- Novinky a oznámení -

Omluva a chabé objasnění

8. února 2013 v 14:49 | Susannah
Jak jste si už nejspíš všimly, tenhle blog poslední dobou zeje prázdnotou a nových článků se ne a ne dočkat. Mrzí mě, že jsou tu okolnosti, které jak mně, tak i Elaine, od pravidelného překládání a psaní sem drží. Já jsem v druháku na vysoké, mám ještě zkouškové, a Elaine je momentálně v maturitním ročníku, takže se jí právě začíná nejspíš kupit hora nových povinností včetně odesílání přihlášek na vysoké školy. Jestli vás štve, že se tu nic nového neděje, tak si představte jak moc štvu sama sebe, a že svědomí na mě ječí vcelku pravidelně, třeba to trochu povzbudí.
Omlouvám se za křečovitý styl psaní a umělých vtípků, zrovna teď mi jde vážně hlava kolem.
Nemůžu vám závazně slíbit, že se to třeba od úterka jako mávnutím kouzelného proutku zlepší, ale budu se snažit udělat si čas od času aspoň chvilku na nějaké novinky a překlady. Ale tenhle semestr bude náročný, takže neslibuju pravidelnost, spíš naznačuju naději.
Vždycky se můžete aspoň prosvištět archivem ke starým a zapomenutým článkům a můžete si číst dávno přeložené úryvky z knih od Meg. Je jich tu celkem hodně.
Doufám, že se máte všechny fajn, že jste na nás ještě nestihly úplně zanevřít, a že si stále užíváte práci Meg Cabot tolik jako dřív. Napsala bych tolik jako my, ale nemůžu mluvit za Elaine a já sama si poslední dobou Meg užívám jen ve chvilkách, kdy si třeba před spaním urvu pár minut a pročtu si oblíbené pasáže některé z jejích knih. A tohle "užívání" ve vyšetřených chvilkách nikomu nepřeju.
-
Dodatek od Elaine: K omluvě se připojuju a je mi líto, že jsme poslední dobou vůbec neměly čas. Nejsem si jistá, jestli se mi do maturity podaří něco překládat, psát a kromě povinné literatury něco číst. Držím vám všem palce, ať se vám daří ve škole.
-

80 000

31. července 2012 v 15:45 | Susannah
Je to tady, vážení, 80 000 návštěv.
Pojďme zapomenout na to, že článek u 70 000 se tu neobjevil. Kazí to oslavu o deset tisíc vyšší. Seznam výmluv a důvodů si asi odpustím, hodlám to vynahradit článkem rovnou za obě čísla. :)
Se statistikou začneme už v úvodu - článek k 60 000 se tu objevil v září 2011, tudíž máme krásný měsíc a kousek k dobru, protože desetitisícové změny se nám tu melou na počítadle nejčastěji ob půl roku.
-
-
Nechtěla bych si hrát na překvapenou, ale věřte mi, že zrovna u vývoje návštěvnosti nepotřebuju ani špetku hereckého talentu, abych byla nadšením bez sebe. Mám teď chuť chodit otravovat všechny lidi kolem, že se mi blog/web vyšplhal na celých osmdesát tisíc návštěv. Osmdesát tisíc. Právě jsem vygooglila, že je to dokonce o tisícovku víc než obyvatelstvo Havířova, což je mimochodem jedenácté nejlidnatější město ČR. Ještě jedenáct tisíc a máme číslo obyvatelstva Pardubic. ;) Za takový rok bychom teoreticky mohli došplhat na úroveň Olomouce, která má jen něco málo přes sto tisíc a je to šesté nejlidnatější město ČR. A to mi teda přijde naprosto šílený a překvapovat mě to nikdy nepřestane. Vy byste snad na mém místě v šoku nebyli?
--
-
A je tu otázka za deset bludišťáků! Co kromě obrázku výše (podkladová fotka půjčena od epichtekill a silně upravena k obrazu vlastnímu) patří k výročnímu článku o návštěvnosti? Ano, správně! Statistiky. Zeměpisné přehledy odkud který návštěvník přišel, nakolik široké máme pokrytí ve světě a hlavně - vaše oblíbená - kuriozní hesla aneb výběr podivných hesel, přes která se sem dá evidentně dostat. Exkluzivně dnes - počet bude dvojnásobný vzhledem k nedůslednosti a mlčení ohledně 70 000. :)
Tak na co ještě čekáte? Alou hledat na mapkách v článku svůj puntík.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 0:01 | Susannah
Už jsou tady znovu Vánoce. Pro některé ještě shon shánění posledních dárků, potom vydatná večeře a napjaté čekání na nadílku.
Přeju vám hezké svátky a ať najdete pod stromečkem něco, co si tajně přejete. :)
Nezpomínejte prázdniny využít na čtení, například Navždy Princeznou, poslední díl Deníků Princezny. Hlavně si pořádně odpočiňte, když můžete.
A pokud stále nejste přihlášené na mailový odběr novinek o Meg Cabot, pak ještě přidávám stručný kousek přání od ní samotné. Přeju vám báječné svátky (a dokonalý Nový rok)! S láskou, Meg.

