Kniha PNfH

Dnes vyšlo!

19. září 2011 v 14:15 | Susannah
Tenhle měsíc se nějak nahromadilo vycházení knih a je tu další! Ode dneška byste totiž měli v knihkupectvích nalézt i české vydání Prom Nights from Hell pod názvem Prokletý maturiťák.
Více o celé knize, přeloženou povídku od Stephenie Meyer a mnohem víc najdete tady.
V databázi bux.cz mimochodem uvádí jako autorku "Stephenie Meyer a kolektiv". Takže i když na obálce jsou všechna jména, evidentně nejsou dost podstatná. Pěkná blbost. AKTUALIZACE (21.9. 2011) - aktualizovali stránku o knize, v anotaci jsou uvedeny i ostatní autorky a když zadáte kteroukoli z nich zvlášť do vyhledávání, tak vám to najde i tuhle knihu.
Nakladatelství: Domino
Vazba: vázaná
Cena: 229,-
bux.cz

Krátký úryvek z knihy "Pekelný maturiťák"

16. srpna 2011 v 0:26 | Elaine
Vydání sbírky povídek Prom Nights from Hell se blíží, kniha vyjde už 19. září 2011 pod názvem Pekelný maturiťák, jak už asi víte.Usmívající se Nakladatelství Domino na svých stránkách uveřejnilo krátký úryvek z první povídky, což je shodou okolností právě ta od Meg Cabot (v originále se jmenuje The Exeterminator's Daughter).

Informace o českém překladu "Prom Nights from Hell"

12. července 2011 v 13:59 | Susannah
Díky komentáři Freckles u minulého článku jsem se dostala na web nakladatelství DOMINO a ke spoustě informací, které vás budou zajímat.
Hodně z vás knihu Prom Nights from Hell zná, možná i díky tomu, že ji Elaine si dala práci s překladem povídky "Hell on Earth" od Stephenie Meyer, jiné jste ji i četly. Je sice jasné, že u nás vyjde jenom protože jednou z autorek je S. Meyer, na druhou stranu je ale úžasné, že bude i další český oficiální překlad práce Meg Cabot. Mně osobně se z celého souboru víc než povídka autorky upírské série líbila ta od Meg Cabot a další od Lauren Myracle.
Datum vydání: 19. září 2011
Autorky: Meg Cabot, Lauren Myracle, Kim Harrison, Michele Jaffe, Stephenie Meyer
Cena: 229,-
Počet stran: 208
Vazba: pevná s přebalem
Uvnitř článku najdete českou obálku (ne okopírovanou z USA ) a anotaci.

Kniha "Prom Nights From Hell" vyjde v češtině!

6. června 2011 v 17:34 | Elaine
Ano, čtete správně. Slyšela jsem zvěsti, že se tahle kniha chystá, tak jsem se informovala u nakladatele a dostala jsem kladnou odpověď.

Nakladatelství Domino chystá v druhé polovině roku 2011 vydat sbírku povídek Prom Nights From Hell, kde se na autorství podílely Meg Cabot, Lauren Myracle, Kim Harrison, Michelle Jaffe a Stephenie Meyer.

Super, nemyslíte? Máme štěstí, že teď paranormální příběhy prostě letí. Sbírka vyšla v USA v roce 2007.
Je tam pět příběhu, jeden o upírech (ten je od Meg), v dalším bojují andělé a démoni, v další hraje hlavní roli smrtka... tahle sbírka povídek je moc povedená a rozhodně stojí za přečtení. Už docela dlouho se objevuje v obchodech v souvislosti se Stephenií Meyer, ale je fajn, že vyjde i v češtině. Povídky jsou určeny pro teenagery, konkrétně na mém výtisku na obálce je doporučený věk 13+.
Tady je anotace na knihu a v této rubrice najdete o knize různé zajímavosti.

