25 dalších věcí, které o Meg nevíte

24. září 2014 v 12:40 | Elaine |  - Deník -


1. Meg napsala víc než 80 knih, které byly vydány ve 38 zemích včetně USA, Británie, Brazílie, Francie, Německa, Polska a Japonska.

2. Bylo vytištěno 25 milionů výtisků jejích knih.

3. Meg v roce 2008 diagnostikovali celiakii (v její rodině se dědí), což je smutné, protože většina jejích oblíbených jídel obsahuje lepek.


4. Ale nelitujte ji, protože hodně z Meginých knih bylo číslem jedna na seznamu bestsellerů New York Times a taky mezi bestsellery USA Today, Publishers Weekly a BookSense. Má se fajn kromě té záležitosti s lepkem. Ale ve vínu žádný lepek není.

5. Meg napsala a ilustrovala svůj první příběh v sedmi letech. Jmenovalo se to "Štěňátko Benny". Celá Bennyho rodina zemře v šíleném tornádu.


6. Megina spisovatelská kariéra začala v roce 1998, kdy vyšla její první historická romance Where Roses Grow Wild pod pseudonymem Patricia Cabot (aby se Megina babička nedozvěděla, že Meg píše knihy se sexuálními scénami).


Její babička na to ale přišla, takže teď Meg píše knihy pod svým skutečným jménem.

7. Princezniny deníky odmítli skoro všichni nakladatelé v severní Americe s výjimkou Harper Collins.


8. Asociace amerických knihoven řekla o Princezniných denících, že se "čtou jako vzkaz od vaší nejlepší kamarádky."

9. Meg se seznámila se svým manželem v šestnácti letech, ale začali spolu chodit až v jejích čtyřiadvaceti. Už jsou manželé přes dvacet let.


10. Megina série "Jak začíná láska" je oblíbená na celém světě díky "krátkým kapitolám", "realistickým, ale romantickým zápletkám" a "uspokojivým" koncům. Série je psaná textem, emaily a deníkovými zápisy.


11. Meg dokáže vyjmenovat abecedně všech padesát států pod 30 vteřin a už vyhrála docela dost peněz od lidí, kteří se s ní o to vsadili.

12. Meg píše blog od roku 2003. Zápis jejího zážitku 11. září někteří učitelé začlenili do svých hodin.

13. Megina série 1-800-Where-R-You (nyní přejmenovaná na Vanished) byla adaptovaná na televizní seriál Missing s Vivicou A Fox a Markem Consuelosem. Na kanálu Lifetime to běželo po tři sezóny.


14. Meg má problémy se spánkem. Proto napsala tolik knih.

15. Veškerý Megin výdělek z historické romance Ransom My Heart je věnován Greenpeace. Meg taky věnovala všechen výdělek z povídek, který napsala do sbírek na Teenage Cancer Trust, War Child, No Strings, Lisa Libraries, Kids Company, the New York Public Libraries, Reading Is Fundamental, The Lower Eastside Girls Club of New York City, First Book, the UN Refugee Agency a Girls Write Now. Abyste viděli kompletní seznam knih včetně sbírek povídek, které Meg napsala, klikněte sem.16. Megina máma dělala kompars v oscarovém filmu o dospívání Breaking Away v roce 1979. Můžete si přečíst Meginy sms od její mámy na Megině Twitteru.17. Léto 2015 bude 15. výročím sérií Princezniny deníky a Mediátor. Na oslavu Meg vydá dvě pokračování pro dospělé - Remembrance, sedmého Mediátora, a Royal Wedding, jedenácté Princezniny deníky. Taky se objeví třetí kniha, From the Notebooks of a Middle School Princess, kde se představí zbrusu nová princezna.


18. (Zdaleka) nejlepší dárek, který Meg dostala od fanouška, byla papírová replika kocoura princezny Mii Tlusťocha Louie v životní velikosti.

19. Meg je členkou Sdružení spisovatelů, Sdružení scénáristů, Amerických spisovatelů milostných románů a Literátů s boreliózou, kteří pomáhají rozšiřovat povědomí o lymské borelióze, kterou se Meg nakazila v roce 2002. Meg si myslí, že všichni by se jednou ročně měli nechat otestovat, i ti, kteří jako ona nesnáší túry.

20. Avalon High, moderní převyprávění pověsti o Camelotu, bylo bestsellerem New York Times a Publishers Weekly; vybráno Newyorskou veřejnou knihovnou jako "Kniha pro dospívající"; zapsáno do seznamu knih Texas Lone Star Reading List; nominováno na ALA Quick Pick for Reluctant Readers, Kentucky Bluegrass Award, Abraham Lincoln Illinois High School Book Award a YALSA Popular Paperback; byl podle něj natočen film Disney.


21. Meg vlastní dům v Indianě, který vznikl ze dvou stodol.


22. Meg baví podporovat mladé spisovatele a byla několikrát mezi porotci Spisovatelské soutěže časopisu Seventeen.

23. Když bylo Meg 26, její otec náhle zemřel. Inspiroval Meg k lásce ke knihám, protože četl jednu detektivku denně, ale zemřel dřív, než si mohl přečít jedinou její vydanou knihu. Meg doufá, že by se mu líbily, obzvlášť když je Suzin otec v sérii Mediátor částečně založený na něm.

24. Meg má ráda kočky, čtení, koukání na televizi, plavání, jízdu na kole a na lodi a ráda tráví čas na sluníčku. Meg nemá ráda auta, kafe, vaření, mobily nebo chladné počasí. Ale nemá nic proti lidem, kteří ty věci rádi mají.

25. Booklist nazval Meg "mistryní v bavení čtenářů", ale pro ni je největší úspěch, že napíše knihu, kterou fanoušci mají jako nejoblíbenější "knihu na utěšení." Doufá, že bude psát ještě dlouho.

megcabot.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mimi | Web | 24. září 2014 v 13:30 | Reagovat

Dobré postřehy :) není na jejich strankach i ten zapis z 11.září ? zajímalo by me co o tom napsala ze to zařadili do školních hodin :-)))

2 Elaine | Web | 24. září 2014 v 18:59 | Reagovat

Mimi: Překlad toho blogového zápisu máme tady. :-) http://meg-cabot-books.blog.cz/0907/11-zari-2001-ocima-meg-cabot-1-cast

3 Marthas | 26. září 2014 v 21:26 | Reagovat

Spousta zajímavostí, škoda, že se je všechny nemůžu naučit jako básničku nebo si je vytisknout a vylepit v pokoji!:(
Nemáme tiskárnu!

Škoda, že neumím líp anglicky!.(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.