Kniha Abandon

Dnes vychází!

18. září 2012 v 0:01 | Susannah
Po relativně dlouhém čekání vychází i český překlad knihy Abandon neboli Mezi láskou a smrtí.
Příběh je inspirován mýtem o Persefoně a Meg nad ním uvažovala už od svých let na střední. Kniha vyšla anglicky v dubnu 2011 a setkala se s vesměs pozitivní reakcí.
Pokud jde o mě, tak já byla nadšením bez sebe, ale na internetu samozřejmě najdete i negativní reakce, to vám nebudu tajit. Myslím, že Meg napsala spoustu skvělých knížek a nikdy bych nebyla schopná ukázat na jednu a prohlásit, že je má oblíbená, ale Abandon je jedna ze skupiny knih, které jsou na první pozici, tam je třeba s Mediátorem a Tommy Sullivanem.
Jako kdyby nebylo pozitiv ohledně téhle knihy dostatek, překlad Renaty Greplové vypadá na první dojem velice dobře a po dlouhé době si českou verzi konečně koupím s pořádným nadšením. Těším se, že pak napíšu o překladu samostatný článek.
V obchodech vás kniha vyjde na 249,- (nezapomeňte při placení ukázat pro slevu ISIC) a hledejte následující obálku. Znovu tleskám za zachování ornamentu na prvním písmeně názvu knihy.
bux.cz

Obálky knihy "Abandon" ve světě

16. srpna 2012 v 12:25 | Susannah
Konečně se objevila i česká verze obálky Abandon neboli už v září 2012 i "Mezi láskou a smrtí." Obálek je ale daleko víc než jen britská, americká a česká, všechny najdete uvnitř článku. Jen nečekejte přehnanou originalitu, převážně všechny vypadají jako ta americká.
-

Náhled do českého překladu knihy Abandon - "Mezi láskou a smrtí"

14. července 2012 v 14:32 | Elaine
Před pár měsíci jsme se dozvěděli skvělou zprávu - kniha Abandon, ze které jsme obě se Susannah byly nadšené, má vyjít i v České republice. A nakladatelství Knižní klub bylo tak hodné, že se s námi už podělilo o anotaci a úryvek na svém webu.
Taky posunuli datum vydání už na září 2012 (původně to mělo být v říjnu), takže českého překladu pod názvem "Mezi láskou a smrtí" se dočkáme opravdu brzy. :)
Ta kniha rozhodně stojí za to. Nepřehlédněte ji. ;)

Abandon FAQ

12. června 2012 v 14:30 | Susannah
Trvalo mi to až příliš dlouho, ale vzhledem k nedávnému dočtení knihy Underworld jsem se rozhodla, že už bych tohle opravdu měla dodělat.
A tak tu jsou frequently asked question neboli často kladené otázky ohledně knihy Abandon a částečně celé série. Podle mě jen obohacují čtení, plus nabízí možnost přečíst si názory samotné autorky, zjistit víc o její inspiraci a podobné souvislosti.
Ale pokud čekáte až na české vydání prvního dílu v září, pak pozor, uvnitř je pár spoilerů. Těm se ale můžete dost dobře vyhnout tak, že si nebudete vždy číst všechny odpovědi, když narazíte na něco nebezpečného. ;)


Britská stránka knihy "Abandon"

13. října 2011 v 15:25 | Elaine
Meg Cabot upozornila na svém Twitteru, že její britský vydavatel (Pan Macmillan) udělal webovou stránku pro knihu Abandon. Je to všem dobře známá adresa MEGCABOT.CO.UK. Jsou tam odkazy na trailer, na stránky vydavatelství, kde je možné knihu zakoupit a když kliknete na odkaz "Meg's other books", tak se dostanete na původní britskou stránku, kterou asi znáte.
Krása, nemyslíte? :)

Dnes vychází!

2. září 2011 v 0:01 | Elaine
Dnes, 2. září 2011, vychází ve Velké Británii kniha Abandon od Meg Cabot. Obálka je podobná té australské, protože obě verze vydává nakladatelství Macmillan. Krása, nemyslíte?Usmívající se
Vazba je brožovaná (paperback). Na shakes.cz knížku pořídíte za 305 Kč a na bookdepository.co.uk za €8.39 (v přepočtu 205 Kč).
Do celého článku ještě přidávám novou anotaci pro zajímavost i připomenutí.Usmívající se

