-

-
U nás k žádné extra změně nedošlo. Průměrný Čech tu strávil 3 a půl minuty a prohlédl si skoro 4 stránky. Nejvyšší počet návštěv je stále z Prahy, je to kolem 29 000 a druhé je až Brno s 4 000. V délce a hloubce návštěv stále vede Slavkov u Brna - průměrně délka 23 minut a prohlédnuto přes 23 stránek blogu. Tenhle rekord se bude překonávat těžko.
Na druhou stranu mám ale statistiky z Google Analytics až asi od 8 000 návštěv, takže nějaká odchylka tu bude. :)
-
-
Když se vezme Slovensko jako celek, tak je to skoro 8 000 návštěv, nejvíce stále z Bratislavy - 4 500, tudíž více než z Brna. :) Průměrný návštěvník ze Slovenska tu stráví 2 a půl minuty a prohlédne si asi 3 stránky. Nejdelší čas tu pravidelně tráví celkem vysoký počet lidí z obcí Tlmace (5 minut) a Trnava (4 minuty).
-
-
Ve Spojených státech jsme se vyšplhali z dřívějších 27 států na 35 z celkových padesáti. Nejvíce času tady průměrně strávilo 65 návštěv z Kalifornie, jde o rekordních 19 minut.
-
-
Když si to v USA vezmeme po městech, tak 17 návštěv z kalifornského Mountain View tady strávilo průměrně 1 hodinu 14 minut. Až druhým v počtě návštěv je New York s 11.
-
oOo

Statistický úvěr

První graf ukazuje, nakolik jsou nám návštěvníci věrní - zatímco minule ukazovala procenta, že návštěvníků se vracelo 79%, tentokrát už jde o 82%. Těch, kteří se zde ukázali jen jednou je necelých 18%.
Na dalším grafu vidíte znázornění, jak se sem různě dostáváte. Skoro 60% návštěv sem proudí přes internetové vyhledavače, skoro čtvrtina přes odkazující stránky a necelých sedmnáct procent jde prostě rovnou přes zadání adresy do adresového řádku. :)

-
Poslední graf ukazuje to, jaké naši návštěvníci (všetně mě a Elaine, samozřejmě) používají internetové vyhledavače. Na prvním místě je jako vždy Internet Explorer s 36% (což je mimochodem vážně nejhorší vyhledávač, který můžete používat - pomalý, nestabilní a otravný), těsně na druhém místě je Mozilla Firefox s 32%, na třetím Google Chrome s 16% a čtvrtým nejpoužívanějším vyhledávačem je Opera se 14%. Tu mám já, tak jí nadržuju, ano. Ale upřímně - všechno je lepší než Exlorer. Nebudu agitovat, používejte co chcete, ale spolehlivost od Exploreru vážně nečekejte. Ještě zmíním, že na pátém místě s 1% je Safari, prohlížeč od Apple.
-
Potom jsem se ještě podívala na internetové vyhledávače a Google vede procentuelně nad Seznamem o víc jak polovinu.
oOo

Kuriózní hesla i s úroky

Hesla tentokrát řadím podle návštěvnosti - tzn. kolikrát se sem přes to někdo dostal. Začínají u padesátky a končí až u pětky. Ale největší kurizity jsou až v odstavci za absenci 70 000, tam jsou totiž jen perly, přes které se sem nějakým kouzlem dostal vždy jen jeden člověk.
A ano, jsem si vědomá toho, že když to sem dávám, tak návštěvnost přes podobné výplody fantazie podporuju, bohužel jsou ale vážně zábavné. :)

"amerika hledá topmodelku 5"
"svět plný kouzel"
"obrázky homera simpsona"
"claire's praha"
"co se jeste stane marina telenovela"
"srnec obecný potrava"
"jeptiška"
"problémy v brazílii"
"druhová homonymie"
"sekaná"
"čůrokap"
"klokočské skály"
"kobra 11 xv ben semir škola únos"
"kuřecí čína kalorie"
"chvalská tvrz"
"mnozstvi tuku v tele"
"co posiluje jízda na kole"
"sen noci svatojánské esej"
"mali letajici medvidci"
"optimistické citáty"
"dramione fanfictions"
"napoleonovi dopisy"
"nezmar žahavci"
"test osobnosti prase"
"už neposlouchám za dveřmi"
"důležitá data ČR"
"vánoce rafael nadal"
"význam indické vlajky"
"čtyry doby němcová obsah"
"kost přání"
"muj fotr a jeho nejoblíbenejší koncentráky" - tohle mě celkem šokovalo, ale je to nějaký film, i tak - divnej název


