Kniha Royal Wedding

Dojem ze čtení knihy "Royal Wedding"

6. listopadu 2015 v 17:20 | Elaine
Konečně jste se dočkali. :) Napsala jsem článek o čtení knihy Royal Wedding, 11. Princezniných deníků. Článek je trochu delší, měla jsem toho hodně na srdci. :) A to ještě ten článek není všeobsahující.
(Jde o verzi obálky z Velké Británie. Moc pěkná, nemyslíte?)

Český překlad "Royal Wedding" bude!

9. července 2015 v 13:50 | Susannah
Zrovna sama čtu 11. díl v UK edici a zabrousila jsem u toho na web Meg Cabot a skoro jsem u jejího nejnovějšího zápisu do blogu doslova spadla ze židle:


Překlad: Pokud Royal Wedding a Notebooks zatím nedorazily do vaší země, nebojte se, brzy ta, budou. Tady jsou současné informace na data vydání (budou přibývat další):

!!!! JARO 2016 český překlad !!!!


To má teď čtení tohohle 11. dílu úplně jiný rozměr. Jsem tak ráda, že to vypadá s překladem dobře, a že Meg dává na svoje stránky i takové mezinárodní informace.


megcabot.com

Trailer na knihu "Royal Wedding"

13. června 2015 v 14:41 | Elaine
Něco takového jsem už nečekala, protože se trailery většinou objevují před vydáním knihy, ale byla jsem moc příjemně překvapená. :) Trailer na knihu Royal Wedding se mi zdá navíc hodně originální - převážně se skládá z titulků zpráv o Miině životě a poměrně odpovídají tomu, co noviny v knize skutečně o Mie píšou. :) Třeba jak Mie dávali sežrat, když odcházela ráno od Michaela.

Překlad si můžete přečíst v celém článku. :)

Úryvek z "Royal Wedding"

4. června 2015 v 20:39 | Elaine
Meg Cabot je zkázou mých studijních povinností. :D Měla bych se učit na zkoušky, ale místo toho už mám přečtené jak Royal Wedding, tak Notebooks of a Middle School Princess a teď ještě pro vás překládám úryvek, na který dnes Meg dala odkaz na svém Facebooku. Šílené, co? :D Jedná se o část z Royal Wedding a vzhledem k názvu prozrazujícímu jednu ze zápletek můžu prozradit, že se tady dočtete o žádosti o ruku. ;)
Můžete se těšit na recenze těch knih. Těžko říct kdy, ale vidím to až na konec června.
Tak pojďte číst! :)

Dnes vychází "Royal Wedding"!

2. června 2015 v 9:00 | Elaine
Po šesti letech jsme se dočkali pokračování příběhu princezny Mii z Genovie. :) 2. června 2015 vychází kniha Royal Wedding od Meg Cabot. Jedná se o knihu pro dospělé (Mie je 26 let), má 400 stran a vydavatelství HarperCollins se rozhodlo pro paperback (brožovanou vazbu).
Knížku seženete například na webu bookdepository.com, kde neplatíte poštovné a který vám vřele doporučuju. :)


harpercollins.com

Rozhovor s Meg o nových Princezniných denících

1. června 2015 v 8:15 | Elaine
Přeložila jsem pro vás zajímavý rozhovor nejen o nové knize Royal Wedding, který Meg poskytla pro Cosmopolitan. :) Určitě se na něj podívejte. :)

Recenze na "Royal Wedding" od Publishers Weekly

20. dubna 2015 v 21:07 | Elaine
Pro vás nedočkavce, co počítáte dny do vydání knihy Royal Wedding, jedenáctého dílu Princezniných deníků, mám dobrou zprávu. :) Vypadá to, že kniha se povedla, že bude opět plná klasického cabotovského humoru. Zbytek recenze z webu Publishers Weekly si můžete přečít v článku. :)

Krátký úryvek z knihy Royal Wedding

7. dubna 2015 v 21:32 | Elaine
Meg dnes na svůj Facebook vložila odkaz na krátký úryvek z chystané knihy Royal Wedding. Jedná se o novinový článek, který podle mě v knize bude mít za úkol ve stručnosti seznámit Miu se čtenáři, kteří nečetli Princezniny deníky. :)
Článek nese název "Královský skandál: Kníže Phillipe z Genovie zatčen". Tak si to nenechte ujít. ;)

Anotace na knihu "Royal Wedding" a datum vydání!