Dojem ze čtení knihy "Abandon" a několik fotek

24. května 2011 v 23:18 | Susannah
Nejčastěji použitá slova v následujícím článku: neskutečně, skvělé, nadšení, perfektní, úžasné. A to to radši nebudu počítat. Samá chvála, superlativy a neskutečná změť přídavných jmen.
Poprvé za celou historii svého psaní dojmů z knih od Meg jsem si před a během vymýšlení článku nečetla jiné recenze, které na tomhle blogu visí. Protože kniha Abandon je tak jedinečná, zvláštní a svým způsobem neuchopitelná, že chci vliv všeho ostatního co nejvíc utlumit.
Pokud si nechcete číst vůbec žádné spoilery uvnitř článku (největší jsou zakryté), řeknu vám to stručně: kniha Abandon je úžasná a neskutečně vřele vám doporučuju si ji přečíst. ;)
Zítra přeložím jak nové FAQ na megcabot.com, tak i anotaci na 2. díl Underworld, která se tradičně objevila na posledních stranách prvního dílu série.

"Mrknutí oka" - úvaha Meg Cabot

8. května 2011 v 0:44 | Elaine
Meg Cabot se zamýšlí nad podobnostmi mezi svým životem a životem své hrdinky z Abandonu, Pierce Oliviery, a také nad pravdivostí citátu z knihy: "Během mrknutí oka se může stát cokoli. Naprosto cokoli.".

Video ke knize "Abandon" #5

26. dubna 2011 v 15:54 | Susannah
Video se na internetu objevilo už včera k večeru, jenže mi ani nešlo přehrát, dnes ráno ho Meg naštěstí dala na Youtube. Jde o úplně poslední video ke knize Abandon a celou sérii uzavírá naprosto dokonale. Stručně se dozvíte něco o mýtu o Persefoně, uvidíte pár skvěle animovaných obrázků, perfektně sedící citát z Božské komedie (v angličtině zní poněkud lépe) a v článku najdete samozřejmě překlad, plus pár obrázků z videa s jakýmsi mým komentářem.
Už dlouho chystám naprosto vyčerpávající článek o Persefoně obsahující citáty Meg, spoustu obrázků a celý kontext mýtu, objeví se tu ovšem nejdřív ve čtvrtek večer, protože toho mám teď opravdu hodně. Věřte mi, že je ale na co čekat a před čtením vám to poměrně pomůže dostat se do mýtu samotného, čímž bude kniha daleko zajímavější. Jako u Nenasytné a kontextu s Draculou. =) Budu se snažit spěchat.

Dnes vychází!

26. dubna 2011 v 0:01 | Susannah
Dnes konečně ve Spojených Státech vychází dlouho slibovaná kniha Abandon. Meg Cabot se při psaní inspirovala starořeckým mýtem o Persefoně a podle recenzí to zatím vypadá na moc dobré čtení.
Počet stran: 320
Vázání: pevná vazba (brožovaná vychází za půl roku)
Ukázky z knihy (česky): 1.kapitola, 4.kapitola
Videa (s překladem): 1, 2, 3, 4

Pokud si knihu chcete objednat, tak teoreticky nejlevnější je to na Amazon.com za přibližně 160,- , háček je ovšem jako obvykle ve vysokém poštovném, které je v tomhle případě minimálně dvakrát vyšší než cena knihy. Velmi dobře dostupný internetový obchod Shakes.cz nabízí knihu za 423,- a dokonce si ji můžete vyzvednout na pobočce, tudíž alespoň mizí problém s poštovným, na druhou stranu je cena celkem vysoká a v případě příplatku za poštovné a dobírku se pohybuje kolem pěti set, je to ale jediná možnost placení na dobírku. Nejpraktičtější je objednání přes Bookdepository.co.uk, odkud vás kniha vyjde přibližně na 262,- a poštovné je zdarma, platí se ovšem přes internet, takže tohle je možnost jen pro ty s kreditkou.
amazon.com
megcabot.com
exchange.cz
bookdepository.co.uk
shakes.cz

Druhý úryvek z knihy "Abandon"

24. dubna 2011 v 13:00 | Susannah
Abandon vychází už za dva dny, a proto jsem přeložila jednu další kapitolu knihy. Hned na první přečtení se mi moc líbila a připadá mi, že hodně dobře navnazuje na knihu a taky doufám, že jsem svým překladem nezměnila moc a nijak jsem tomu neubrala. Snaha by byla. =)
V textu je pár pojmů, které nejspíš nikomu z nás bez Googlu nic neříkají, takže jsem je všechny tři zdůraznila a do jejich blízkosti dala obrázky. Navíc se úryvek moc hodí k traileru na knihu, který do článku přidávám (překlad najdete tady). Překlad citátu z Božské Komedie opět pochází odtud.
Doufám, že se vám bude úryvek líbit.

Abandon - wallpapery

17. dubna 2011 v 11:35 | Elaine
Na stránce MegCabot.com si už můžete stáhnout wallpaper Abandonu (já jsem to udělala hned ) v různých rozlišeních, pak tapety na iPhone a iPad.
Krása, ne?

