Awaken

Kniha "Awaken" v češtině

9. dubna 2016 v 13:37 | Elaine
AKTUALIZACE: Přidána anketa.

Už před nějakou dobou jsem psala o plánovaném českém vydání třetího dílu série Abandon, kterou v češtině známe jako "Podsvětí". Třetí a poslední díl se jmenuje Awaken, který Knižní klub rozhodl přeložit jako Láska přemůže i smrt.
Datum vydání: 25.5.2016
Počet stran: 304
Vazba: vázaná (hardback)
A obálka je vážně nádherná. Knižní klub se rozhodl pro americkou obálku a rozhodně nesáhl vedle, nemyslíte? :)


Knížka by vám určitě neměla uniknout, zejména pokud se vám líbily i předchozí díly. :) Četla jsem ji v angličtině a určitě stojí za to. Pokud vás zajímá něco bližšího, můžete si v celém článku přečíst anotaci.

Třetí díl série "Podsvětí" u nás

23. srpna 2015 v 2:47 | Elaine
Na tuhle novinku už určitě všechny netrpělivě čekáte. :) V květnu 2016 vyjde kniha "Láska v náručí smrti", třetí díl série Abandon, kterou u nás znáte jako Mezi láskou a smrtí.
Nakladatelem je opět Knižní klub a vazba bude vázaná, jak jsme u této série zvyklí.
Obálka ještě není známá, ale předpokládám, že převezmou americkou obálku jako u předchozích dílů. Je nádherná a pokochat se můžete tady. :) Pokud jste zvědaví ohledně obsahu, můžete si přečíst anotaci, a pokud jste opravdu hodně zvědaví, můžete si přečíst dojem ze čtení od Susannah.
A nakonec chci poděkovat naší věrné návštěvnici Mimi, která mě upozornila, že se třetí díl chystá. Z časových důvodů moc nestíhám naslepo pídit se po novinkách sama, takže díky. :)
bux.cz

Obálky knihy "Awaken" ve světě

26. května 2015 v 13:03 | Elaine
Tenhle článek vám odhalí, jak vypadá v různých zemích kniha Awaken, třetí díl série Abandon, kterou v češtině znáte jako Mezi láskou a smrtí. :)

Úryvek z knihy "Awaken"

21. srpna 2014 v 15:37 | Elaine
Mám pro vás překlad dalšího úryvku, tentokrát z knihy Awaken, třetího dílu série Abandon (Mezi láskou a smrtí). :) Úryvek obsahuje nějaké spoilery na předchozí díly - Abandon i Underworld - takže čtěte na vlastní nebezpečí. :)

Dojem ze čtení knihy "Awaken"

23. srpna 2013 v 8:16 | Susannah
Kniha Awaken, třetí a závěrečný díl série ABANDON, jejíž první díl v ČR vyšel pod názvem "Mezi láskou a smrtí," vyšla druhého července, mně dorazila nedlouho potom poštou, k přečtení jsem se pořádně dostala až teď a zhltla jsem ji během posledních pár dní, kdy jsem si našla chvilky na čtení. Článek jsem psala postupně pár dní.
Stručný dojem? Skvělý závěr série. Více mytologie (článek o mýtu o Persefoně), propracované postavy, humor Meg vlastní a velice slušné rozpletení všech zápletek knihy. Nádherný doslov.
Uvnitř článku najdete takový můj výlev, kde je i dojem z knihy, ale vlastně vysvětluju hlavně svůj současný postoj ke knihám Meg Cabot. Taky trochu přidávám důvody, proč tenhle blog už dlouho nehýří novinkami. Bohužel nemůžu přidat obvyklé fotky knihy, protože mám mimo provoz foťák.
Poprvé nemá kniha oficiální banner (banner použitý na webu megcabot.com) a pravděpodobně ani mít nebude, tudíž u ní zůstává ten mnou vytvořený více jak před rokem. I po dočtení jsem s ním spokojená. :)

V létě bude finále série Abandon

26. února 2013 v 19:42 | Elaine
Pokud vás nadchla kniha Abandon (v češtině vyšla jako Mezi láskou a smrtí) a na konci Underworld vám spadla čelist, mám pro vás báječnou zprávu. :)
Smrt se teprve začíná rozjíždět...
Awaken, poslední kniha série Abandon,
se bude prodávat od 2. července 2013
Neexistuje lepší způsob, jak začít letní prázdniny, nemyslíte? :)

Meg Cabot o obálce knihy "Awaken"

13. prosince 2012 v 21:33 | Susannah
Meg dnes po dlouhé době aktualizovala svůj blog článkem se seznamem toho nejlepšího roku 2012, zahrnula do něj i komentář k obálce a focení obálky očekávaného třetího a posledního dílu série Abandon - Awaken.
Uvnitř článku najdete překlad slov Meg, ony fotky a konečně kvalitní verzi obálky. Obálka ještě není konečná, nicméně barevně a fotkou se už měnit nebude. ;-)
Banner je starší a můj, obálku jsem svou volbou barev sice netrefila, ale do zveřejnění oficiálního banneru to s tímhle ráda vydržím. Celkem se mi líbí. (A navíc pokusy o nový barevně se hodící banner neskončily slavně.)
-

Obálka knihy "Awaken"

11. listopadu 2012 v 19:29 | Susannah
Dnes jsem naprostou náhodou narazila na malý obrázek obálky třetího dílu skvělé série Abandon, jejíž první díl u nás nedávno vyšel pod názvem Mezi láskou a smrtí.
Zatímco obálka prvního dílu byla hnědá a druhého fialovo-modrá, ta poslední má velice zajímavý odstín fialovo-růžové.
Však se pokochejte samy.
Nemůžu se dočkat větší verze a daleko víc se nemůžu dočkat vydání, které je naplánované na jaro 2013.
goodreads.com

Anotace na knihu "Awaken"

26. května 2012 v 20:20 | Susannah
Je možné, že banner ještě předělám. Sice se mi podařilo najít podklad, který jsem hledala, tedy květy stromu Poinciana neboli Delonix Regia, nebo raději Ohňového stromu na zemi, protože Pierce je víckrát popisuje na zemi hřbitova, navíc to připomíná krev, což se hodí k anotaci. Taky jsem se pokoušela dát do toho víc světla, když se kniha jmenuje právě Awaken. No, mohlo to dopadnout i líp.
Teď se ale potřebuju vrhnout zpátky na školu, takže tady je anotace, abyste nemuseli čekat déle, než je nutné. ;)
Prozatím se neví datum vydání třetího dílu. Název Awaken znamená česky procitnout, probudit se, uvědomit si. Anotace byla na konci knihy Underworld, kterou jsem dneska dočetla.
 
 

Reklama