"bude matemtika povinná u maturity?"
"cyklotronový kmitočet"
"cvičení s elain" - Elaine? :D
"den princezen 2010"
"drnčivé r"
"etika svatebnich pozvani"
"fyzikální genius"
"google nepřekládá pdf"
"hej hou lets go"
"herci nový zéland"
"histoplazmóza"
"hornbach králík"
"ilustrace oblečení"
"italské nadávky"
"jak mít šťastného psa"
"jak na rubikovu kostku"
"jak se píše velké psací w"
"jak začít se Shakespearem" - Na tohle je vcelku snadná odpověď. V jednom rozhovoru na to český Shakespearolog a skvělý překladatel Martin Hilský odpověděl, že je dobré začít u "Romeo a Julie" a pokračovat přes "Sen noci svatojánské."
"jde odeslat mailem vánoční přání"
"johnny depp, sebepoškozování"
"jsem normální a líbí se mi jeden kluk ze školy nevím jeho jméno"
"jsme cvoci" - to my tady taky! :)
"kdo je současný britský kráľ"
"klučičí-zadky"
"kolieskove korčule na zadok" - celkem ironicky tady ten návštěvník strávil 28 minut
"krvavé kombiné"
"meg rajen"
"meg! meg! meg!"
"obsah cukru v coca cole"
"odstranění pihy"
"podrobný popis ženského pohlaví"
"rozšlápla jsem brouka"

oOo
A vyčerpávající statistický výčet je u svého zdárného konce. Stejně jako moje síly. :D
-
Moc díky, že sem chodíte, že je s kým sdílet radost z knih od Meg a tím pádem je pro koho psát. :)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elaine | Web | 1. srpna 2012 v 18:04 | Reagovat

U těch kuriózních hesel mám vždycky záchvat smíchu. :D Bezvadnej článek. Vždycky ty tvoje statistický články u dalšího výročí hrozně ráda čtu. :-)

2 Leeloo Reddi | E-mail | 1. srpna 2012 v 19:32 | Reagovat

Jak si tady tak pročítám tyhle hesla, tak se sama cítím jako největší suchar, když sem chodím prostě přes odkaz na liště... :-D  Brouka jsem rozhodně nerozšlápla :-)

3 Vendy | 3. srpna 2012 v 8:32 | Reagovat

Nevíte někdo co/kdo je to čůrokap? :-)

4 Susannah | Web | 3. srpna 2012 v 9:23 | Reagovat

Elaine: To jsem ráda, díky. :)
Leeloo Reddi: :-D Mně se zase chtělo to vyzkoušet, takže jsem pár těch hesel zadala, ale jen do Seznamu, takže nic. Přes Google to bylo víc výsledků, ale to bych se zcvokla dostat na tu bůhvíkolikátou stránku s náma. :
Vendy: Vůbec netušim. Ale teď jsem googlila... :D :D Proboha. No, zadej to do Googlu a vysvětlení je hned v prvním výsledku.

5 Nessie | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 22:12 | Reagovat

Holky gratuluji!! Je to krasny a z clanku uplne srsi dobra nalada :-P Me samotnou to dojima, kdyz si vzpomenu jak dlouho k Vam chodim :) Bez Vasi stranky by to u me proste neslo. Vypravela jsem o tomhle legendarnim blogu i sve mamce! ;)
Pardubice budete mit za chvilku, jen pockejte az se budete blizit Praze :-)
Dekuji Vam, ze to s blogem i pres vsechny nesnaze nevzdavate!:)

6 Danieliq | E-mail | 14. srpna 2012 v 0:14 | Reagovat

Wow, gratulujem vám, baby! Som rada, že to tu stále tak super udržujete. A tie heslá ma zase raz dostali. xD Stále sú lepšie a lepšie. xD

7 Danieliq | E-mail | 14. srpna 2012 v 0:21 | Reagovat

A toto bude trochu odveci, ale keďže viem, že ste veľké Mediátor maniačky, myslela som, že by vás možno toto trocu zaujímalo (a úprimne, chcem sa s tým podeliť s čo najviac Mediátor fanúšikmi, lebo nás je na internete málo oproti inými fanúšikovským základniam). Konečne sa mi podarilo dokončiť moje Mediátor fanvideo, na ktorom som makala nejaký ten čas... snažila som zahrnúť čo najviac scén z kníh, ale samozrejme mi to 100% nevyšlo, lebo som nemala presné klipy, takže som si nejaké tie scény domyslela. Všeobecne som ale s výsledkom celkom spokojná. Ak máte záujem ho vidieť, tu je link: http://www.youtube.com/watch?v=SBV5zTw2tG4&feature=plcp x)

8 Susannah | Web | 14. srpna 2012 v 9:29 | Reagovat

Ahoj, tohle vůbec není od věci! Moc se mi to líbí, sama bych to absolutně nezvládla, jsi skvělá, že sis s tím dala tu práci. Podívám se ještě po jiných fan trailerech a udělám s tím pak celý jeden článek. ;) Dneska.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.