Kniha RmH

Slovenská obálka Ransom My Heart - podkladová fotka

7. května 2011 v 21:21 | Elaine
Oblečte se ve stylu slovenské obálky Ransom My Heart - Vykúp moje srdce! Mně osobně se nelíbí, ale za 145 dolarů můžou být vaše! Konec reklamy.
Ne, teď vážně. Včera jsem si prohlížela stránky, kde jsou k prodeji napodobeniny středověkých šatů, renesančních šatů atd. a tyhle mě praštily do očí, protože jsem si vzpomněla na tuhle slovenskou obálku. Je to jen tak pro zajímavost. Taky si můžete všimnout, že když dělali obálku, umazali té modelce křížek kolem krku.
www.pearsonsrenaissanceshoppe.com

Konečně slovenská obálka a vydání knihy "Vykúp moje srdce"

13. prosince 2010 v 17:46 | Susannah
Kniha měla vyjít už dlouho, ale ještě déle trvalo, než se objevila jakákoli informace. V roce 2009 nakladatelství tvrdilo, že se kniha vydá do konce roku 2010 a těsně před Vánocemi 2010 to splnilo. A tak vám můžu konečně s fanfárou předvést knihu Vykúp moje srdce, která už by měla být k dostání ve slovenských obchodech.
Nakladatelství: IKAR
Doporučená cena: 7,90 €
Počet stran: 288
Druh vazby: vázaná
Slovenská anotace: Mia Thermopolisová, princezná Genovijská, hrdinka série Denník princeznej, napísala s pomocou Meg Cabotovej svoju prvú historickú romancu. Čitateľky desiatich častí série Denníka, ktoré sa odohrávajú v súčasnosti, možno prekvapí, že romanca Vykúp moje srdce je zasadená do 13. storočia. Príbeh ich bezpochyby strhne rovnako a neodložia knihu, kým nedočítajú poslednú stránku. Láska a nenávisť sú ingrediencie, čo dodajú čaro každému románu, či už sa odohráva v súčasnosti, alebo v minulosti.
Hrdinom Miinej romance je vysoký, príťažlivý rytier, ktorý desať rokov bojoval vo Svätej zemi, no len čo vstúpi na rodnú pôdu, stane sa zajatcom krásavice s dobrodružnými sklonmi. Finnula Craisová chce totiž pomôcť sestre získať veno a zajme Huga Fitzstephena len preto, aby zaňho od jeho rodiny žiadala výkupné. Prihodí sa jej však čosi nečakané - do svojho zajatca sa zaľúbi. Aj ona prebudí v Hugovi neskrotnú vášeň. Môže však urodzený gróf pomýšľať na vážny vzťah s dcérou mlynára, ktorá navyše pytliači v jeho lesoch?
Tady na blogu se objevilo už více článků - například ukázka z knihy od Elaine a pak můj dojem ze čtení. Více o celé knize najdete tady.
:)
Připadá mi, že na historickou romanci je obálka příliš nepropracovaná. Písmo vypadá, jakoby šlo o řadovou romanci a fotka samotná je taky nic moc. Řekla bych, že ze všech překladů má tenhle nejslabší "marketing".
kniznyweb.sk

Finská obálka knihy "Ransom my Heart"

25. května 2010 v 22:26 | Susannah
Dneska jsem objevila vážně hory a hory obálek. Skoro u každé knížky (kromě historických romancí) mám nové. Jedním z úlovků je tahle obálka Ransom my Heart. Tahle knížka zatím v neanglicky mluvících zemích skoro nevyšla.
:)))
wsoy.fi

Obálky knihy "Ransom my Heart" ve světě

21. května 2010 v 15:33 | Susannah
Na co je člověku hledání dalších obálek, když se akorát dozví, že se vydání možná chystá a častěji nikde nechystá? Docela mi dala zabrat Francie, protože tam knihu vydali hned dvakrát a vždy s jiným názvem. Mám u obou obálek ze dvou zdrojů, že jde o Ransom my Heart... Ale jen díky mé francouzsky nadané sestře.
Datum poslední aktualizace: 12. června 2012

Vyšlo: UK verze knihy "Ransom My Heart" od Princezny Mii Thermopolisové

23. prosince 2009 v 11:16 | Susannah
Já sama čekala celou dobu právě na UK verzi knihy, protože jsem se zamilovala do obrázku obálky. I když knížku jsem díky Elaine už četla.


