Being Nikki

Ode dneška v obchodech!

16. září 2011 v 1:20 | Susannah
Dneškem počínaje byste měly v obchodech sehnat knihu Jmenuju se Nikki, tedy 2. díl knihy V kůži supermodelky ze série Airhead. Jeden výtisk vás vyjde na 249,- (nezapomeňte na slevu s ISIC kartou) a měl by mít 256 stran a pevnou vazbu s přebalem. :)
Já osobně jsem byla po prvním dotčení téhle knížky naštvaná, protože jsem hned chtěla třetí díl a konec Being Nikki mi nepřišel nijak uspokojivý. Nebojte, Elaine to brala optimističtěji. Nicméně podruhé to bylo lepší a po dočtení posledního dílu jménem Runaway jsem vzala na milost i tenhle.
Upřímně preferuju čtení v angličtině, takže ódy na překlad sem psát nebudu a vřele doporučuju hrábnout po třetím díle co nejdříve po dočtení druhého už v originále, protože mi věřte, že pokud jste nemohly vydržet čekání na druhý díl, tak na ten třetí bude ještě daleko bolestivější.
Více o celé sérii hledejte tady, o 3. dílu (včetně úryvku) tady a nakonec o Jmenuju se Nikki / Being Nikkki (včetně spousty námi přeložených kapitol a úryvku od KK) tady.
V obchodech hledejte v případě zájmu tohle (a nenechte se zmást jménem CabotOVÁ, tak už to tady bohužel chodí):

Předem předesílám, že v tuhle chvíli je naprosto nejisté, zda vyjde v češtině i 3. díl, protože to se zpravidla určuje až podle prodejů dílů předchozích. Pokud tedy preferujete české vydání, pak není lepší způsob dát to najevo nakladatelství než si knihu koupit, protože rejstříky knihoven pravděpodobně kontrolovat nebudou.
bux.cz

Datum vydání knihy "Jmenuju se Nikki" a úryvek

25. srpna 2011 v 0:13 | Elaine
Očekávaný překlad knihy "Jmenuju se Nikki" (Being Nikki), pokračování série V kůži supermodelky (Airhead), od Meg Cabot vyjde 16. září 2011!
Už pár týdnů bylo v komentářích údajné datum vydání, ale já vám přece nebudu podsouvat falešné informace.Mrkající Stejně se nakonec neshodovalo s tímhle.
Kniha má stát 249 Kč a má obsahovat 256 stran. Nakladatelstvím je Knižní klub.

A překladatelkou je opět Jana Jašová. To se dalo čekat, když překládala první díl, tak se nedalo předpokládat, že překlad bude lepší.
PROČ??? Proč jednou nemůže překládat tak, aby to odpovídalo té knize? Proč si musí vymýšlet? Proč si myslí, že bez jejího "nadupanýho" překladu v obecný češtině ta kniha nebude ono? Proč jí nedojde, že se k Em prostě slang nehodí? K Suze možná, trochu. Proč musí všude rvát slang a svoje vymyšlený věty nebo části vět? Proč, proč, PROČ?
Já už na to nemám energii. Přečtěte si komentář Susannah k úryvku a moji recenzi na překlad V kůži supermodelky.
Ale musím se přiznat, že přes všechny ty vymyšlený věci v překladu mě dorazilo, když "I had my own two-bedroom loft in a landmark building in downtown Manhattan..." ("Měla jsem vlastní dvouložnicový byt v historické budově v centru Manhattanu..."; landmark = pamětihodnost) Jana Jašová přeložila jako "Patří mi střešní apartmá se dvěma ložnicema ve VĚŽÁKU na Manhattanu...". Já ji někde potkat, tak dorazím ji.
Tomuhle říkáte věžák, slečno/paní Jašová?
(Tohle je printscreen z třetího videa ke knize Being Nikki, kde Meg ukazuje dům Em i dům Nikki.)