17. listopadu 2014 v 0:14 | Elaine
Těšíte se na Royal Wedding, jedenáctý díl Princezniných deníků pro dospělé? :) Už se nám to blíží. Na stránkách nakladatele Harper Collins se objevilo datum vydání 2. června 2015. Kniha vyjde jako paperback (v brožované vazbě), bude mít 400 stran (takže se objemem rovná knize Navždy princeznou) a bude stát 14,99 USD (kolem 330 Kč). Obálka je zatím tajná.
Na oficiálních stránkách Meg Cabot ještě moc konkrétních věcí není, tedy kromě kouzelného svatebního oznámení a kratičké anotace. Nakladatel byl sdílnější a už se podělil o anotaci klasické délky. Zní skvěle! :)

Nová drobná informace o Royal Wedding

15. září 2014 v 18:50 | Elaine
Tak jsem brouzdala po webu Meg Cabot a narazila jsem na malou informaci k Royal Wedding, jedenáctému dílu Princezniných deníků, konkrétně k jejímu časovému určení.
Princezně Mie bude v plánované knize 26 let, takže se děj bude odehrávat 8 let po Forever Princess (Navždy princeznou).
Což se mi zdá akorát ze dvou důvodů.
1. Když bylo Mie 14 let, oznámil jí její otec, že je dědičkou Genovie, protože on s velkou pravděpodobností nebude moct mít po chemoterapii děti. Miině mladší nevlastní sestře Olivii Grace (hrdince nové série From the Notebooks of a Middle School Princess), bude dvanáct let, je o čtrnáct let mladší než Mia. Takže Miin otec se s matkou Olivie Grace zapletl ještě v době, kdy mohl mít děti.
2. Vzhledem k nutnosti dodržení prvního bodu, aby knihy dávaly smysl, je moc dobré, že Meg posunula Miin věk až na 26 let, když ji chce nechat se vdát. Ani Mia, ani Michael by podle mě nikam nespěchali. Ten věk je akorát. Mimochodem i Meg se vdávala, když jí bylo 26 let. :)

Moc se na nové knihy těším. :) Asi bych měla trochu své nadšení krotit.
Budu ráda, když označíte v anketě, co byste na blogu nejvíc uvítali. :)

Článek o nových dílech Princezniných deníků

10. května 2014 v 19:18 | Elaine
Pokud to ještě nevíte, série Princezniny deníky se příští rok rozšíří o dva díly, Royal Wedding a From the Notebooks of a Middle School Princess. :) V článku z 1. května na webu Wall Street Journal se dozvíte, co Meg k napsání pokračování vedlo, její inspiraci (na to se jí lidé často ptají :) ) i pár dalších věcí.

Svatební oznámení

10. května 2014 v 18:22 | Elaine
Oznámení knížecí svatby
Její výsosti princezny Amelie Mignonette Thermopolis Renaldo
a
Michaela Moscovitze
v létě 2015
Knížecí palác
knížectví Genovie

facebook.com/megcabot

Jedenáctý díl série Princezniny deníky a spin-off pro mladší čtenáře

6. května 2014 v 1:45 | Elaine
Je to tak, v létě 2015 vyjde jedenáctý díl série Princezniny deníky! :) Nový díl je cílený na dospělé čtenáře, odehrává se nějaký ten rok po Navždy Princeznou.
Knížka se bude jmenovat ROYAL WEDDING (Královská svatba).

Spolu s touhle knihou vyjde ještě jedna, spin-off Princezniných deníků, určená pro čtenářky z druhého stupně základní školy, která se jmenuje FROM THE NOTEBOOKS OF A MIDDLE SCHOOL PRINCESS (Ze zápisníků princezny na základní škole).
 
 

Reklama