Allie Finkle 3: Best Friends and Drama Queens

Nedávno vyšlo!

3. září 2011 v 12:39 | Susannah
Knihu Holčičí pravidla 3: Kluci k zulíbání jste už mohly nějakou tu dobu zahlédnout v obchodech, protože vyšla teď v srpnu. Já se ale k napsání článku doteď prostě neměla. Nevinný Jak je nejspíš poznat z názvu, jde o třetí díl série Allie Finkle pro holky kolem devíti let. Sama jsem ve svém o deset let pokročilejším věku četla anglicky první díl a trvalé následky na sobě nepozoruju, takže to není pro starší zdraví nebezpečné. Mrkající Pokud si ale knihu budete chtít pořídit, jde o sérii, takže by to chtělo znát minimálně děj předchozích dílů.
Nakladatelství: KK
Cena: 259,-
Počet stran: 192
Vazba: Vázaná
Anotace: Allie Finklová má zase o čem přemýšlet. Do její třídy ve škole na Sosnovém návrší přijde nová spolužačka - a dokonce až z Kanady! Takže Allie přestává být Novou holkou! Nadšení ji však zakrátko přejde. Nová spolužačka Žaneta začne vytvářet dusno a komandovat celou čtvrtou třídu! Brzy se jí podaří všechny, včetně Alliiných nejlepších kamarádek Sofie, Karolíny a Eriky, přesvědčit, že ten, kdo se nebude chovat tak, jak Žaneta chce, není nic jiného než... ubohé prtě! Allie si však není jistá, že už se chce začít chovat jako dospělá - rozhodně ne, kdyby to znamenalo, že musí o přestávkách honit kluky, přestat si hrát na královny a hlavně - nesmět být sama sebou!
(Nezní vám sosnové návrší taky tak hnusně jako mně? Ačkoli si fakt nepamatuju původní název a tímto nehaním ani tak překlad, jako to jedno slovo. Smějící se)
Uvnitř článku najdete 10 stran dlouhou ukázku.

Česká obálka třetí knihy série "Allie Finkle's Rules For Girls"

3. června 2011 v 17:22 | Elaine
Tak Knižní klub už ukázal obálku z třetího pokračování série o Allie Finkle, pojmenovanou Holčičí pravidla 3: Kluci k zulíbání. Osobně ten název nechápu, v originále to je Best Friends and Drama Queens (=Nejlepší kamarádky a hysterky) původně se v češtině kniha měla jmenovat "Divadelní hvězdy" - což by dávalo větší smysl, protože Allie hraje divadlo, sice až v dalším díle Stage Fright, ale tohle... (Taky je ještě možnost, že to popletli a "Divadelní hvězdy" bude název čtvrtého dílu v češtině).
Vždyť Allie je ve čtvrté třídě a představa líbání ji znechucuje stejně jako její kamarádky. Prostě je to naprosto nevhodně zvolený název, který odradí matky osmiletých nebo devítiletých holčiček, které tuhle sérii mají rády. Jestli tohle náhodou čte nějaká matka, ta kniha je naprosto nezávadná, Meg Cabot tuhle sérii napsala pro holky od 8 do 12 let, aby tam líbání nebylo.
Aspoň obálku nezvrtali. Je to původní americká obálka s českými nápisy.
Kniha vyjde v srpnu 2011.
knizniweb.cz

Obálky 3. dílu série "Allie Finkle's Rules for Girls"

31. října 2009 v 11:23 | Susannah
Protože změna je život, dostávají obálky série Allie Finkle's Rules for Girls, novou podobu. Modelka US obálek nám totiž povyrostla.
Datum poslední aktualizace: 9. června 2012

Meg Cabot o "Best Friends and Drama Queens"

28. března 2009 v 16:33 | Susannah
Třetí díl série Allie Finkle's Rules for Girls vyšel teprve 10. března a už teď plní žebříčky bestsellerů, jako všechny knížky, které Meg Cabot kdy napsala. Tenhle díl se jmenuje Best Friends and Drama Queens (= Nejlepší kamarádky a hysterky).
 
 

Reklama