Meg Cabot o sérii "1-800-Where-R-You"

29. září 2016 v 14:00 | Elaine |  1-800-WHERE-R-YOU: O sérii
V článku si můžete přečíst o tom, jak Meg napadlo začít psát sérii 1-800-Where-R-You. :)
Pokud máte tušení, že jste tenhle článek už tady někdy viděli, nemýlíte se. :) Publikuju ho znova, abych mohla smazat ten starý, kde se objevovala hrozná spousta spamových komentářů a blokovat každý ten komentář by bylo už moc.
Článek překládala Susannah.

oOo
Poprvé jsem dostala nápad, který se rozvinul do série 1-800-Where-R-You - sérii o šestnáctileté Jess, která má paranormální schopnost najít pohřešované - potom, co jsem byla s kamarádkou na procházce po Mannhattanu a zastihla nás příšerná bouřka. Snažily jsme se to přečkat pod kovovým lešením (pěkně hloupý nápad!) a samozřejmě do toho uhodil blesk. My jsme byly v pořádku, ale obě jsme byly zvědavé, jestli budeme mít zvláštní schopnosti.
Samozřejmě jsme žádné neměly (zatraceně!), ale já nemohla přestat přemýšlet, jaký druh schopností, bychom vůbec mohly mít. Nejlepší by bylo, kdybychom měly sílu najít pohřešované lidi, napadalo mě tenkrát. Když jsem se o tom zmínila své kamarádce, zasténala, "Nechceš o tom napsat knížku, že ne?"
Ten den jsem jednu psát začala. Z knížky se nakonec stalo WHEN LIGHTNING STRIKES, první kniha v sérii 1-800-Where-R-You.
Samozřejmě, že Jess má ještě jeden neobvyklý talent, dostávat se do potíží! Kvůli tomu ani není zrovna oblíbená Robem, který se dokáže dostat do potíží sám i bez její pomoci. Dost na to, aby byl v podmínce, která je důvodem pro je odhodlanost držet se od Jess dál. K jejímu zklamání.
Kniha se odehrává ve fiktivním městě v Indianě (všimněte si, že v knížkách nikdy neřeknu JMÉNO toho města). Je vymyšlené podle města, kde jsem vyrůstala. Bydlí tam vidláci (lidi, co bydlí na venkově) a měšťáci (ti, co bydlí ve městě) a taky je tam spousta předsudků. Ale jsou tam dobří lidé, kterým nesejde na tom, jestli jsi vidlák, nebo měšťák. Zatímco Jess jsem popsala jako neurvalou dívku, která se dostává do různých rvaček - já sama jsem byla za rvačku po škole asi dvakrát. To se prostě stává, když člověk vyrůstá s bratry - já jsem se, stejně jako Jess, nakonec naučila řešit problémy hlavou a ne pěstmi jako univerzální odpovědí.
Stejně jako u Mediátora, jsem původně plánovala sérii 1-800-Where-R-You jako osmidílnou. Nakladatel, který si ode mě koupil práva chtěl ale jenom čtyři knihy a když se neprodávaly moc dobře, tak se nakladatel rozhodl nekoupit mou nabídku na další knihy série, čímž ukončil sérii přesně tam, kde jsem plánovala její prostředek! Asi si dokážete představit, že jsem z toho byla pěkně smutná.
Nakonec si televizní práva vybrala jedna z producentek filmů Deníků Princezny (Debra Martin Chase) a seriál běžel na kanálu Lifetime po mnoho řad (i když televizní série byla HODNĚ odlišná od knížek a já s ní opravdu neměla nic společného).
Můj nakladatel Deníků Princezny ale naštěstí řekl, že by byl ochotný publikovat další knížky série, kdybych je chtěla napsat. A tak vznikla poslední knížka série, MISSING YOU. Jsem hrozně vděčná HarperCollins, že mi dovolili sérii dokončit.
Tentokrát sérii 1-800-Where-R-You neplánuji rozšířit o další knížky. Jsem spokojená s tím, kde jsem zanechala Jess a Roba v MISSING YOU. Zažili toho hodně a já bych jim ráda dopřála zasloužený odpočinek.
Jsem velmi vděčná čtenářům, kteří se sérií vydrželi po celou tu dobu. Doufám, že se těšíte na další paranormální sérii, kterou budu psát v budoucnu!
S láskou,
Meg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.