Navždy Princeznou

Vyřazené scény z knihy Forever Princess

22. září 2014 v 22:24 | Elaine
Už dříve se zde objevil odkaz na některé vyřazené kapitoly z Forever Princess (Navždy princeznou), které Meg zveřejnila na webu časopisu Seventeen. Tady jsou přeložené. :)

Navždy Princeznou v pražských knihkupectvích

12. prosince 2011 v 14:49 | Susannah
Kniha Navždy Princeznou měla oficiálně vyjít 9.12., pak se datum změnilo na 10.12. a dnes už bux.cz hlásí, že kniha už vyšla. Člověk by tím pádem čekal, že v knihkupectví bude, ale prozatím nikde není.
Luxor knihu prozatím nemá ani ve svém katalogu a Kanzelsberger taky ne. Ostatně není na žádné větší pobočce a ani na internetu uvedená.
Nicméně: nadějí jsou podle mě v nejbližší době prodejny bux.cz (jestli jste si ještě nevšimli, na to se předělal knizniweb.cz a zřejmě rozšířením vzniklo i několik poboček. Jedna je například v Galerii Harfa.
Jinak tady najdete seznam všech poboček KK, kde jsou i označené bux.cz. Tam by podle mě knížka mohla být i dnes, ostatní nejspíš doplní zboží v několika následujících dnech a o tom vás určitě budu informovat.
Ale nervuje mě, že jsem tu knížku ještě neviděla naživo.
Rodiče včera sháněli dárky a mamka mi říkala, že tu knížku i držela v ruce, tak se jí ještě zkusím poptat kde, ale nespoléhala bych na její úsudek. Mohla koukat na jakoukoli knížku od Meg. ;) Moc jsme se o tom zatím nebavily, ale až to zjistím, tak to tady aktualizuju.
AKTUALIZACE: Mamka samozřejmě viděla jinou knihu. Tím pádem můžu bezpečně říct, že v běžných knihkupectvích v Praze kniha zatím není. Novinky se objeví hned, jak bude kniha dostupná. ;)

Navždy princeznou - česká obálka, datum vydání, anotace, úryvek

24. listopadu 2011 v 2:02 | Elaine
Vážené vytrvalé fanynky série Deníky Princezny,
mám tu čest vám představit
NAVŽDY PRINCEZNOU - FOREVER PRINCESS, poslední díl série!

Kniha vyjde 9.12. 2011. Cena je 259 Kč.
Ano, je to tak, už nebudeme čekat roky, ale jenom dva týdny! :)

Doufala jsem v lepší obálku, ale taky nemůžeme čekat zázraky. Je teda celkem vidět, že nejdřív tam prskli ty sešity, na to dost neuměle tašku a na to korunku. Ale ne, nebudu si stěžovat, jsem ráda, že se Knižní klub k vydání 10. dílu série konečně dostal. :)

V celém článku najdete anotaci a náhled do knihy.

"Navždy princeznou" možná už v prosinci

13. října 2011 v 15:23 | Elaine
Už před časem se na stránkách Knižního klubu objevila stránka o vydání dlouho očekávaného překladu knihy Forever Princess, Navždy princeznou. Původním měsícem vydání měl být leden, ale teď se to dokonce posunulo na prosinec 2011. Prostě tuhle zimu se dočkáte.;)

Nová naděje na vydání 10. dílu Deníků Princezny v ČR

11. července 2011 v 18:58 | Susannah
Už nějakou dobu se všechny rozčilujeme nad nevydáním knihy Forever Princess v českém překladu a už několikrát vysvitla naděje (párkrát i díky vašim komentářům citujícím maily z KK to slibující). Tentokrát je tu znovu, ale já osobně budu opravdu jásat až ve chvíli, kdy uvidím knihu v obchodě. :)
Teoreticky může být název Navždy Princeznou, ale jsou mraky dalších možností překladu včetně naprosto jiné formulace. Víc než na cokoli jsem vážně zvědavá na českou verzi obálky a ten název.
Vážená paní *********,
děkujeme za Váš e-mail. Jak bylo námi prověřeno, titul chystá naše nakladatelství vydat v měsíci lednu roku 2012.
S přáním hezkého dne
***** **************
Zákaznický servis Euromedia Group, k.s.