No nic. V celém článku se můžete podívat na první kapitolu a dvě strany z druhé kapitoly z překladu. Můžete srovnávat s mým překladem 1. kapitoly. Jasně, můj překlad není dokonalej, nemám vystudovaný překladatelství a tlumočnictví, ale aspoň jsem překládala doslovně. Jinak Ministerstvo zdravotnictví varuje ty, kteří četli originál Being Nikki - čtení úryvku způsobuje záchvaty smíchu. Nebo záchvaty šílenství. Záleží na tom, jak moc jste odolní.

Obálka a anotace na knihu "Jmenuju se Nikki"

19. července 2011 v 11:28 | Elaine
Český překlad knihy Being Nikki vyjde pod názvem "Jmenuju se Nikki", ne jenom "Nikki", jak Knižní klub uváděl ze začátku. Je to druhý díl série Airhead, v češtině V kůži supermodelky.
Je úspěch, že to pokračování vyjde, nemyslíte? Pořád se vydání odkládalo, se Susannah máme víc přeložených úryvků z Being Nikki než u jakékoli jiné knížky.
Měsíc vydání: září 2011 (není ještě určené konkrétní datum, jestli se objeví, budeme vás informovat)
Počet stran: 256
Vazba: vázaná (hardback)
Obálka je kopií originálu. I když je překlad téhle série mírně řečeno dost nepovedený, aspoň si nevymýšleli českou obálku.
V celém článku je česká anotace.

Německá obálka "Being Nikki"

26. října 2010 v 21:31 | Susannah
V Německu vydá nakladatelství Random house (pod než spadá i cbj, co je na knize) druhý díl série Airhead v lednu 2011. Obálka tak nějak ladí s jejich vydáním prvního dílu, ačkoli není zrovna moc na co koukat. Dodali menší detail u nápisu "Plötzlich Blond" (Náhle Blond), změnili barvu podkladu a dodali fotku modelky z jiného úhlu, ale to je tak celé. Aspoň vydávají pokračování o poznání dříve, než český Knižní klub.
Pro připomenutí první díl:
:)
Druhý díl:
  • "Náhle blond 2", podtitul: Novinky od nedobrovolné krásky
  • pozn. Musím uznat, že druhý díl je vkusnější a hezčí než první. Jsem zvědavá, jak bude vypadat německé Runaway.
:)
randomhouse.de

Obálky knihy "Being Nikki" ve světě

30. května 2010 v 12:39 | Susannah
Docela mě překvapilo, když jsem narazila na více obálek Being Nikki, než jen tu UK a USA verzi. Uvnitř článku kromě dvou jmenovaných najdete i polskou a švédskou obálku.
:)

Being Nikki - 10. kapitola

21. května 2010 v 20:14 | Susannah
Omlouvám se za natahování, tady máte desátou kapitolu.
Znovu upozorňuju na skutečnost, že jde o naprosto poslední úryvek z Being Nikki, který sem přidáváme. Alespoň do chvíle, kdy by se chystalo vydání knihy v češtině (Stále se nechystá.).
Doufám, že si úryvek i přesto užijete.
:)

Being Nikki - 9. kapitola

18. května 2010 v 20:00 | Susannah
Jak už jsem psala v minulém článku s úryvkem před deseti dny, všechny tři kapitoly se kvůli své délce do jednoho společného článku nevměstnaly. Teď je tu překlad deváté kapitoly Being Nikki, tedy části úryvku, který je volně dostupný na megcabot.com. Na rovinu vám říkám, že jde o poslední ukázky z této knihy. Alespoň do doby, než by vyšel český překlad, který se ovšem zatím nechystá. Každopádně doufám, že si úryvek užijete a slibuju, že na desátou kapitolu nebudete čekat dlouho.
:)

Being Nikki - 8. kapitola

8. května 2010 v 18:00 | Susannah
Ano, všimly jsme si, že knihy Being Nikki, druhého dílu série Airhead, nemáte nikdy dost.
Proto je tu další úryvek. Tentokrát ve formě série článků s osmou, devátou a desátou kapitolou, tedy překladem ukázky z knihy na megcabot.com. Jenom se nevejdou do jednoho článku, tak se tu objeví po kouskách.
A dnešní kousek sice není dlouhý, ale potěšit by mohl.
:)

Being Nikki - 2. kapitola

15. března 2010 v 0:23 | Elaine
Dlouho očekávaný úryvek...