60 0000!

16. září 2011 v 13:57 | Susannah
Při pohledu na počítadlo návštěvnosti mám často potřebu na někoho volat, ať mě jde štípnout, protože to roste a číslo za den se za těch 44 měsíců celkem proměnilo a já jsem si na to nějak pořád nezvykla, takže se mi zdá, že se mi to zdá. S vyplazeným jazykem Dnešní číslo vyexpandovalo až do výše 60 000 návštěv!
(A asi tak v 10:30 se mi vymazal kompletně hotovej článek při publikování a já ho teď celej znova přepsala! Nesnášim tuhle administraci.)


Tyhle výroční (půroční?) články mě vážně baví, tím spíš když si u toho hraju s mapou světa a ještě můžu mít mírný umělecký záchvat ve Photoshopu. Tentokrát jsem si půjčila fotku od danielnikolic a vybírala jsem fakt dlouho (i z víc už hotových verzí), protože obrázek u 50 000 byl hrozně povedený a já nechtěla shodit nastavenou laťku. Mně se výsledek líbí!


Jsem nadšená ze všech reakcí a vůbec návštěv, protože dělat stránku zrovna o Meg mě hrozně baví a věřete mi, že jsem si nikdy nemyslela, že to na 60 000 dotáhnu (Sakra co budu plácat u stovky? Jo, asi budu ještě víc překvapená.), protože takovýhle čísla mají většinou blogy zázrakem, nebo protože jsou o Harrym Potterovi. Díky, že sem chodíte a komunikujete s námi a sdílíte radost z knih tak úžasné autorky. Tenhle proslov mi letos nějak nejde, no, tak ten bude příště lepší!
Statistika nuda NENÍ (tahle) a její aktualizaci (včetně dalších dlouho očekávaných prapodivných klíčových výrazů) najdete uvnitř článku! Mrkající

50 000!

17. dubna 2011 v 10:09 | Susannah
Oficiálně šílím z počtu návštěvníků. Každý den, s neskutečným nasazením. A dnes obzvlášť, protože jsme došplhali až k nádhernému číslu 50 000.

Miluju statistické blbosti, které do článků téhle oslavné série našich návštěvníků dávám. Tentokrát jsem se mírně rozšoupla a kuriózní hesla jsou vážně naprosté perly.
Na obrázek jsem použila fotku od Eevee90 a musím říct, že se mi výsledek moc líbí. Obrázek na 40 000 je hrozný, takže mám teď pocit, že jsem to napravila.
Moc vám děkuju, že sem chodíte, že nám tak často píšete, jak jste za nás rádi, a že s námi sdílíte náš zájem o knihy Meg. Protože ačkoli jsem tenhle blog založila sama, tak právě díky vám, vašim reakcím a samozřejmě Elaine funguje dál. Ještě jednou díky, přijďte znovu a doufám, že se vám statistiky budou líbit aspoň z poloviny tak jako mně.