Špatné zprávy ohledně knihy "Navždy Princeznou"

31. května 2010 v 21:12 | Susannah
Psala jsem do nakladatelství Knižní Klub a mám špatné zprávy...
Vyloženě jsem se zeptala na 10. díl Deníků Princezny a i jestli chystají jiné knihy a oni mi odvětili pouze tím, že chystají 2. a 3. díl Allie Finkle. Opět se vyhnuli mému přímému dotazu, ale tentokrát jsem se ptala ještě víc přímo. Vypadá to bledě.
Zkuste samy kdyžtak napsat na info@knizniweb.cz, třeba vám odpoví něco jiného, nebo se dokonce přerozhodnou.
:)

Německá a portugalská obálka knihy "Forever Princess"

23. května 2010 v 11:57 | Susannah
Německé obálky všech Deníků Princezny jsem už o přes svůj odpor k nim všechny našla. Musím říct, že u desátého dílu mi nebylo na zvracení. Ani trochu. Vlastně je to pěkná obálka.
:)
A portugalská obálka má překvapivý vzhled... Jde totiž o přebarvenou kopii obálky 1. dílu v Anglii. Dobrý, co?
:)
sitiodolivro.pt
randomhouse.de

Obálky desátého dílu série "Deníky Princezny" ve světě

10. dubna 2010 v 17:41 | Susannah
Konečně jsem našla dost obálek, abych napsala článek s obálkami knihy Forever Princess neboli Ten out of Ten neboli Navždy Princeznou. Bohužel stále chybí česká obálka.
:)

Oficálně potvrzeno: Vydání 10. dílu Deníků Princezny v ČR!!!

16. prosince 2009 v 17:08 | Susannah

ANO! ANO! ANO! ANO! ANO!

"Navždy Princeznou" bude konečně i česky!

Pár z vás tady do kometnářů psalo, že se vydání chystá a já to pro jistotu (abychom neslavily zbytečně) ještě ověřila u Knižního klubu.
Tady je odpověď:
Vážená paní **********,
podle informací naší redaktorky by naše nakladatelství mělo vydat desátý díl příběhů o princezně Mie - "Forever Princess" přibližně v polovině příštího roku 2010.
Po vydání bude kniha k dispozici na našich internetových stránkách
knizniweb.cz.
S pozdravem
Iveta Veselá
Zákaznický servis Knižního klubu
A tak se u nás taky dočkáme, sice nejspíš víc jak půl roku po Slovensku, ale dočkáme.
Během vánočních svátků se zase vy dočkáte vánočního dárku souvisejícího s touhle knihou. I když dárků je víc, tak se těšte.

10. díl série Deníky Princezny vychází na Slovensku + obálka, anotace, ukázka!

22. listopadu 2009 v 17:58 | Susannah
Navždy Princeznou je na Slovensku už běžně k dostání a to za doporučenou cenu 7,90 Euro. Vychází u nakladatelství IKAR a uvnitř článku najdete slíbenou anotaci a ukázku.
A víte co? Upřímně to vydání slovenským čtenářkám Meg Cabot závidím.

Vydání "Forever Princess" a "Ransom my Heart" na Slovensku

28. října 2009 v 14:06 | Susannah
Překlady knih Forever Princess a Ransom my Heart na Slovensku opravdu vyjdou!
Oslavujte, skákejte do stropu, protože tohle je finální a zcela oficiální informace. Protože mi právě přišel tenhle mail...
Vazena *****************,
dakujeme za Vas zaujem o knihy z vydavatelstva Ikar. Roman Forever Princess vyjde v novembri tohto roku. Ransom My Heart je naplanovany na rok 2010.
S pozdravom,
Martin Vydra
Editor
Takže, dámy, slavíme!
Protože pro některé z vás bude možná snažší přečíst si knihu ve slovenštině, místo angličtiny. Je mi jasný, že holky ze Slovenska mají radost bez ohledu na nás.
Omlouvám se za vzniklé zmatky ohledně vydání, co jsem tady tak nějak vyvolala. Naprosto jsem to pokonila. Ikar plánoval knihu vydat celou dobu, mrzí mě ten nepořádek v tom tady...

Takže "Forever Princess" na Slovensku bude?

27. října 2009 v 22:33 | Susannah
Na internetu se objevil ediční plán nakladatelství Ikar pro listopad/november 2009. Mezi tituly je i "Navždy Princeznou".
Jsem z toho celá naprosto zmatená, ale ve finále je dost pravděpodobné, že kniha vyjde. Omlouvám se za vzniklé zmatky v informacích od nás, ale tohle mi uniklo.
PS.: Napíšu mail do nakladatelství a co nejdřiv vám přinesu nové informace.

