Mediátor: O sérii

Oh, Susannah! Don't you cry for me

18. února 2011 v 16:58 | Elaine
:)

He interrupted, as amiably as he hadn't heard me talking at all, "That woman - your mother - called you Susie." His black eyes were bright on me. "Short for Susan?"
"Susannah," I said, correcting him automatically. "As in, 'Don't you cry for me'".
He smiled. "I know the song."
"Yeah. It was probably in the top forty the year you were born, huh?"

"Susannah," opravila jsem ho neochotně. "Jako v tý písničce. Sjíždím z hor do údolí, kde hučí Tennessee, jedu za svou Susannah přes hory přes lesy."

Takhle v Mediátorovi Susannah Jessemu vysvětlovala svoje jméno - nejdřív v prvním díle, pak ještě jednou v posledním díle - pomocí písničky 'Don't you cry for me', respektive 'Oh, Susanna', jak zní její pravý název.
Písničku "Oh, Susanna" napsal Stephen Foster a byla zveřejněna v roce 1848. Stejnou písničku, ale pod názvem "Oh Susannah" nazpíval v roce 1927 Dan Hornby.
Nedokážu vám říct, jak (a jestli vůbec) se liší výslovnost jména Susanna a Susannah. Důležité je, že písnička byla i převedena do češtiny pod názvem Zuzana. Právě tuhle českou verzi použila překladatelka v Mediátorovi.
Jako spousta tradičních písní má 'Oh, Susanna' hodně slok, které nikdy všechny nenajdete, existuje hodně obměn.


V celém článku je originální text i český překlad.

Nápadně podobné obálky - brazilský pátý díl Mediátora a The Dark Divine

28. prosince 2010 v 17:36 | Elaine
Asi by mě to nenapadlo, kdybych ty obálky neviděla vedle sebe.
The Dark Divine od Bree Despain jsem četla a hrozně moc se mi to líbilo. Ale ta zkopírovaná obálka mě dost mrzí. Brazilský překlad 5. dílu Mediátora (Haunted - V pasti) od Meg ji měl jako první.
:)

paranormal-obsession.blogspot.com

Dnes vychází!

28. prosince 2010 v 17:01 | Elaine
Dnes, 28. 12. 2010, vychází první americká reedice série Mediátor - první dva díly dohromady (Shadowland - Krajina plná stínů a Ninth Key - Devátá stezka) v jednom svazku.
Je to paperback (brožovaná vazba), nakladatelství je opět HarperCollins.

:)

Na Shakes.cz knížku pořídíte za 249 Kč (+ poštovné), na bookdepository.co.uk (pravděpodobně) za €7.25 (184 Kč, poštovné se neplatí).

V celém článku je nová anotace, kterou použili na zadní stranu knihy.

Reakce na znovu-přečtení série Mediátor, tentokrát v anglickém originálu

17. října 2010 v 11:44 | Susannah
Miluju Mediátora a baví mě psát články. Takže si nemůžu odpustit spoustu řečí, porovnávání s překladem, mluvení o nejspíš chystaném filmu a ještě porovnání překladu Jany Jašové a originálu.
Usaďte se, pojedeme z kopce!

Obálka 1. + 2. dílu Mediátora v USA reedici

7. října 2010 v 17:26 | Susannah
Meg dnes napsala nový zápis do svého deníku a přímo sršel novinkami.
Nejen touto obálkou, ale i zbrusu novým oficiálním trailerem filmu Avalon High.
Zatím se objevila jen obálka vydání prvních dvou dílů, ale vypadá moc dobře, co říkáte? Až na detail, že Susannah nemá červené vlasy... Je hezká, ale nelituju, že jsem si koupila nová UK vydání. Čekala bych, že v USA vyjdou jako hardcovery (tvrdé desky, vyšší cena), ale člověk nikdy neví.
Dále se Meg letmo zmínila o filmu Mediátor. Bohužel nemá žádné novinky, ale všechno kolem se teď děje tak rychle, že máme být připravené na cokoli.
:)
megcabot.com
flickr.com

Anotace nového UK vydání 5. + 6. dílu série The Mediator

5. září 2010 v 11:22 | Susannah
Konečně jsem tu s článkem i o třetí knize nejnovějšího anglického vydání Mediátora. Sama jsem se k ní dostala přes Shakes.cz - mimochodem mají ještě jednu přímo v pražské prodejně, která na mě osobně působila jako Říše divů. =)
V této knize jsou opět společně dva díly série The Mediator: 5. díl byl česky vydán pod názvem "V Pasti", v USA jako "Haunted" a v Anglii jako "Grave Doubts". 6. díl u nás vyšel jako "Čtvrtý rozměr lásky", v Americe jako "Twilight" (Ano, nekecám a bylo to víc jak půl roku před prvním dílem Twilight ságy ) a v Anglii jako "Heaven Sent".:)
:)

Anotace nového UK vydání 3. + 4. dílu série The Mediator

21. července 2010 v 23:59 | Susannah
Přesně načas.
V druhé knize ze tří nové edice Mediátora ve Velké Británii od nakladatelství Pan Macmillan byl společně vydán třetí a čtvrtý díl série Mediátor, Mean Spirits (USA: "Reunion", ČR: "Andělé smrti") a Young Blood (USA: "Darkest Hour", ČR: "Temná je noc).
:)
:)

