Krátký úryvek z knihy Royal Wedding

7. dubna 2015 v 21:32 | Elaine |  Kniha Royal Wedding
Meg dnes na svůj Facebook vložila odkaz na krátký úryvek z chystané knihy Royal Wedding. Jedná se o novinový článek, který podle mě v knize bude mít za úkol ve stručnosti seznámit Miu se čtenáři, kteří nečetli Princezniny deníky. :)
Článek nese název "Královský skandál: Kníže Phillipe z Genovie zatčen". Tak si to nenechte ujít. ;)


Královský skandál: Kníže Phillipe z Genovie zatčen
MANHATTAN - Kníže Phillipe Renaldo, padesátiletý genovský panovník, byl zatčen ve středu brzy ráno kvůli jízdě ve své nově koupené formuli 1978 Ferrari 312T3 po dálnici West Side Highway, podle mluvčího Newyorské policie. Nejsou hlášena žádná zranění.
Svědkové tvrdí, že kníže jel rychlostí téměř 300 kilometrů za hodinu, než ho zastavila hlídka. Mluvčí Newyorské policie potvrdil, že kníže vyhověl všem požadavkům policistů, včetně testu na alkohol.
Policie i genovské velvyslanectví odmítají sdělit další podrobnosti ohledně zatčení. Kníže Phillipe ještě nikdy nebyl zatčen ani ve Spojených státech, ani v zahraničí.
Ve státu New York je protizákonné jezdit na veřejných silnicích závodními auty určenými pro uzavřený okruh. Není zřejmé, jestli si toho byl vědom kníže, jehož hlavním sídlem je evropské knížectví Genovie. Kníže údajně vozidlo zakoupil dříve ten den na aukci.
Kníže je nováčkem v závodech Formule 1, tento rok se poprvé zúčastnil Velké ceny Genovie, kde trať vede úzkými dlážděnými ulicemi s nechvalně proslulými ostrými zatáčkami a přes strmé útesy nad Středozemním mořem.
Podle matky knížete, kněžny vdovy Clarisse Renaldo, neznámého věku, byl letošní závod knížete i jeho posledním. "Už posviští jenom na jedno místo a to k oltáři s mojí vnučkou," byla kněžna Clarisse slyšena před Manhattanským vazebním komplexem, kde šla navštívit syna za mřížemi.
Podle Knížecího paláce nicméně nejsou žádné plány svatby pětadvacetileté princezny Mii Thermopolis Renaldo a jejího dlouholetého přítele, devětadvacetiletého Michaela Moscovitze, podnikatele v medicínském průmyslu. Moscovitz je zakladatelem a výkonným ředitelem Pavlov Surgical, úspěšné firmy zaměřující se na robotiku v lékařství.
Princezna Mia je jediným potomkem knížete a dědičkou genovského trůnu. Vychovala ji její matka, americká malířka Helen Thermopolis, v Greenwich Village v New Yorku. Mia prohlásila v mnohých rozhovorech, že je vděčná za to, že se o svém titulu dozvěděla až jako teenager, i když přišla o dětství na Riviéře.
"Měla jsem možnost vyrůstat poměrně normálně," řekla Mia. "Kdybych měla mobil a stálý přístup na Internet jako většina dětí dnes, nejspíš bych se do toho dostala dřív."
Dnešní zpráva není první špatnou zprávou týkající se princezniny rodiny za poslední měsíce - její nevlastní otec Frank Gianini loni zemřel na srdeční selhání.
Na jeho památku princezna založila Společenské centrum Franka Gianiniho v New Yorku. Účelem centra je pomáhat dětem a dospívajícím získávat znalosti potřebné do školy nebo pro jejich profesní směřování. V projevu při příležitosti otevření princezna prohlásila: "Můj nevlastní otec mi vždy pomáhal s domácími úkoly a doufám, že toto centrum ponese tento odkaz jako jeho památku."
Genovie je konstituční monarchií a členem EU a kníže Phillipe jí začal vládnout po smrti svého otce před více než dvaceti lety. Také téměř deset let působil jako předseda vlády, ale jeho vzdálený bratranec hrabě Ivan Renaldo v současných předvolebních průzkumech výrazně vede a jeho kampaň se zaměřuje na reformu ekonomiky a imigrační politiky. Genovie v posledních letech zažila nárůst nezákonné imigrace a zároveň pokles cestovního ruchu kvůli světové hospodářské recesi, kdy ztrácí příjmy ve prospěch známějších turistických destinací typu Paříž, Londýn či Benátky.
Vzhledem ke všem těmto důvodům se mnozí domnívají, že zatčení knížete nemohlo přijít v horším okamžiku.
oOo
Co na to říkáte? Těšíte se? :)
Chtěla bych se k téhle knize vyjádřit taky. Jenže pokud jste nadšené z nové knížky, radši si můj komentář přečtěte jindy. :) Nechci kazit náladu.
>>Že byla zatčena hlava státu? To jako vážně? A co ta věcička, co se nazývá imunita? Ta asi ve vesmíru PD neexistuje.<<
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.