Potvrzeno: Překlad "Forever Princess", ani "Ransom my Heart" se nechystá

20. října 2009 v 20:35 | Susannah
Bohužel přicházím se špatnými zprávami...
Jak už nadpis napovídá: Komentář od Dassi informující o vydání obou knih byl nepravdivý. Spíš pouhé přání...
Komentář: "Ludia....pocuvajte prave mi odpisalo vydavatelstvo IKAR a to ze Forever princess vydaju na Slovensku v Novembri 2009 a Ransom my hears az v roku 2010 "
Každopádně, nakladatelství (nakladatelství IKAR a KK spadají obě pod Euromedia) mi odepsalo, že jediná kniha od Meg, kterou u nás chystají uvést do prodeje (únor 2010) je už mnohokrát avízovaná Alle Finklová: Holčičí Pravidla 1.
Mrzí mě to, ale je to tak...
Už jsem si myslela, že aspoň tohle projde, když už se seklo vydání u nás a pak naprosto stornovalo.
Na počest knihy Forever Princess chystám překlad pár úryvků, takže jenom špatné zprávy nemám. Nebudu nic slibovat, protože toho mám teď hodně, ale určitě se pokusím zvládnout to co nejdřív.

Oficiálně potvrzeno: Vydání 10. dílu Deníků Princezny se nechystá!

24. července 2009 v 9:26 | Susannah
Mně Knižní Klub na žádnou z otázek neodpověděl, ale díky Phet máme odpověď.
oOo
Dobrý den,
bohužel, zatím nemáme k dispozici informace o vydání dalšího dílu Princezniných deníků. Pokud jej budeme vydávat, samozřejmě o tom budeme informovat na našich internetových stránkách www.knizniweb.cz i v katalogu Knižního klubu.
Děkujeme za pochopení a za přízeň.
oOo
Vážně bych chtěla vidět, jak o tom budou informovat, když se od nich člověk prakticky nic nedozví. A vůbec mě hrozně štvou. Já sice desítku už četla, ale co maj jako dělat holky, který si to anglicky číst nebudou, nebo ani nezvládnou? Tuplem jejich rozhodnutí nechápu, když je nadpoloviční většina knih od Meg, co KK kdy vydal, vyprodaná.
Fakt ne.
Phet, díky, žes dala vědět.
oOo
Aktualizace (20.10. 2009): Blogem se nesla i naděje ohledně vydání překladu knihy Forever Princess alespoň na Slovensku, když už se to nepovedlo tady. Ze skvělé zprávy se ale vyvrbila skvělá lež, protože mi nakladatelství obratem odpovědělo, že se knihu ani na Slovensku opravdu vydat nechystá.

Kapitoly, které měly být ve "Forever Princess"

13. ledna 2009 v 15:13 | Susannah
Nevím, jestli jste to už četly... Ale Meg do posledního dílu několik kapitol nedala. Chyběla by mi asi jedna z těch tří, ale to je jenom věc názoru.
Každopádně tady si můžete přečíst článek na stránkách časopisu Seventeen, kde jsou exklizivně k přečtení i tyhle tři kapitoly.

Nové fórum na MEGCABOT.COM

13. ledna 2009 v 14:36 | Susannah
Na oficiálních stránkách Meg Cabot, jejichž součástí je i fórum, bylo konečně otevřeno i fórum o desátém dílu Deníků Princezny.
Mělo být otevřeno hned po vydání posledního dílu a knihy Ransom my Heart, ale měli nějaké technické komplikace. Každopádně už teď si můžete jít pokecat o posledním dílu, aniž byste se musely bát, že vám administrátor kvůli spoilerům příspěvek smaže.
Na fóru se musíte nejdřív zaregistrovat, ale potom vám budou chodit i Newslettery a navíc se budete moct aktivně účastnit diskuzí čtenářek Meg ze všech koutů světa.

Otevřená diskuze k "Forever Princess"

10. ledna 2009 v 12:46 | Susannah
Forever Princess, neboli Navždy Princeznou už vyšlo před nějakou tou dobou a lidí, co ji četli přibývá.
Prosím vás, abyste nepsali spoilery do komentářů u jiných článků, abyste tím nepokazili čtení většině holek, která čeká na český překlad. Ale zase vám nijak nechci blokovat možnost diskutovat o posledním dílu.
Proto píšu tenhle článek. V komentářích si spoilerujte, jak jenom chcete. Fantazii a ukecanosti se meze nekladou.
Tak aspoň nějaké nápady: Jak se vám tedy líbila knížka? Co její konec? A myslíte si, že byla nejlepší částí série? Je vám líto, že už je po všem?
Napište cokoli chcete.

>> POZOR SPOILERY<<

"Forever Princess" vychází právě dnes!

6. ledna 2009 v 0:00 | Susannah
Právě dnes, 6. ledna 2009, oficiálně vychází "Ransom my Heart by Mia Thermopolis" a "Forever Princess" - obě nejspíš poslední knížky týkající se naší oblíbené princezny Mii Thermopolisové!