Anotace nového UK vydání 1. + 2. dílu série The Mediator

20. července 2010 v 23:59 | Susannah
Jsem tu se slibovaným překladem jedné z nových anotací Mediátora.
V novém vydání knih od nakladatelství Pan Macmillan jsou dohromady první dva díly - Love You to Death (USA: "Shadowland", ČR: "Krajina plná smrti) a High Stakes (USA: "Ninth Key", ČR: "Devátá stezka").
A kdy jindy než o půlnoci by se tu měla anotace objevit, když jde o duchařský příběh? Na další se můžete těšit zase zítra a ve stejně magickou/děsivou/pozdní hodinu.
:)
:)

Odlišné australské obálky série "The Mediator"

17. července 2010 v 12:45 | Susannah
Když jsem našla tyhle exempláře obálek Mediátora, musela jsem si hned ověřit, jestli nejsem slepá, protože mi připadalo, že jsou nějak divný a připadalo mi to divný.
Po zkontrolování jsem ke svému nadšení zjistila, že nejsem divná!
Obálka 1. dílu Love You to Death (neboli US "Shadowland" a česká "Krajina smrti").
:)
Vidíte ten rozdíl? Ne? Uvnitř článku najdete rozřešení a další dvě podivné australské obálky.

Vietnamské obálky série "The Mediator"

25. května 2010 v 20:18 | Susannah
Obálky se nedají najít v dobré kvalitě. Našla jsem vlastně jenom tyhle malé verze a ani jsem je neviděla na víc jak jednom webu. Všechny díly jsou tam vyprodané a obálka posledního dílu se nedá najít vůbec nikde. Ačkoli vyšel, dokonce znám i jeho vietnamský název Lúc mờ sáng. Ale na co to ve finále je, že jo?
Vydali si tam v roce 2006 box se všemi šesti díly. Ale je už taky vyprodaný.
:)
Mimochodem mají vážně divný obálky. A všechny si je můžete prohlédnout uvnitř článku. Tedy všechny kromě té šestého dílu.

The Mediator

3. května 2010 v 18:30 | Susannah
:)

Brazilské obálky série "Mediátor"

10. dubna 2010 v 12:31 | Susannah
Našla jsem také jeden obrázek se všemi obálkami brazilských verzí série Mediátor. A díky webu, kde jsem na něj narazila, jsem našla i všechny další brazilské obálky.
:)
toaletefeminino.blogspot.com

Nové UK vydání série knih "Mediátor"

4. března 2010 v 9:41 | Susannah
UK nakladatelství knih Meg Cabot, Pan Macmillan, se chystá na dotisk série "The Mediator". Obálky jsou nádherné, nebo prostě jen vážně povedené... Jde o tři knihy, kde jsou vždy v jedné dva díly série. Všechno jsou paperbacky (brožované vazby).
Meg říká, že by měly vyjít v létě, nakladatelství a jeden internetový obchod slibují jednohlasně 7. květen 2010! Aspoň u první knihy.

Výslovnost jména Susannah

1. ledna 2010 v 18:50 | Susannah
Párkrát mě napadalo, že sem podobný článek napíšu, ale potom mě zase napadalo, že je to asi blbost. Včera se ukázalo, že není, protože si tady o něj někdo vyloženě řekl.
A jak se tedy správně vyslovuje jméno hlavní postavy série Mediátor SUSANNAH? Pro ten základní tvar je to vcelku snadné...
Videoklip k písni "When Susannah Cries" od zpěváka jménem Espen Lind.

Slyšeli jste? Je to vlastně velmi podobné české verzi - Zuzana. I když v anglické verzi je první písmeno ještě něco mezi S a Z a spíš do S, Z je příliš ostré. Koncovka "h" se nevyslovuje... A když, tak se to spolkne a určitě na konci neřeknete najednou H.
Fonetický přepis výslovnosti forem jména Susannah:
  • Sussanah - Szůzana
  • Suze - Sjůz
  • Suzie - Sjůzí
Tak a fonetický přepis už nikdy víc. Mimochodem, samozřejmě to nemám nijak odborně podložené.

E-knihy MEDIÁTOR

22. srpna 2009 v 22:30 | Susannah
Mám tady skvělou zprávu pro čtenářky série Mediátor, které nikdy neměly šanci přečíst si všechny díly, protože už byly vyprodané.
Na internetu jsou k dostání ke stažení v češtině.
Všechny soubory jsou na serveru ulozto.cz. Jsou uložené ve formátu doc., takže pak nemusíte odzipovávat žádné mega soubory...
Sama jsem se k nim dostala přes web zrada.pise.cz

Devátá stezka (2. díl)
Andělé smrti (3. díl)
Temná je noc (4. díl)
V pasti (5. díl)
Tak co? Kolik z vás to potěšilo? :)

Meg o sérii "The Mediator"

3. března 2008 v 13:51 | Susannah
Překlad tohohle článku jsem si celkem užila, protože sama teď (zase) čtu Mediátora, konkrétně už poslední díl, takže bylo zajímavý přečíst si všechny podrobnosti, o kterých Meg psala.
Jako jeden z fanoušků Meg vám můžu jenom doporučit, abyste si článek přečetli... I když za sebe a svůj překlad jako vždy neručím. ;-)
A jinak jsem článek pět našla na oficiální stránce Meg.
 
 

Reklama