Abandon: O sérii

Abandon Series

15. února 2012 v 17:38 | Elaine

Mýtus o Persefoně a výčet všech souvislostí s knihou "Abandon" od Meg Cabot

30. dubna 2011 v 12:00 | Susannah
Na vydání prvního dílu paranormální trilogie Abandon vyprávějící příběh Persefony v současné době nás už Meg navnazovala roky.
A pokud jste doteď tápali, kdo že to Persefona je, tenhle článek vám zodpoví všechny otázky. Alespoň doufám. :)
Odmala mě řecká mytologie fascinuje, stejně jako mě fascinují artušovské legendy a Meg Cabot svým úžasným psaním nějakým způsobem vychytala obojí. Shánění informací o postavě Persefony jsem si moc užila, doufám, že se vám článek bude líbit a shrnutí pomůže před čtením.

Původ jména ostrova Isla Huesos z knihy "Abandon"

23. března 2011 v 16:43 | Elaine
Isla Huesos (čtěte: [isla uesos]) je fiktivní ostrov na jihu Floridy, kde se odehrává kniha Abandon. Název znamená "ostrov Kosti" nebo "Ostrov kostí" a Meg ho nevybrala náhodně.
Pokud se o Meg zajímáte víc, budete vědět, že Meg žije s manželem a kočkami na ostrově Key West, který leží jižně od Floridy a územně k ní spadá.
Nedávno jsem se dívala na článek o Key West na anglické wikipedii, kde bylo:

Cayo Hueso (španělská výslovnost [kajo ueso]) je původní španělský název pro ostrov Key West. Španělsky mluvící lidé dodnes používají název Cayo Hueso pro Key West. Doslova to znamená "kostěný klíč". Říká se, že ostrov byl pokryt lidskými ostatky (kostmi) původních obyvatel, kteří ostrov používali jako hřbitov.

Dobré, že?

Série Abandon - podrobnější informace, focení obálky, fotky z natáčení promo videí

2. října 2010 v 0:06 | Elaine
Meg Cabot už o plánované sérii Abandon určené pro teenagery mlžila dost dlouho, ale z jejího posledního deníkového zápisu ze 30. září 2010 se konečně dozvíme něco víc.
Meg neříká všechno, ale dost na to, abyste se na to začaly dost těšit. Taky mě příjemně překvapilo, že se točily propagační videa podobně jako u Insatiable nebo série Airhead. Meginy videa se mi vždycky moc líbí, mají nápad a nikdy se u nich nenudíte.
V celém článku najdete překlad části toho deníkového zápisu, která se série týká.
:)

Megiiny ilustrace k mýtu o Persefoně

8. února 2010 v 18:43 | Susannah
Ne, tohle není slibovaný článek o Persefoně. Ten mi zabere víc času.
Tady najdete jenom víc Megiiných ilustrací, než v minulém článku a s jejími komentáři k ději.

Dostupné informace chystané sérii paranormálních knih "Abandon"

8. února 2010 v 18:00 | Susannah
Připravovaná série Abandon je už dlouho probíraným tématem. Meg Cabot už několik let mluví o jejím psaní a připravování, ale zatím jsme se nedočkali moc informací. Tu trochu najdete uvnitř tohoto článku, ale můžete se těšit i na další, a to v ne příliš vzdálené době. ;)
Mimochodem banner jsem před chvílí udělala a je jenom dočasný do doby, než první kniha vyjde a buď jí bude přidělen na megcabot.com, nebo prostě udělám po přečtení knihy nový. :))
 
 

Reklama