Článek o nových dílech Princezniných deníků

10. května 2014 v 19:18 | Elaine |  Kniha Royal Wedding
Pokud to ještě nevíte, série Princezniny deníky se příští rok rozšíří o dva díly, Royal Wedding a From the Notebooks of a Middle School Princess. :) V článku z 1. května na webu Wall Street Journal se dozvíte, co Meg k napsání pokračování vedlo, její inspiraci (na to se jí lidé často ptají :) ) i pár dalších věcí.


oOo

Před pěti lety Meg Cabot vydala poslední díl Princezniných deníků, oblíbené série pro dospívající čtenáře. Svým příznivcům paní Cabot sdělila na svém webu, že po šestnácti knihách potřebovala přestávku v psaní o princezně Mie Thermopolis.
"Vím, že ona potřebuje pauzu stejně jako já," napsala.
Ale očividně si už všichni odpočinuli. Příští léto, které bude patnáctiletým výročím vydání Princezniných deníků, paní Cabot vydá dva nové romány o princezně Mie, jeden z nich je určený pro čtenáře na základních školách a druhý pro dospělé. V románu pro dospělé je Mia starší a zasnoubená. Miiny svatební plány jsou ale narušeny intrikujícím uzurpátorem, který se pokusí Miina otce svrhnout z trůnu.
Román pro mladší čtenáře se zaměří na novou postavu, Olivii Grace, školačku z New Jersey, která zjistí, že je dávno ztracenou nevlastní sestrou princezny Mii a že má genovskou knížecí krev. Podobně jako Mia i Olivia si zapisuje svoji proměnu v princeznu ve svém deníku. Paní Cabot, která studovala výtvarné umění na univerzitě v Indianě, bude tuto knihu sama ilustrovat. Feiwel and Friends, spadající pod nakladatelství Macmillan Children's Publishing Group, vydají první díl Princezniných deníků pro mladší čtenáře příští léto. Pokračování je naplánované na následující rok.
Paní Cabot začala pracovat na odnožích Princezniných deníků, když trávila podzim ve Francii v rámci roční dovolené od psaní, která očividně dopadla jinak. Protože se zapřísáhla, že nebude psát, začala si pro zábavu kreslit koně a další zvířata. Když pak četla několik zpráv o monackém knížeti Albertovi a jeho nemanželských dětech, představila si, že by se mohla objevit Miina nevlastní sestra Olivia. Rozhodla se zařadit své kresby do Oliviina zápisníku.
Nápad pro román pro dospělé vzešel z opakovaných žádostí fanoušků, kteří často psali paní Cabot a ptali se, jestli by Mia mohla mít knížecí svatbu, která by konkurovala svatbě prince Williama a vévodkyně Kate. William Morrow plánuje román vydat příští léto.
Paní Cabot, 47, říká, že nejdřív váhala, jestli se má k Princezniným deníkům vrátit. Série - která sleduje neohrabanou prvačku Miu Thermopolis, která se s obtížemi stává princeznou - se natáhla na deset románů a v USA se prodalo více než pět milionů výtisků. Paní Cabot napsala několik knih navíc, včetně knih rad a etikety. Na sérii byl založený film z roku 2001 i jeho pokračování s Anne Hathaway coby Miou.
Rozhodla se, že tu je prostor pro další knihy. "Hodně čtenářů, kteří s Princezninými deníky vyrostli, už mají vlastní děti, někteří už jsou knihovníky nebo učiteli, takže je pro ně pokračování určené pro dospělé ideální," říká.
S novou sérií pro mladší čtenáře, původní sérií pro dospívající a románem pro dospělé tu bude brzy kniha Princezniných deníků pro každou věkovou kategorii s výjimkou batolat a čtenářů na prvním stupni základní školy.
Paní Cabot říká, že neplánuje napsat žádné odnože pro čtenáře mladší osm let, ale dodala: "Nikdy neříkej nikdy."

http://blogs.wsj.com/speakeasy/
obrázek je z megcabot.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.