Allie Finkle 1: Moving Day

České video k Allie Finkle

15. září 2011 v 14:53 | Susannah
Úplně jsem tomu sama nevěřila, když jsem na video narazila, ale jde opravdu o české video. Nemyslím, že nějaké jiné prozatím vzniklo.
Ve videu z dubna 2010 mluví paní Viola Lyčková (podle Googlu překladatelka z mnoha jazyků) o Allie Finklové a prvním dílu série Holčičí pravidla (Moving Day). Jinak jde o nějaký program z UPCexpress. Asi. Nejsem odborník. O:-)

Dojem ze čtení "Moving Day"

19. prosince 2010 v 12:03 | Susannah
Vždycky jsem si říkala, že si Allie Finkle číst nebudu...
Pak jsem na ni ovšem narazila na podzim v jednom antikvariátu za takřka symbolickou cenu 65 korun a včera jsem ji dočetla. Vlastně dnes v noci.
A celé jsem to napsala naprosto bez spoilerů, protože jde spíš o "problém" knihy pro děti, než děj.
:)

Audiokniha "Allie Finkle: Moving Day" dostupná v Luxoru

28. října 2010 v 15:58 | Susannah
Před ani ne týdnem jsem byla ve svém milovaném Luxoru na Václavském náměstí v Praze a při pohledu na jednu polici mi málem vypadly oči z důlků.
:)
UK audiokniha (několik CD s namluvenou celou knihou) stála, myslím, 199 korun (od dvou do tří set, nepamatuju si to přesně). Nemůžu ji najít v internetové databázi obchodu, ve které se poslední asi rok vůbec nic nedá najít.
Každopádně, kdybyste ji hledaly: musíte vejít vchodem z Václavského náměstí, dáte se vlevo k jezdícím schodům a sjedete o patro níž. Jste v anglických knihách. Když půjdete od schodů rovně, dojdete (za pár kroků) k zvyšující se podlaze u fantasy knih vedoucí k detektivkám. Na jejím začátku uvidíte vpravo polici CD. Police s Allie Finkle (a Twilight audiobooks, mimo jiné) je na pravém boku celého sloupu s policemi. Čelem k pultu s počítačem, u kterého většinou stojí nějaký zaměstnanec obchodu.
Dejte vědět, jestli si ji někdo pořídíte. =)
Předčítá Teresa Gallagher (herečka, ne příliš známá, nahrála i druhý díl Allie a i pár dalších knih, zase nijak známějších).

Obálky prvního dílu série "Allie Finkle's Rules for Girls" ve světě

10. dubna 2010 v 18:34 | Susannah

Obálky knihy Moving Day neboli Stěhujeme se! Sešlo se jich už taky poměrně hodně.
Datum poslední aktualizace: 9. června 2012

"Allie Finklová 1: Holčičí pravidla - Stěhujeme se" - česká obálka, anotace, ukázka

11. února 2010 v 13:06 | Susannah
Dobré zprávy!
V obchodech už je nejspíš k dostání první díl série knih o Allie Finkle! Všechny informace se dozvíte uvnitř článku. Nevíme, jestli je už kniha opravdu v obchodech, ale až to zjistíme, určitě se to tady dozvíte.
Uvnitř článku najdete konečnou obálku, ukázku a další.
Až zjistím jméno překladatelky, určitě ho do článku přidám, na webu jsem ho nezjistila.

Obálka knihy "Allie Finklová: Holčičí pravidla 1: Stěhujeme se"

1. února 2010 v 21:34 | Susannah
Teď v únoru má u nás vyjít překlad prvního dílu série Allie Finkle (více o sérii tady), a tak mě napadlo, že se mrknu, jestli už nejsou na internetu obálky.
Ironií je, že jsem našla hned dvě a ani jednu na stránkách Knižního Klubu, u kterého kniha vychází.
Moc se mi líbí druhá obálka. To dětský psací písmo je perfektní. Ale uvidíme... Do pár týdnů to bude jasný. První je každopádně předělávka první US verze obálky a je autentičtější, protože tam je i KK. A je vysoce nepravděpodobný, že by u nás vyšlo víc verzí.
academiaknihy.cz
sirion.sk

Roztomilá videorecenze na "Moving Day"

28. března 2009 v 19:23 | Susannah
Na Youtube jsem narazila na video devítileté holčičky, kterak mluví o prvním dílu série Allie Finkle's Rules for Girls. Je hrozně roztomilá a vtipně nervózní, tak se na ni podívejte... Video trvá míň jak minutu a půl. ;)

Meg Cabot o "Moving Day"

28. března 2009 v 16:08 | Susannah
Je tady první z článků o sérii pro děti, Allie Finkle's Rules for Girls (= Pravidla pro holky od Allie Finkle), které se ČR dočká už v prosinci 2009 pod názvem Holky nedejte se!
Tentokrát o prvním dílu, Moving Day aneb v české veri Stěhujeme se.

Trailer na "Allie Finkle's Rules for Girls: Moving Day"

31. října 2008 v 15:42 | Susannah
Na internetu se objevilo video, které je trailerem na první díl série dětských knih "Allie Finkle's Rules for Girls". Točilo se i u Meg Cabot doma (tzn. v Key West) a Meg tam mimo jiné zmiňuje i některé tipy na psaní. 
 

Reklama