1. kniha: From the Notebooks of a Middle School Princess

Tento měsíc vyjde v češtině

5. července 2016 v 0:21 | Elaine
Knižní klub vydá 27. července 2016 překlad nové knihy From the Notebooks of a Middle School Princess, jako český název zvolili Princezna školou povinná. Jde o sérii pro děti o dvanáctileté nevlastní sestře princezny Mii z Princezniných deníků.
Rozhodli se převzít britskou obálku, za což u mě mají bod, líbí se mi mnohem víc než americká. :) Jinak vazba bude pevná (hardback) a knížka má 192 stran, je celkem útlá. A s ilustracemi přímo od Meg. :)

bux.cz

Úryvek z knihy "From the Notebooks of a Middle School Princess"

7. února 2016 v 23:06 | Elaine
Obvykle úryvky z knih pro děti ani nepřekládám, protože by je asi moc lidí neocenilo. Ale u knihy From the Notebooks of a Middle School Princess, která u nás vyjde jako Malá princezna, jsem udělala výjimku. Jde totiž o scénu, kdy hlavní hrdinka Olivia poprvé potká princeznu Miu, proto to myslím bude zajímavé i pro ty, kteří nad přečtením celé knihy neuvažují. :)

Dnes vychází!

19. května 2015 v 17:31 | Elaine
Dnes, 19. května 2015, vychází kniha From the Notebooks of a Middle School Princess! Je první z nové stejnojmenné série pro děti, kde bude hlavní hrdinkou Olivia Grace, mladší sestra naší oblíbené princezny Mii.
I když nějaký pátek nespadám do věkové kategorie, pro kterou je kniha určena, určitě si ji chci přečíst. Jsem třeba zvědavá na to, jak bude popsaná Mia a ostatní postavy z Princezniných deníků z jiného pohledu. Pak vám o tom poreferuju. :)
(V knížce budou originální kresby od Meg Cabot! :) Tady vidíme hlavní hrdinku.)
facebook.com/megcabot

Obálka a anotace ke knize "From the Notebooks of a Middle School Princess"

3. října 2014 v 19:47 | Elaine
Připravovaná první kniha série pro děti, spin-off série Princezniny deníky, už má obálku! :)

Už také víme další podrobnosti k ději. :)

From the Notebooks of a Middle School Princess - první informace ke knize

3. září 2014 v 11:59 | Elaine
Když si Meg Cabot dávala pauzu od psaní na delší dovolené ve Francii, kreslila si pro zábavu koně a další zvířata. Meg totiž studovala výtvarné umění na univerzitě. A když četla v novinách o monackém knížeti Albertovi a jeho nemanželských dětech, představila si, že by se mohla objevit Olivia Grace, nemanželská nevlastní sestra slavné princezny Mii Thermopolis z Princezniných deníků.
Hlavní hrdinka nové série pro děti, dvanáctiletá Olivia Grace, která chodí na základní školu v New Jersey, si také vede deník (kde se objeví ony kresby od Meg), kde si bude psát o své proměně v princeznu.

Na stránkách nakladatele (Feiwel & Friends spadající pod giganta Macmillan) se už objevilo několik informací.
Datum vydání: květen 2015
Vazba: vázaná (hardback)
Počet stran: 192
Určeno pro věk: 8 - 12 let
Cena: $ 16.99 (asi 360 Kč)
s černobílými ilustracemi

Bude to série, druhý díl by měl vyjít v létě 2016. Ještě nebylo řečeno, kolik dílů se plánuje.

megcabot.com
us.macmillan.com
 
 

Reklama