- Aktuálně na MEGCABOT.COM -

Novinka na fóru Meg Cabot

1. listopadu 2010 v 22:28 | Susannah
Ode dneška je na fóru u webu Meg novinka - vytvořilo se podtéma, kde je možná zakládat vlastní diskuzní místnosti, kde se smí mluvit jiným jazykem než angličtinou.
Když jsem to uviděla, ani mě to extra nezaujalo, ale k založení "naší" místnosti mě nakopl zejména fakt, že tu svou měly zatím jen Španělky.
A tak vás nabádám, ukažte, že i tady je spousta čtenářek knih od Meg! Nenecháme se přece zahanbit!
Místnost jsem nazvala Czech = Čeština, protože se do názvu má dát daný jazyk a zatímco u španělštiny pochopí každý, u češtiny hrozí omyly. Místnost je samozřejmě i pro slovenské čtenářky, jen jsem to nechtěla dát do názvu, protože mi vadí, když je v zahraničí reakcí na "Prague", "Oh, Czechoslovakia!" Tohle vážně pro cizince nepodporuju.
Chatovat můžeme o čemkoli, jen se nesmíme vzájemně urážet a házet tam reklamy.
Moje přezdívka na fóru je SabrielSimon.
:)

Nový design oficiálního webu MegCabot.COM

8. prosince 2009 v 19:17 | Susannah

A je tady slibovaná změna. Meg ji avízovala ještě hodinu před tím okamžikem přes Facebook a Twitter.
Náhled starého designu webu Meg Cabot. Budiž mu věčná sláva. Pořídila jsem ho už s prvním signálem chystané změny. Nějak jsem asi tušila, že se mi po něm bude stýskat.
Uvnitř článku najdete informace a náhledy, co všechno se tedy změnilo. A že toho není málo.

Období změn?

28. března 2009 v 16:50 | Susannah
Je to ani ne 7 hodin, co jsem stahovala bannery knížek série Allie Finkle's Rules for Girls a už teď se jeden z nich změnil.


Vypadá to, že další změny jsou na cestě.
A jaký banner se líbí víc vám? :)
AKTUALIZACE (31. října 2009)...
A je tu třetí banner čtvrtého dílu. Modelka na Allie totiž trochu povyrostla, a tak se začíná i celkový vzhled obálek měnit.

Aktualizace oficiálních stránek se nedotkla jenom série "Airhead"

27. března 2009 v 17:17 | Susannah
Na oficiální stránky Meg Cabot přibyla konečně i část o jediné knižní sérii pro děti, kterou Meg napsala. Allie Finkle's rules for Girls, aneb u nás už v prosinci 2009 Holky nedejte se!
Doteď se každý kliknutím na název téhle knihy dostal místo na jinou část webu na stránky nakladatelství, kde tomu zase ale vyhradili velký kus a celkem dost her pro menší holky.
Sama jsem si doteď říkala, že o téhle sérii sem psát prostě nebudu, protože je pro o dost menší holky a já si připadám hloupě i při pohledu na Deníky Princezny. Co je moc, to je moc. :D Každopádně se vzdávám a v nejbližší době rozšířím stránku o další knihy. O:)
Prozatím si můžete sérii proklepnout tady.

Novinky a chat s Meg

18. ledna 2009 v 11:39 | Susannah
Na oficiálních stránkách se objevila nová rubrika - videa. Najdete tam spoustu Megiiných vlastních videí z Youtube a nespočet odkazů na další videa. No ne zrovna 100 videí, ale něco kolem deseti určitě. ;) >> Videa <<

Dále se taky otevřela nová soutěž. Můžete vyhrát podepsaný výtisk Ransom my Heart a stačí když do 15. února odpovíte na otázku, jak se jmenuje Miin terapeut. Já vám sice neporadím, ale když mrknete do knížek, nebo do nějakých článcích o Denících Princezny na internetu, určitě odpověď snadno najdete. ;-) >> Soutěž <<

Dále se taky můžete podívat na stránku kapely, která vydala CD na počest Meg Cabot a písničky mají většinou tématiku týkající se právě knih Meg. Na jejich stránkách si můžete některé písničky poslechnout. ;) >> Switchblade Kittens <<

Mimo jiné se taky můžete podívat na oficiální stránky její výsosti Amelie Mignonette Thermopolis Grimaldi Renaldo. Má tam i svůj deník a ukázky z knihy Ransom my Heart. >> Mia Thermopolis <<

Dnes od 20:00 našeho času se taky uskuteční chat s Meg na téma Forever Princess. Stačí když někdy před osmou večerní klinkete na můj odkaz a budete se moct zúčastnit. Není nutná žádná registrace, ani nic podobného. Jediný háček je v tom, že se na chat dostane pouze 50 lidí z celého světa. :( Kdyžtak vám přeju hodně štěstí, pokud se pokusite mezi těch 50 patřit. >> Chat <<

Princezna online a mnoho jiného

26. listopadu 2008 v 21:53 | VeraVerusa
Určitě si pamatujete, že poslední knížka ze série Princezniných Deníků má vyjít 6.ledna 2009. Nakladatelství HarperCollins, které tuto knížku vydá, však chce z toho vykřesat co nejvíce, a proto před pár dny na svých stránkách uveřejnili online verzi prvního dílu Princezniných Deníků zcela zdarma, aby nalákali další dychtivé čtenáře. Knížku si můžete přečíst v angličtině na této
stránce. Je v dobré kvalitě a doporučuji se na ni kouknout i těm, co už první díl mají za sebou. Udělejte to však rychle, knížka bude dostupná jen 30 dní, z nichž nám už čtyři dny utekly - byla uveřejněna 22.11.2008.
Meg taky natočila tři videa o Forever Princess. V prvním vypráví (a názorně ukazuje ) o milostném trojúhelníku mezi Miou, Michaelem a J.P.m., druhé video nám trochu odhaluje děj poslední knížky a v třetím Meg rekapituluje děj všech předešlých devíti knih. Přestože Meg mluví trošku rychle, jde jí skvěle rozumět. Rozhodně se podívejte alespoň na první video, které je z nich podle mě nejlepší. Videa najdete na této stránce.
A je tady ještě jedna dobrá zpráva! Na amerických stránkách Meg začala nová soutěž o kompletní sérii Princezniných deníků. Stačí jen kliknout na tento odkaz a můžete se zapojit, přestože nežijete v USA.
______________________________________
Susannah: Autorkou článku je VeraVerusa. Brzy od ní nejspíš přibudou i další, takže tady třeba nebude tak mrtvo, jako doteď.

Nový vzhled na oficiálních stránkách Meg Cabot a ještě mnohem víc

27. září 2008 v 12:18 | Susannah
Oficiální stránky Meg Cabot se dočkaly nového a podle mě velmi povedeného vzhledu.

Když na stránky najedete, můžete třeba hlasovat v anketě, jestli Mia skončí s Džejpím, nebo Michaelem. Určitě zaskočte a podpořte Michaela! Ale nechci vás nějak ovlivňovat, že...
Mimo jiné se taky objevilo několik nových informací o posledním, desátém dílu, Deníků Princezny. Hádala bych, že právě proto se Megiiny stránky dočkaly modrého designu.
Už několik let byly stránky tmavě fialové...

Tak takhle nějak to na jejích stránkách bývalo...
 
 

Reklama