Úryvek z knihy "Being Nikki"

29. prosince 2009 v 13:17 | Elaine
Doslova nás bombardujete otázkami na Being Nikki. :) A tak tady máte ukázku. Celou první kapitolu.
:)

Hlasujte pro Being Nikki :)

7. prosince 2009 v 21:24 | Elaine
Jestli se vám líbila kniha Being Nikki nebo jste jenom oddaní fanoušci Meg Cabot, mám pro vás jednu zajímavou informaci.
Na Portrait Choice Award byla nominovaná v kategorii Book of the Year i tahle kniha a pokud ji chcete podpořit, hlasujte tady.
Hlasuje se přibližně do konce prosince, výsledky budou pak vyhlášeny v lednu. Knížka má zatím 12% hlasů, vyhrává kniha Miley Cyrus.
Jen do toho!
Za tuhle informaci děkuju Piperce.

Dojem ze čtení "Being Nikki"

13. listopadu 2009 v 19:45 | Elaine
Včera mi přišel další balík s knihami... sice jsem začala číst tu druhou knihu, ale něco nevysvětlitelného mě táhlo k Being Nikki, druhému dílu série Airhead. Spoilery jsem zakryla obvyklým způsobem.

Recenze fanynky na Being Nikki

2. srpna 2009 v 15:31 | Elaine
Říkala jsem si, že je sice moc hezké, když jsou všude recenze od Publishers Weekly nebo Booklist, ale čtenářky si můžou myslet i něco jiného. Proto vám nabízím další názor - tentokrát Em na knihu Being Nikki, která napsala recenzi na svém webu. A dovolila mi, abych tady zveřejnila překlad.
Původní článek Em (Na tom webu je i spousta dalších zajímavých článků. Tak se tam určitě podívejte. Možná najdete inspiraci.)
Pokud si pamatujete, máme tu i její recenzi na Airhead.
V článku se objeví hlavní spoiler na Airhead, takže pokud jste nečetli tu knihu, radši si ani nečtěte článek.

Podrobný náhled US obálky "Being Nikki"

27. června 2009 v 12:47 | Susannah
Elaine mě poprosila, jestli bych jí vyfotila obálku Being Nikki i z ostatních stran, ale já se nejdřív mrkla na internet, i když zrovna teď přede mnou leží můj výtisk a foťák. Obrázek jsem ale našla. Jediný rozdíl je, že přední strana vypadá trochu jinak a hřbet se leskne. A řekla jsem si, že to koneckonců můžu dát rovnou na blog, protože by to mohlo zajímat i další.
Podrobně uvnitř článku.

První dojem z prvního čtení "Being Nikki"

5. června 2009 v 22:39 | Susannah
Před dvěma dny mi přišel balík s objednanými knížkami a jako na první jsem se samozřejmě vrhla na Being Nikki. :)
Uvnitř článku najdete krátkou reflexi, která mi teď, přibližně hodinu po přečtení poslední stránky, běhá hlavou. Budu se snažit nespoilerovat. Spoilery označím, abyste měli možnost volby. ;)

Being Nikki video #4

19. května 2009 v 10:29 | Susannah
V dalším videu poodhaluje Meg Cabot další část děje knihy Being Nikki.
Trvá jenom něco přes minutu a mě vážně hrozně baví styl, kterým Meg Cabot mluví. Je to pro ní hrozně charakteristické.
AKTUALIZACE (2.5. 2010): Uvnitř článku najdete nově i překlad.

Being Nikki video #3

14. května 2009 v 16:15 | Susannah
Je tady nejnovější video k Being Nikki. Meg Cabot ukazuje dům, kde bydlí Nikki Howard. Stejně jako budova, kde bydlí rodina Em a Christophera - opravdu existuje. :)
AKTUALIZACE (2.5. 2010): Uvnitř článku najdete nově i překlad.