Doporučená cena je £6.99. Kniha vyšla u nakladatelství Pan Macmillan a jako paperback, neboli brožovaná vazba.
K sehnání u nás:
  • Shakes.cz za 244,- -> tady (dodací lhůta: 14-30 dnů)
  • Bookfayre.cz za 333,- -> tady (odesílané za: 14-28 dnů)

Dojem ze čtení "Ransom My Heart"

8. listopadu 2009 v 9:59 | Susannah
Jak už mnozí víte, kniha Ransom My Heart byla napsána její výsostí Amelií Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo, princeznou genovskou. Nebo taky princeznou Miou, jak ji zná nejspíše víc lidí díky Deníkům Princezny od Meg Cabot.
Já sama jsem si knihu mohla přečíst jen díky Elaine, která mi ji půjčila. Ještě jednou moc děkuju! Uvnitř článku najdete i avízovaný dojem. Spoilery jsem zakryla obvyklým způsobem.
A protože bannery na knížky se mi nejlépe dělají po dočtení, jeden jsem hned stvořila i pro Ransom My Heart".

Ukázka z knihy Ransom My Heart

12. června 2009 v 15:59 | Elaine
Tak jsem se konečně dokopala k překladu úryvku z knihy Ransom My Heart (Vykoupení mého srdce), kterou napsala Mia Thermopolis. Nebylo to vůbec lehké, protože jsem musela hledat spoustu slovíček, které jsem nikdy neslyšela.
Tahle knížka je vážně nádherná a doufám, že vás úryvek a už zveřejněná anotace zaujmou a vy se rozhodnete si tuhle knihu pořídit.
Děj se odehrává v Anglii v roce 1291.
14.8.2012: Text jsem opravila. To předtím byl děs a hrůza. Alias můj první překlad tady na blogu. :)

Romantic Times Book Reviews - "Ransom my Heart"

11. dubna 2009 v 17:01 | Elaine
Elaine pro vás přeložila článek o Ransom my Heart od Romantic Times Book Reviews (časopis). Mia se o tomhle článku zmiňovala v jednom ze svých zápisů do internetového deníku, konkrétně v tomhle.
Susannah

Obálky knihy "Ransom my Heart by Mia Thermopolis" - UK, USA verze

9. ledna 2009 v 22:40 | Susannah

Tak jo, konečně se objevila i UK verze obálky knížky Ransom my Heart. Navíc je taky moc povedená, aspoň podle mě. :)
Obě obálky najdete uvnitř článku. ;)

BookFayre.cz nabízí i "Ransom My Heart"

3. ledna 2009 v 20:57 | Susannah
Internetový obchod BookFayre.cz už má v nabídce i "Ransom my Heart" - knihu, kterou napsala Mia Thermopolisová, postava Deníků Princezny, jako svou závěrečnou práci. Ve skutečnosti knížku ale samozřejmě napsala Meg Cabot. Jde o historický román, jehož útržky se objevují i v posledním dílu Deníků Princezny "Forever Princess", který vychází i s "Ransom my Heart" už 6. ledna 2009!
Klikněte sem, pokud si chcete knížku objednat. Myslím, že v UK verzi ani nevyjde, takže EnglishBooks.cz knihu určitě nabízet nebudou.

Ransom My Heart by Mia Thermopolis

13. prosince 2008 v 19:19 | Susannah
Konečně jsem se dostala k překladu a napsání aspoň jednoho krátkého článku. Tentokrát je o knize Ransom my Heart, kterou údajně napsala sama Mia Thermopolisová, hlavní postava Deníků Princezny. Tato kniha vyjde spolu s desátým a posledním dílem Deníků a výtěžek z jejího prodeje jde na Greenpeace. Kdybyste chtěli o knížce vědět ještě víc, podívejte se na oficiální stránku Mii Thermopolisové.
_________________

Její královská Výsost Mia Thermopolisová, korunní princezna Genovie - jejíž "Deníky" se staly bestsellery - teď vstupuje do světa se svojí první novelou nebezpečí, touhy a nadčasové romance... s předmluvou od Meg Cabot!
 
 

Reklama