Nové US vydání knihy "Prom Nights from Hell"

14. února 2010 v 15:12 | Susannah
Nedávno jsem sem dávala miniaturu obálky nového vydání Prom Nights from Hell (= Pekelné maturitní plesy), co jsem našla na shakes.cz a teď jsem si ověřila, kdy a kde opravdu vyjde.
Jde o dotisk v Americe, kde se nejspíš pro zájem o knihy Stephenie Meyer první vydání vyprodala.
Vydavatelství: Harper Collins
Cena: 9.99 $
Datum vydání: 23.2. 2010
Formát: paperback/brožované vydání (jiná forma se nechystá)
Vy, co jste s koupí knih otálely, máte příležitost si na novou obálku ještě chvilku počkat, těm, co už knihu mají, bych určitě nedoporučovala kupovat si ji znovu, protože kromě obálky je kniha naprosto identická s minulým vydáním.
Pro listování v knize se mrkněte sem, najdete tam kompletní povídku The Exeterminator's Daughter od Meg Cabot a velkou část povídky The Corsage od Lauren Myracle. Milé je, že i když je na obálce pro svou oblíbenost první S. Meyer, povídky jsou stále v abecedním pořadí příjmení autorek.
O vydání v ČR opravdu nic nevíme.
harpercollins.com

Chystaná obálka nového vydání "Prom Nights From Hell"

26. prosince 2009 v 21:45 | Susannah
Nové vydání by mělo nakladatelství Harper Collins dát do prodeje v roce 2010. Ale musím uznat, že to vypadá skvěle. I když je to zas a znovu reakce na popularitu Stephenie Meyer. Povšimněte si, že Stephenie je napsaná už jako první z autorek...
Nebaví mě tohle přehnané vydělávání na jejím jméně. Mám ráda Twilight ságu a všechno, ale tyhle obchodní manévry ze strany obchodníků a nakladatelů mě začínají unavovat.
shakes.cz

Stephenie Meyer: Hell on Earth (3. část)

24. prosince 2009 v 14:32 | Elaine

Stephenie Meyer: Hell on Earth (2. část)

24. prosince 2009 v 14:31 | Elaine

Stephenie Meyer: Hell on Earth (1. část)

24. prosince 2009 v 14:30 | Elaine
Ježíšek!!!
Celkem dost dlouhou dobu jsem pracovala na překladu povídky Hell on Earth (Peklo na zemi), což je součást knihy Prom Nights From Hell, kde svou povídkou přispěla i Meg Cabot.
Mně tahle povídka nepřišla děsivá, ale těm míň otrlým nedoporučuju číst to před spaním. Vykašlala jsem se na přechylování, takže se nedivte, když nenarazíte na -ová.
Stephenie Meyer napsala vážně úžasnou povídku, doufám, že se vám bude líbit.
Prosím, nekopírujte to.
Veselé Vánoce!

O "Hell on Earth" od Stephenie Meyer

14. prosince 2009 v 23:25 | Elaine
Je tady druhý z pěti článků o povídkách v knize Prom Nights from Hell, jejiž autorství si připisuje pět úžasných spisovatelek včetně Meg Cabot.
Susannah už psala o The Corsage od Lauren Myracle, já jsem si vybrala Hell on Earth, tahle povídka se mi asi nejvíc líbila.
Ano, tím "od Stephenie Meyer" v nadpisu chci říct, že to napsala TA Stephenie Meyer. Moc se o tom neví, myslím, že to ani nemá na oficiálních stránkách, ale skutečně to je ona. A stojí to za to.