"Being Nikki" se dá konečně sehnat i u nás! :))))

12. května 2009 v 17:41 | Susannah
Susannah potěšila nejen sebe, nejen internetový obchod, kde si knihu už objednala, ale určitě minimálně i Elaine a snad i další z vás, které se nemůžete dočkat chvíle, kdy si přečtete Being Nikki!
Being Nikki je totiž konečně dostupná na jednom z nejlepších internetových obchodů s cizojazyčnými knihami u nás! A který, že ten skvělý a naprosto úžasný (Susannah je sjetá pouze skutečností, že už má knížku objednanou ) obchod vlastně je?
Vítězí ten z vás, kdo tipoval: (ehm, pokud si nejdřív nevšiml toho nápisu, že... )

Shakes.cz


Pro rychlé nalezení stránky a následné objednání kliněte >sem<

Bookfayre poněkud zaspalo...

Shakes.cz navíc nabízí knihu daleko levněji a mně osobně od nich přišly knihy dřív, než z Bookfayre.cz. A něco pod 300,- určitě není zanedbatelný rozdíl. Navíc: 474 za hardcover!!!
Ano, zase jednou dělám reklamu svému podle rozmaru nejoblíbenějšímu obchodu. Rychlejší vyhrává a Shakes.cz dnes Bookfayre.cz porazil na celé čáře!
Kniha je dostupná ode dneška (kontroluju denně) a to jen 7 dní po vydání v USA.

Spoilery na "Being Nikki"

10. května 2009 v 16:40 | Susannah
No jo, já sama to prostě nevydržela.

Všechny spoilery mám z fóra na oficiálních stránkách Meg.
Mimochodem - pokud nejste tak na hlavu padlé jako já, tak si je radši nečtěte. Já věděla i kdo umře v HP7, protože jsem se bála, že mi umře Ron a chtěla jsem to radši vědět dopředu. Stejně jsem pak bulela, takže u mě je to vážně jedno.
Každopádně spoilery na Being Nikki jsou dost zásadní, takže nedoporučuju!
Jenom mě napadlo, že se možná najdou podobní magoři jako já.

Trailer na Being Nikki #2

8. května 2009 v 20:57 | Elaine
Na YouTube jsem našla něco na způsob pokračování traileru na knihu Being Nikki, který můžete najít tady. V tomhle videu se Meg Cabot objeví u zeleninového stánku v NoHo (část Manhattanu v New Yorku), o kterém mluví v souvislosti s Being Nikki.
Kniha vyšla před třemi dny (5. 5. 2009). Závěrečný díl série pojmenovaný Runaway by se v knihkupectvích měl objevit někdy v květnu 2010.
AKTUALIZACE (2.5. 2010): Uvnitř článku najdete nově i překlad od Susannah.

Trailer na Being Nikki

6. května 2009 v 14:34 | Susannah
Meg Cabot uveřejnila na svých stránkách něco na způsob traileru na Being Nikki. Jsou tam i nějaké spoilery - hlavně pro ty, co nečetly a chtějí si přečíst Airhead, až vyjde u nás (září 2009).
Jinak mluví Meg i o jedné scéně, co je součástí ukázky na Being Nikki, ale hlavně nám ukazuje i dům, kde se scéna odehrává. Sama v něm bydlela sedm let se svým prvním manželem (!).
AKTUALIZACE (2.5. 2010): Uvnitř článku najdete překlad.

Dnes vychází!

5. května 2009 v 0:00 | Susannah
Dnes, 5. května 2009 vychází v USA druhý díl ze série Airhead: Being Nikki!
Pro víc informací o celé sérii a samotných dílech, se podívejte sem.
Během několika dní by mělo být možné objednat si knihu přes BookFayre.cz, nebo přes Shakes.cz. Kdo nechce čekat, může využít Amazon, kde je kniha dostupná sama o sobě o dost levněji a objednat si ji můžete ještě dnes. (<- já si teda radši počkám)
Přeju příjemné shánění! :D

Novinky a větší náhled UK obálky "Being Nikki"

1. května 2009 v 10:13 | Susannah
Elaine náhodou narazila na větší obálku Being Nikki, která v USA vychází už za 4 dny. Pro nechápavé: 5. května 2009.
Being Nikki je druhým dílem ze série Airhead, jejíž první díl u nás vyjde v září 2009 pod názvem Krásnou proti své vůli.
Během volných dnů se pokusím přeložit ukázky z obou dílů, ale bůhví, jestli to stihnu. :) Užívejte si krásného počasí a mějte se fajn. ;)

Lhaní nikdy nevychází z módy...
amazon.com

Ukázka z "Being Nikki" konečně online!