Video ke knize "Abandon" #4

14. dubna 2011 v 21:17 | Susannah
Venku je další video ke knize Abandon. Tentokrát Meg mluví o jiné postavě z knihy. Čekejte 2 mírné spoilery. V překladu jsem je samozřejmě zakryla.
Prozatím je video jen na Facebooku, Youtube se doplní, hned jak bude i Youtube verze.
Celkem mi chyběla videa ke knížkám, i to zapálení, se kterým Meg o všem mluví. Ale ráda bych ještě viděla další názorné ukázky míst a show s panenkami. Doufám, že se ještě nějakého podobně zábavného videa dočkáme.
Překlad slov Meg najdete uvnitř článku a citát opět pochází odsud.
AKTUALIZACE: Youtube verze videa je uvnitř článku.

Abandon - playlist

12. dubna 2011 v 15:35 | Elaine
Tyhle písničky Meg poslouchala, když psala Abandon. A vy je můžete poslouchat, až budete knížku číst.

Několik obálek knihy "Abandon"

8. dubna 2011 v 20:11 | Susannah
Dneska jsem náhodou našla pár nových obálek chystané knihy "Abandon". Asi takovou náhodou jakou člověk něco zadá do Googlu za účelem hledání.
Uvnitř článku tak najdete znovu americkou obálku, ale i jednu mírně starší verzi, potom obálku pro Indii a zbytek anglicky mluvící části Asie a také pro Austrálii, což je naprosto perfekntní obálka. Sice ne finální, ale úžasná.
A jiné obálky prozatím další nakladatelství neuvedla, ale upřímně se obávám polské a německé verze.

Nová ukázka z knihy "Abandon" a konečně i oficiální banner

8. dubna 2011 v 19:24 | Susannah
Meg hodila dnes k sobě na web novou anglickou ukázku z chystané knihy Abandon, která vychází 26. dubna. Ukázka začíná stranou 30, minulá končila na patnácté. Ukázku čtvrté kapitoly najdete tady (doporučuju stáhnout do počítače, rychleji se tím listuje a upravuje se velikost zobrazení).
Taky přibyl playlist písní, které Meg inspirovaly během psaní.
A konečně - tramtadadá - krásný nový oficiální banner, prozatím je k první knize, ale jde o první knihu ze série, takže se během následujících let dost možná můžeme těšit na další salvy nových verzí, jako to bylo u série Airhead.

Sbohem, můj modrý bannere, který zůstaneš jen u starých článků - měl jsi barvu nehodící se k obálce knihy. Budiž ti země lehká.

A sice bych se měla šprtat něco úplně jiného, ale razím přečíst si ukázku, protože ta minulá byla neskutečně málo.

Video ke knize "Abandon" #3

6. dubna 2011 v 19:08 | Susannah
Dnes se objevilo další kratičké video od Meg, kde tentokrát mluví o hlavní hrdince knihy "Abandon" jménem Pierce Oliviera. Jde o sestřihy různých věcí, co Meg řekla, takže to ne vždy navazuje...
Prozatím je video ke zhlédnutí jen na Facebooku, Youtube verzi doplním až se objeví.
Uvnitř článku najdete překlad slov Meg a citátu ze samého začátku videa. Je to další citát z Božké komedie od Dante Alighieriho a do češtiny byl stejně jako celá kniha přeložen O. F. Bablerem.
AKTUALIZACE: Video z Youtube už je uvnitř článku.

Video ke knize "Abandon" #2

25. března 2011 v 21:40 | Susannah
Konečně se po víc jak měsíci objevilo další video ke knize Abandon, která anglicky vychází už 26. dubna 2011.
Tentokrát jde o povedený trailer vypravovaný Pierce, hlavní hrdinkou knihy. Jediné co, tak mi připadá zvláštní její hlas, protože působí spíš jako hlas minimálně pětadvacetileté a ne sedmnáctileté.
Což ale traileru ani v nejmenším neubírá na kráse.
Prozatím je video jen na Facebooku a hned jak se objeví na Youtube, objeví se i tady. Překlad najdete uvnitř článku, spolu s mými řečmi na téma malého obrázku napravo a celého videa.
Mimochodem ve videu můžete vidět i pár spoilerů, jde přece jen o trailer na knihu, takže pokud si nechcete během čtení kazit jakékoli překvapení, článek a video úplně ignorujte.
AKTUALIZACE: Meg trailer právě hodila na Youtube, video uvnitř článku.

