Vyřazené scény z knihy Forever Princess

22. září 2014 v 22:24 | Elaine |  Navždy Princeznou
Už dříve se zde objevil odkaz na některé vyřazené kapitoly z Forever Princess (Navždy princeznou), které Meg zveřejnila na webu časopisu Seventeen. Tady jsou přeložené. :)V první scéně Mia (TLouie) si píše se svojí kamarádkou Tinou Hakim Babou (Romance), která vypustí bombu o tom, že se Miin bývalý přítel Michael Moscovitz vrací zpět.

____________________________

Romance: Chci říct, to všechno s tvým tátou, že se Michael vrací a vůbec. Musíš být na nervy, aspoň trochu.
TLouie: Moment… co s Michaelem?
Romance: Aha, on se nezmínil? Myslela jsem, že si vy dva píšete maily.
TLouie: To ano. Vždyť jsme kamarádi. Ale nezmínil se, že se vrací. Vlastně v posledním mailu psal, že pracuje ještě usilovněji než dřív. Jak víš TY, že se vrací?
Romance: No… Boris mi to řekl. Víš, Boris nedostal samostatný pokoj na koleji na Juilliardu (žádné překvapení, ztratil přihlášku na kolej, má ve věcích zmatek), tak šílel, protože nechce bydlet s někým, koho nezná. Ale bude to v pohodě, protože mi řekl, že mu Michael nabídl, aby se nastěhoval k němu do jeho bytu v TriBeCe, dokud si nenajde něco vlastního!

Moment. Panebože. Tohle… nedává… smysl.

TLouie: Michael je zpátky? Ve městě?
Romance: Jo! Doufám, že si pořídí robotického majordoma! Jako v tom filmu Benchwarmers? Ne že by se mi ten film líbil, pochopitelně, ale můj mladší brácha na něj kouká v jednom kuse. A v tom filmu má ten boháč robotického majordoma. A protože Michael vynalezl tu robotickou paži, vsadím se, že by mohl vynalézt i robotického majordoma.
TLouie: Michael je zpátky? Ve městě?
Romance: Aha… moment. Ty jsi to nevěděla? Omlouvám se! Myslela jsem, že to víš. Ta jeho robotická paže je horká novinka ve zprávách. Počkej, tady je článek, který jsem teď o tom viděla, pošlu ti ho.

NEW YORK (AP) - Robotické paže jsou budoucností chirurgie a zejména jedna nazývaná CardioArm představuje revoluci pro operace srdce a už se svého tvůrce - Michaela Moscovitze (21) z Manhattanu - učinila velmi bohatého muže.
Moscovitz dva roky vedl tým japonských vědců při vývoji CardioArm, který je prezentován jako první chirurgický robot kompatibilní s nejpokrokovější technologií.
Akcie Pavlov Surgical, Moscovitzovy hi-tech společnosti s monopolem na prodej robotických chirurgických paží ve Spojených státech, se za minulý rok zvýšily o téměř 500 procent. Analytikové se domnívají, že tento růst není zdaleka u konce.
Důvodem je zvyšující se poptávka po Moscovitzově produktu a prozatím má jeho malá společnost trh sama pro sebe.
Chirurgickou paži, kterou dálkově ovládají chirurgové, minulý rok schválil Národní úřad pro kontrolu potravin a léčiv.
Systém CardioArm je považován za přesnější a méně invazivní než tradiční chirurgické postupy a obsahuje miniaturní chirurgické kamery, které jsou během operace vsunuty do pacienta. Rekonvalescence po operaci pomocí CardioArm je značně rychlejší než po tradiční operaci.
"Co můžete vykonat s robotickou paží - s jejími možnostmi manipulace a vizualizace - jinak není možné," prohlásil doktor Arthur Ward, primář kardiologie v Lékařském centru Columbijské univerzity.
V amerických nemocnicích se operuje již s 50 přístroji CardioArm a seznam čekatelů je mnohonásobně vyšší, ale cena se pohybuje mezi 1 a 1,5 miliony dolarů, systém je velmi drahý. Moscovitz věnoval několik přístrojů CardioArm dětským nemocnicím po celé zemi a daruje tento víkend další, a to Lékařskému centru Columbijské univerzity, za což je jeho alma mater vděčná.
"Toto je vysoce pokročilá, velmi žádaná a naprosto jedinečná technologie," prohlásil Ward. "V oboru robotiky je CardioArm jednoznačně na prvním místě. Moscovitz pro chirurgii učinil něco výjimečného."