Obálky desáté knihy série v UK a USA

3. ledna 2009 v 20:49 | Susannah
Do oficiálního vydání desátého dílu Deníků Princezny zbývají sice tři dny, ale knížky už se aspoň v Anglii a Americe prodávají. Uvnitř článku najdete aspoň ty obálky.


"Forever Princess" v prodeji na Bookfayre.cz

3. ledna 2009 v 19:28 | Susannah
Internetový obchod Bookfayre.cz opět předběhl Englishbooks.cz. USA verze posledního dílu Deníků Princezny je tam totiž k dostání už několik dní. Je to vlastně docela podivuhodné, protože v Anglii už se desátý díl dávno prodává i v obchodech a v Americe se teprve včera začaly objevovat první výtisky v prodeji.
Je jenom otázkou času, kdy ale Englishbooks.cz poslední díl Deníků (UK verzi) uvede do projdeje.
Klikněte sem, pokud si chcete hardback Forever Princess objednat přes Bookfayre.cz. Myslím, že to stojí zato, protože obálka UK verze vypadá hrůzostrašně.

Soutěž o nejlepší trailer na "Forever Princess"!!!

26. prosince 2008 v 12:10 | Susannah
Udělej trailer k desátému dílu Deníků Princezny a možná něco vyhraješ!
Pošli link na svůj BEZSPOILEROVÝ příspěvek, už uploadovaný na Youtube pomocí tagů Forever Princess by Meg Cabot na meg@megcabot.com, s předmětem: Forever Princess Trailer. Připiš svoje jméno, věk a e-mailovou adresu. Soutěž končí o půlnoci 12. ledna!
A protože trailery musí být BEZ SPOILERŮ, nemusíš číst knížku, abys ho udělala. Pamatuj, že nechceš nic prozradit!
Vítězná videa budou ukázána na Megiiném blogu (megcabot.com). První cena bude kompletní podepsaný set deseti románů a 100$ dárkový poukaz na iTunes, nebo do Barnes and Noble (vítěz si vybere). Druhá cena bude podepsaný desátý díl Deníků Princezny, kniha Ransom my Heart a 25$ poukaz na iTunes, nebo do Barnes and Noble (vítěz si vybere).
___________

Neomezuje vás ani skutečnost, že nejsme z USA, můžete se zúčastnit i vy! Trailery musí být samozřejmě ale v angličtině. Pokud jste ale zběhlé v dělání videí a máte nějaký nápad, určitě se pokuste nějaké video udělat. Držím vám palce, jestli se tak některá z vás rozhodne.
Ceny budou samozřejmě anglické knížky a obchody Barnes and Noble jsou knihkupectví...
Kdybyste měly nějaké dotazy, podívejte se sem, jde o fórum na Megiině stránkách, kde se můžete ptát a taky si můžete přečíst otázky ostatních. Taky se podívat na jejich videa a tak.

Prolistujte si 10. díl Deníků Princezny!

24. prosince 2008 v 13:05 | Susannah

Nakladatelství HarperCollins, které vydává v USA všechny Deníky Princezny uveřejnilo na svém webu exkluzivní ukázku. Můžete si přečíst celých 80 stránek posledního dílu obsahující nejenom většinu ukázky, co má Meg na vlastních stránkách, ale i ukázku, kterou byste našly na Megiině UK stránce.
Celý začátek knihy najdete tady. Potom můžete hned pokračovat ve čtení na stránkách Meg. Asi tak v polovině stránky najdete to, co už ukázka na HarperCollins neobsahuje.

Můžete taky už závidět všem Angličankám, protože v některých knihkupectvích tam už dokonce desátý díl prodávají. Je jenom otázkou času, kdy se objeví první torrenty... Každopádně si užijte čtení možná čtvrtiny celé knihy, kterým můžete strávit volné chvilky dneška, když byste nevěděly, co ještě dělat.

Úryvek z "Navždy Princeznou" uveřejněn!

4. prosince 2008 v 18:25 | Susannah
Je to už víc jak měsíc, co Meg Cabot uveřejnila novou ukázku z 10. a posledního dílu Deníků Princezny, "Navždy Princeznou". Původně jsem si myslela, že to snad ještě druhý den přeložím, ale vážně nestíhám...
A tak se prozatím vzdávám.
Pro ty z vás, které to dosud nevěděly a poradí si s anglickou verzí, tak tady najdete stránku s úryvkem. Najeďte myší trochu níž...
Možná se do toho překladu nakonec přecejen ještě dám, ale takhle máte aspoň šanci nečekat na to, až se do toho dokopu.
Já si ukázku četla hned ten den, co se na internetu objevila. Musím říct, že jenom podporuje mou hypotézu posledního dílu... Ale její konec vás asi naštve, protože to Meg v nejzajímavějším momentu utnula.
I tak, doporučuju vám si ukázku přečíst. Ve Wordu má něco kolem 14ti stran!