Obálky knihy "Prom Nights From Hell" ve světě

30. července 2009 v 22:48 | Susannah, Elaine
O této knize už bylo řečeno hodně. :) Stručně řečeno: jde o pět povídek od pěti amerických spisovatelek. Mezi ně patří i Meg Cabot a už legendární Stephenie Meyer, autorka Twilight ságy. Příběhy jsou o děsivých maturitních plesech. Nechybí upíři, zombie a ani paranormální schopnosti. Teď je tu článek s několika různými obálkami. ;)
Datum poslední aktualizace: 10. června 2012

Fan obálka "Prom Nights From Hell"

19. července 2009 v 21:05 | Susannah
Podle mě je ta obálka skvělá práce. Autorkou je lovely mandy ♥.
Fotka je ještě upravená v nějakém grafickém programu, ale sama o sobě je úžasná. Ten nápad.
Jinak tady je komentář autorky: Dnešní obrázek je na téma knihy "Prom Nights From Hell". Je to skvělá kniha od skvělých spisovatelek: Meg Cabot, Stephanie Meyer, Kim Harrison, Michele Jaffe a Lauren Myracle. Obsahuje 5 příběhů vyprávějících o tom, jak se může zvrhnout školní ples. Nechybí upíři, zombie, andělé a démoni. A ani dívka se superschopnostmi. Mými oblíbenými jsou "The Exeterminator's Daughter" od Meg Cabot a "Hell On Earth" od Stephanie Meyer. Tahle kniha je úžasná a ve vaší sbírce nesmí chybět ;)
Na fotce je mimo jiné taky brazilské vydání knihy, které bylo bezesporu inspirací snímku.
flickr.com

O "The Corsage" od Lauren Myracle

30. května 2009 v 12:49 | Susannah
Je tady první z pěti článků o příbězích z knihy Prom Nights from Hell, na které se podílelo pět skvělých autorek včetně Meg Cabot.
Jako první jsem si vybrala The Corsage, protože jsem našla správné ilustrační foto tak rychle. Navíc se mi příběh opravdu líbil a dojem z něj kolem mě poletuje doteď, i když je to docela dlouho, co jsem ho četla.
Pokud si chcete příběh někdy samy přečíst, určitě si nečtete text pod nadpisem Příbeh a raději se spokojte s mou anotací, nebo s předmluvou od Lauren.
P.S.: Anotaci se ani nedá říkat anotace. Jde jen o bezspoilerový několikavětný text, který vám trochu přiblíží příběh.

Anotace "Prom Nights from Hell"

24. května 2009 v 21:01 | Susannah
Osobně si myslím, že knize Prom Nights from Hell (neboli třeba Pekelné maturitní plesy) spoluautorství Stephenie Meyer jenom prospělo. Určitě se za poslední půl rok zvýšily prodeje. :) Všeobecně se ale o téhle povídce od autorky stmívajícího se fenoménu moc neví. Dnes nabízím krátkou anotaci, která vám knihu všeobecně aspoň trochu přiblíží. ;) Příště chystám shrnutí děje. Každé povídky zvlášť plus vlastního názoru, který nikdy nesmí chybět. :D

Prom Nights From Hell - upoutávka

24. května 2009 v 17:53 | Elaine
Meg na svých stránkách napsala odkaz na video, upoutávku, kterou zveřejnil její brazilský vydavatel při příležitosti publikace knihy Formaturas Infernais (Prom Nights From Hell) v Brazílii.
Ještě jsem PNFH nečetla (ačkoli se tato kniha nachází vysoko v mém žebříčku knih, které bych si chtěla pořídit), ale Susannah ano. Je to kniha skládající se z pěti paranormálních příběhů z prostředí maturitních plesů od pěti spisovatelek, mimo jiné i Meg a Stephenie Meyer.
Prom Nights From Hell by se dalo volně přeložit jako Maturitní plesy vystřižené z pekla nebo Ďábelské maturitní plesy. Vypadá to hodně zajímavě.


V té upoutávce je:
(portugalsky neumím, ale využila jsem znalosti španělštiny)

Meg Cabot, autorka Princezniných deníků,
Stephenie Meyer, autorka Stmívání,
poprvé představují společnou knihu
Prom Nights From Hell
Vyberte si svůj pár
V dubnu v knihkupectvích

Povídka, kterou pro tuto knihu napsala Meg Cabot, se jmenuje The Exterminator's Daughter (Dcera ničitele).
 
 

Reklama