Romance: Není to úžasné, Mio? Přesně jak říkal, co udělá! A že o víkendu daruje tu robotickou paži Columbii! Není to milé?

Myslím, že budu zvracet.

TLouie: Jo. Naprosto. Milé.
Romance: Víš, když o tom tak přemýšlíš, je to jako v tom příběhu, který jsme četli na hodině slečny Martinezové, Gift of the Magi, kde si dívka ostříhá vlasy, aby mohla koupit klukovi krabičku na hodinky, a ten kluk prodá svoje hodinky, aby mohl té dívce koupit hřebínky do vlasů. Jen ne tak doslova. Protože Michael jel do Japonska, aby mohl dokázat něco skvělého a zasloužit si tě, a ty jsi přinesla do Genovie demokracii, abys dokázala, že jsi víc než jenom princezna. Je to tak romantické. S výjimkou toho, že jste se vy dva rozešli.

V tu chvíli zvracení opravdu přijde.

TLouie: Ha ha. Jo.
Romance: Takže ty jsi vážně nevěděla, že se vrátil? Neřekl ti to? To je fakt divné. Zajímalo by mě, jestli to neudělal proto, že pohled na tebe v něm zažehne vášeň, o které ví, že ji musí potlačit a neodvažuje se ji pojmenovat. Vy dva se asi sejdete kvůli starým dobrým časům, co? Musíš ho aspoň pozvat na svou narozeninovou oslavu. Protože jste pořád kamarádi.
TLouie: Jasně. Rozhodně.
__________________________________

V konečné verzi knihy jsem se rozhodla, že tahle scéna, i když je komická, nesedí. Novinka o Michaelově návratu byla příliš velká na to, aby ji Mia jednoduše zjistila od kamarádky ve zprávě. Tu novinku nakonec docela okázale oznámí Miin otec, genovský kníže (ale bylo mi líto, že jsem ztratila tu část o robotickém majordomovi)!
Taky jsem smazala následující scénu, která se původně odehrála někdy po Miiných osmnáctinách a Michaelově návratu z Japonska, ale před Miiným plesem, kam měla jít se svým přítelem J.P.:
_______________________________

V limuzíně na cestě domů z ordinace doktora Funga

No. Tak to bylo vážně trapné.
Můžu jenom říct, že je opravdu divné jít do ordinace dětského lékaře bez mámy?
Taky jít tam jako dospělá? S bodyguardem? Fajn, který nevěděl, PROČ tam jsme? Ale stejně to bylo rozpačité.
V čekárně byla kupa ukňouraných dětí s nudlí u nosu a ke čtení nebylo nic jiného než Mateřídouška. Pro děti! Samozřejmě si pamatuju, že jsem Mateřídoušku kdysi zbožňovala.
Ale to je fuk. Řekli byste, že tam bude časopis Seventeen nebo něco podobného.
No, po asi půlhodinovém čekání (objednávání předem jsem mohla vynechat) mě konečně zdravotní sestra zavolala dál, pak mě zvážila (PROČ TO MUSÍ VŽDYCKY DĚLAT????), změřila tlak a teplotu, než doktor Fung konečně vešel dovnitř a řekl: "Mio! Moc rád tě vidím! Jak se daří? Co pro tebe dnes můžu udělat?"
Řekla jsem si, že nemá moc cenu chodit okolo horké kaše. Pacient je platící zákazník a doktoři poskytují služby. A mimo toho jsem si vymyslela historku. Tak trochu.
"Dobrý den, pane doktore," odpověděla jsem. "Mám se fajn. Viděla jsem všechny ty reklamy v televizi o tom, že bych mohla mít menstruaci jenom tři dny jednou za tři měsíce, kdybych začala brát antikoncepci, tak bych to ráda zkusila."
!!!!!!!!!!!!!!
Jo. Dobře. Já vím. Taky mi to znělo naprosto falešně.
Ale doktoru Fungovi očividně ne.
"Dobře," souhlasil doktor Fung bez mrknutí. "To je skvělé. Víš, bylo klinicky potvrzeno, že hormonální antikoncepce snižuje riziko výskytu rakoviny vaječníků a dělohy a také značně uleví od menstruačních křečí. Ale nějaká rizika tu jsou… nemůžeš kouřit a zároveň brát antikoncepci a u velmi malého množství žen se objeví nežádoucí účinky, o kterých bys mi musela hned říct. A budeš si muset zajít ke gynekologovi pro recept, protože doktoři nemůžou antikoncepci předepsat bez pánevního vyšetření - můžu ti dát kontakt na výbornou gynekoložku. A ona ti najde druh antikoncepce, který bude nejvíc vyhovovat tvým potřebám."
COŽE????
Zírala jsem na něj v údivu. "Vy mi nemůžete napsat recept teď?"
"No," pokrčil doktor Fung rameny. "Ne, Mio. Nemůžu. Jsem pediatr, ne gynekolog."
To byla taková KRAVINA!
"Ale," namítla jsem. Doktor Fung byl moje jediná naděje! Moje jediná naděje v mém boji o zachování věrnosti svému příteli! "Potřebuju začít brát antikoncepci. Musím ji začít brát HNED!"
"Mio," řekl doktor Fung polekaně. "Jestli tu jsi kvůli ochraně před otěhotněním, existuje mnoho různých metod kromě pilulek. Ukážu ti -"
"JÁ JI NEPOTŘEBUJU PROTO," prakticky jsem zaječela. Bylo mi tak trapně. Chci říct, tenhle člověk mě léčil, když jsem měla plané neštovice. A teď vytahoval malý leták o kondomech. A o spermicidech! "Řekla jsem vám to. Chci si tím kontrolovat menstruaci. Abych, no, ji už nikdy nedostala. Protože jsem slyšela, že to už teď jde. Už nikdy nedostat menstruaci. Dokud se berou pilulky, jasně. A že je to úplně zdravé."
"No," odpověděl doktor Fung. "To je všechno pravda. Ale jak jsem řekl, jenom gynekolog -"
V ten okamžik jsem začala předstírat, že musím vyřídit velmi důležitý telefonát od genovského velvyslance ve Francii (a že můj mobil měl vypnuté zvonění) a musím jít. Kvůli velmi důležité mezinárodní krizi. Mezi Genovií. A Francií.
Nějak si nemyslím, že mi to doktor Fung věřil. Možná proto, že jsem byla rudá jako rak.
Ale je mi to jedno.
CO TEĎ BUDU DĚLAT???? Teď nebudu schopná odolat vůni Michaelova krku!!!!!