17. dubna 2009 v 17:54 | Susannah
Na stránkách megcabot.com se objevila ukázka z Being Nikki!
V angličtině si ji můžete přečíst tady. Stačí sjet trochu níž. Jsou tam snad tři kapitoly? Jojo, 8, 9 a 10. Možná nejsou kompletní, ale to se každopádně dozvíme až když budeme v květšnu držet knížku. :)
Momentálně pracuju na překladu úryvku s Airhead (1. díl), ale po přečtení ukázky se možná vrhnu hned na ukázku z Being Nikki. ;)
Uvidíme, uvidíme. ;)

Už zítra!

16. dubna 2009 v 21:10 | Susannah
Už zítra se dočkáme tak dlouho vyhlížené ukázky z Being Nikki, která by měla vyjít nejspíš už 5. května (data se různě mění).
Meg Cabot slíbila, že to zítra bude a tak mi prozatím datum vydání samotné knížky tak žluč nezvedá. :D Pokud jste nedočkaví a nebudete chtít čekat na náš překlad ukázky, můžete zítra hlídkovat na stránkách megcabot.com samy a přečíst si vše samy v angličtině. :)
Tady se brzy dočkáte překladu úryvku z Airhead, článků o filmu Deník Princezny 2: Královské povinnosti a hned dvou rozhovorů s Meg! ;)

"Being Nikki" už dostala vlastní banner a mnohem víc

27. března 2009 v 11:50 | Susannah
Každá z knih, o které se píše na oficiálních stránkách Meg Cabot má vlastní banner, neboli tenhle malý obdélníkový obrázek...
Není to ale jediná z aktualizací, co se 2. dílu Airhead týče a ani jediná nová grafika.


Náhled obálky "Being Nikki" (UK)

22. března 2009 v 10:01 | Susannah

Už je to docela dlouho, co mi naposled vrtala hlavou anglická verze obálky Being Nikki. Ale dneska ráno jsem čistě náhodou narazila na její miniaturní náhled. Docela dlouho jsem hledala větší, ale nepovedlo se.
Nevím, jestli jste si toho všimli, ale knihy z UK mají vždycky více verzí obálek. Na internetu najdete spoustu možných verzí Teen Idol, Jinx a dokonce i proslulejších sérií jako Deníky Princezny a Mediátor.
Proto tenhe malý obrázek možná není finální podobou Being Nikki, na kterou se můžeme těšit už v červnu 2009.
megcabot.co.uk

Meg Cabot o Being Nikki

31. října 2008 v 16:58 | Susannah
Konečně se objevil i krátký text o Being Nikki. Přeložila jsem to hodně narychlo, možná to ještě někdy přepíšu, ale teď mi to stačí. Mimochodem se na tu knihu vážně moc těším. Nemluvě ani o tom, jak skvělý byl první díl a o tom, jak moc jsem zvědavá, jak to s Emerson Watts vlastně dopadne.
Meg právě dokončuje korekturu (a strašně jí to nebaví), knížka by měla v angličtině vyjít v květnu 2009.

Obálka "Being Nikki", 2. dílu Airhead

31. října 2008 v 16:04 | Susannah
Na internetu se taky konečně objevila obálka druhého dílu série Airhead, Being Nikki.
Tady se můžete podívat na fotky z focení obálky.


Mně osobně se tedy líbí víc, než obálka Airhead.

Focení obálky druhého dílu "Being Nikki"

1. června 2008 v 9:46 | Susannah
Na oficiálních stránkách Meg (USA) se objevil článek s fotkami z focení na obálku druhého dílu "Airhead" - "Being Nikki".
Překlad slov Meg Cabot si můžete přečíst uvnitř článku.
 
 

Reklama