Meg Cabot TV - Harper Teen

31. října 2008 v 21:35 | Susannah
Už nějakou dobu je na stránkách nakladatelství Harper Teen, kde vyšly všechny USA verze knížek od Meg, speciální sekce zřízená "na počest" posledního dílu Deníků Princezny.
Tady najdete už dvě zveřejněná videa, jedno jenom o Forever Princess a druhé o celé sérii. V listopadu přibyde i poslední z videí o Miině milostném trojúhelníku.
Ve všech videích mele Meg Cabot a jestli máte nějaké psychologické vědomosti, co se mimiky a gest týče, třeba díky tomu odhalíte, jestli Meg říká pravdu, nebo co konkrétně těmi svými náznaky myslí. Já se aspoň snažila na to přijít.

Meg Cabot o Forever Princess (10. díl Deníků Princezny)

27. září 2008 v 12:46 | Susannah
Meg taky konečně aktualizovala informace o desátém dílu.
Kdybyste si chtěli prohlédnout, jak článek originálně vypadá, podívejte se sem. (Rozhovor, na který je upoutávka dole, najdete přeložený tady.)

Reklama na desátý díl

26. srpna 2008 v 18:51 | Susannah
Objevila jsem další grafiku z dílny Meg Cabot. Tentokrát je to reklama na desátý díl.
Vypadá moc dobře, ne?

Rozhovor s Miou, aneb něco jako upoutávka na desátý díl "Forever Princess"

15. srpna 2008 v 12:46 | Susannah
Takže - právě jsem dopřeložila slíbenou ukázku z desátého dílu.
Jde o rozhovor Mii s časopisem teenSTYLE. Řekla bych, že Meg si s tím pěkně vyhrála. Možná proto, že jde o poslední díl.
Tady máte screeny toho, jak vlastne ona ukázka vypadá:
  • Kdybyste si chtěli sami přečíst originál, najdete ho tady. Je ve formátu pdf., takže musíte mít buď Adobe Reader, nebo nějaký jiný vhodný program...
A uvnitř článku už najdete slíbený překlad rozhovoru.
Mně osobně se ten rozhovor hrozně líbí. Protože Mia si tam prostě mele svou a na otázky ohledně módy vůbec neodpovídá. Jako ostatně vždy.

Další novinky o desátém dílu "Forever Princess"! ;)

14. srpna 2008 v 21:58 | Susannah
Už tady dlouho nebyl článek a proto je tu jeden delší a řekla bych, že i celkem zajímavější.
Shrnula jsem všechny informace o desátém dílu, které se doteď kde na internetu objevily a řekla bych, že to stálo za to.
Ráda bych vás taky navnadila na příští článek (ne, ještě není hotový), kde najdete přeloženou ukázku z desátého dílu, kterou Meg konečně uveřejnila!
A to pořád ještě není všechno, brzy vás zase na chvíli opustím, takže teď zapracuju na nových článcích. A nechci vás strašit, ale moje dočasná nepřítomnost a nepřibývání nových článků na blog byly způsobené především překládáním Avalon High, do kterého jsem se pustila.
Na všechny ostatní novinky a články si budete ještě muset počkat, ale makám na tom a každopádně na tenhle blog nezapomínám.

Forever Princess - novinky

28. června 2008 v 9:30 | Susannah
Něco jsem hledala na oficiálních stránkách Meg a narazila jsem u toho na její myspace...
A právě tam jsem obejvila malinkou fotku obálky 10. dílu Deníků Princezny Forever Princess. Je vážně malinká, ale je to víc než to všechno, co o desátém dílu víme doteď. Protože ho konečně můžeme aspoň trochu vidět.
Jinak víme: Má vyjít v prosinci 2008, měl by být zatím nejdelší ze všech dílů a vypadá to, že se máme na co těšit. Zvlášť potom, jak skončil devátý díl.

10. díl Deníků Princezny

25. dubna 2008 v 16:35 | Susannah
Meg Cabot zase jednou aktualizovala svůj deník informací, která stála za přeložení.
Sice jde o dost krátký překlad, ale řekla bych, že to stálo za to.
Mimochodem - Meg napsala tenhle zápis 22.4., v úterý.
 
 

Reklama