_________________________________

V další scéně měly Mia a její kamarádka Tina následující zarážející konverzaci na chatu (kterou jsem se také nakonec rozhodla smazat):

_____________________________

Romance: Mio! Kde jsi byla?
TLouie: No, byla jsem u doktora Funga.
Romance: U doktora? Proč jsi šla k doktorovi? Jsi nemocná???
TLouie: Je mi dobře! Jenom jsem chtěla začít brát antikoncepci. Víš, ze zdravotních důvodů je mnohem lepší ji brát. Upraví se ti menstruace, takže vždycky přesně víš, kdy to dostaneš. Navíc zmírňuje premenstruační syndrom a křeče a je to prevence před rakovinou vaječníků. Můžeš ji brát celé roky. Samozřejmě trvá měsíc, než začne fungovat.
Romance: Mio, chceš začít brát antikoncepci, aby tě neovlivňovala Michaelova vůně? Protože sis přečetla, že ženy, které berou antikoncepci, neovlivňuje hlavní histokompatibilní komplex? A ty se bojíš, že nebudeš schopná odolat Michaelově vůni a zůstat věrná J.P.????
TLouie: Ne! Neříkej hlouposti! Jasně že ne! Chtěla jsem začít brát antikoncepci, protože ji berou všechny holky na univerzitě!
Romance: Víš určitě, že to není proto, že uvnitř tebe k němu hoří skrytá vášeň, o které víš, že ji musíš potlačit, a netroufneš si ji pojmenovat? A věděla jsi, že antikoncepce by ti pomohla ji potlačit?
TLouie: Ne! Ne! No tak fajn… ano. Ano!

________________________

Bohužel jsem nakonec vyřadila obě scény, protože kniha už měla 400 stran a něco muselo jít pryč (taky jsem se zbavila vedlejší dějové linky, kdy měla Miina babička románek s Miiným psychologem, což ale nakonec nevypadalo věrohodně, protože by doktor Knutz nikdy nenarušil důvěru mezi pacientem a doktorem tak, že by se zamiloval do Miiny babičky).
Doufám, že se vám ty vyřazené scény líbily! Abyste si mohli přečíst scény, které nakonec v knize zůstaly (a věřte mi, že jsou ještě lepší než ty nahoře), určitě si kupte výtisk Navždy princeznou, dokud je to žhavá novinka!

S láskou,
Meg
seventeen.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.