Úryvek z knihy "Abandon"

22. března 2011 v 18:41 | Elaine
Už za měsíc vyjde Abandon, první díl nové série od Meg Cabot!
Dokončila jsem překlad zveřejněného úryvku - první kapitoly. Doufám, že vás navnadí na přečtení knížky.
Citáty z Danteho Božské komedie před začátkem kapitoly se mi líbí. Připomíná mi to Avalon High, kde byly citáty z básně The Lady of the Lake od Alfreda Lorda Tennysona.
Překlad těch několika veršů jsem hledala ve své Božské komedii.

Simply Nerdy Book Reviews - recenze na Abandon

3. března 2011 v 15:39 | Elaine
Ještě jedna recenze na Abandon - o něco delší a podrobnější. Těší mě, že hodnocení je zase skvělé.
V textu je jenom jméno hlavního hrdiny, jinak nic, co by vám spoilerovalo děj.
Už nevím, kde jsem to slyšela, ale Meg snad jednou říkala, že si každý čtenář oblíbí silné hrdinky s velkým srdcem, proto takové píše. A mám dojem, že k těmhle hrdinkám bude patřit i hlavní postava z Abandonu.

Shell's Stories - recenze na Abandon

1. března 2011 v 20:32 | Elaine
Už dřív jsem se na Abandon hodně těšila. Ale teď se přímo užírám zvědavostí.
Tady je jedna z prvních recenzí čtenářů, které se objeví na Netu (měli to štěstí a získali ARC výtisky) - můžete se klidně podívat, žádné spoilery na děj tam nejsou.
Taky se těšíte na Abandon?
Jinak pracuju na překladu úryvku. Bude brzy, nebojte. ;)

Dostupnost knihy "Abandon" - předobjednání

15. února 2011 v 16:05 | Elaine
Na bookdepository.co.uk si už můžete Abandon předobjednat. Cena je €9.98, v přepočtu 242 Kč.
:)

Shakes.cz už taky nabízí Abandon, ale cena je o dost vyšší - klasická pro hardbacky v tomhle obchodě. Navíc ještě platíte poštovné, na bookdepository.co.uk ne.
:)

Advanced Reader Copies "Abandon"

15. února 2011 v 14:17 | Elaine a Susannah
Co znamená Advanced Reader Copy (ARC)?
  • Jde o knihu, která je zatím jen v předběžném stavu, většinou má obálku vypadající stejně jako ta, která má být použita později na vydanou knihu, aby ARC vypadala jako paperback. ARC jsou často rozesílány recenzentům a manažerům knihkupectví několik měsíců před vydáním první edice knihy, která bude nabízena k prodeji.
  • Advanced Reader = pokročilý čtenář, Copy = výtisk
(Toto vysvětlení pochází od Susannah z tohoto článku.)

A ještě dodatek od Susannah: Meg Cabot vyhlásila o tyto ARC soutěž. Stačí jen když se přidáte na Facebooku jako fanoušci do skupiny Abandon a jste automaticky zařazení do soutěže. V případě výhry člověka kontaktují, aby napsal adresu.  Zatím je ve skupině ani ne 1 200 lidí.
:)
megcabot.com

Video ke knize "Abandon" #1

14. února 2011 v 17:56 | Susannah
Poděkujte Elaine, že tenhle článek existuje už teď, protože já video do před chvíle neviděla a ona mi o něm napsala. Letos maturuju a řešim přijímačky na vysokou, takže zrovna čas na rozdávání nemám, a tak si tohohle článku koukejte vážit! 
Stejně jako to bylo u Runaway, Insatiable a Being Nikki, Meg Cabot vymyslela videa navnazující na knihu. A stejně jako předtím - prozatím video nenajdete na YouTube, ale například na megcabot.com ano. Až se objeví na YouTube, doplním ho i sem.
Uvnitř článku najdete překlad toho, co Meg říká.
Nově je taky konečně známé datum vydání Abandon - 26. dubna 2011.
A jako valentýnský dárek je ode dneška k dispozici k přečtení prvních 15 stran knihy Abandon.
AKTUALIZACE videem uvnitř článku (18. 2. 2011) 
:)

Anotace na "Abandon" z obálky knihy

14. února 2011 v 15:12 | Elaine
Už jsem to sem chtěla dát dávno, ale pak jsem na to zapomněla. Na zveřejněné obálce připravované knihy Abandon je trochu jiná anotace než ta ze stránek Meg.
Abandon vydá nakladatelství Point, které už na Airheadu ukázalo, že v anotaci musí být dvě úderné věty - na začátku a na konci - jinak to není anotace.

Abandon - anotace a obálka

22. října 2010 v 18:16 | Elaine
Na stránce Meg Cabot se objevily podrobnosti k nové paranormální sérii Abandon! Vypadá to vážně, vážně zajímavě, tak neváhejte a podívejte se do celého článku.
 
 

Reklama