Aktuální směsice informací

16. dubna 2011 v 13:38 | Susannah
Protože a jelikož mám spoustu jiných povinností, tak jsem se pídila po novinkách ohledně Meg Cabot.


Vydání pokračování V kůži supermodelky a Holčičích pravidel: Na webu KK už visí oba názvy. Zatím žádná předpokládaná cena, obálka a ani anotace. V srpnu ale v obchodech čekejte nový titul "Holčičí pravidla 3: Divadelní hvězdy" a v září pak "Nikki".
ooOoo
Zaktualizovala jsem seznam česky vydaných knih o aktuální dostupnosti (což ovšem neznamená, že některé tituly nikde neseženete - kromě Mediátora a Deníků Princezny se sehnat ještě vesměs dají na jiných místech než u vydavatelství), cenu (všude šla nahoru - nově schválená daň na knihy v praxi - kromě jednoho posledního dostupného dílu Deníků Princezny, tam extrémě klesla) a o jména překladatelů (neměla jsem nejmenší tušení, kolik lidí Meg překládalo, ani to jak dlouho jsem komolila jméno překladatelky Jany Jašové a už vůbec jsem nevěděla, že jednu knihu nepřeložila žena).
ooOoo
Ráda bych zaktualizovala i seznam slovensky vydaných knih, k tomu mi ale chybí jména překladatelů. Pokud doma máte slovenské tituly a máte jich třeba víc, vážně by mi pomohlo, kdybyste mi ta jména napsali buď na mail meg-cabot-books@seznam.cz, do zprávy autorovi v menu, nebo třeba do komentářů. Na internetu bych to hledala hrozně dlouho.
ooOoo
Žhavá informace pro přažské návštěvnice našeho blogu: knihkupectví Luxor i Kanzelsberger mají na svých pobočkách pravidelně tituly ve slevě - v Kanzelsbergeru jsou to už evergreeny v podobě českých titulů Úspěšné smolařky a Heather Wells série, v Luxoru sem tam můžete narazit na perly v podobě vyprodaných Deníků a Mediátorů, jinak mají ve slevě například i Holčičí pravidla 1. Nenajdete většinu chybějících knih, ale třeba na Anděly smrti jsem už narazila víc jak jednou. Jsem si jistá, že tituly od Meg najdete na pobočkách obou obchodů na Andělu, stanice metra B a spousty tramvají. Luxor má venku před svou pobočkou ohromné množství knih a cena je většinou pod stovku. Přeju šťastný lov! ;)
ooOoo
26. dubna vychází v USA "Abandon", do té doby určitě dopíšu článek o Persefoně, kolem které se tahle kniha točí a v nejbližších dnech dokončím překlad nového úryvku z knihy.

Šťastný nový rok 2011!!!

1. ledna 2011 v 0:01 | Susannah
Vítejte do roku 2011!
Upřímně jsem sice toho názoru, že předsevzetí jsou od toho, aby se nedodržovala a už vůbec nevymýšlela, ale s jedním se vám svěřím: do dalšího roku jsem si předsevzala více... číst a dokonce i víc překládat úryvky knih Meg Cabot, protože co můžu říct za sebe, tak už jsem sakra dlouho nic nepřeložila.
Doufám, že jste si rok 2010 všichni patřičně užili, a že rok 2011 nás nikoho nezklame.
A alou koukat na ohňostroje!
:)
Autorem obrázku je scoorf z DeviantArtu.

Veselé Vánoce!!!

24. prosince 2010 v 0:01 | Susannah
;)
Taky máte takovou radost, že máme letos bílé Vánoce?
Já přímo nezadržitelně šílím.
Je tady Štědrý den. Rodina, známí, přání, cukroví, pohádky, večeře a všemi tolik oblíbená nadílka...
No, kdo by se na to netěšil?
Tak já se třeba během vánočních prázdnin vždy dostanu do psychického rozpoložení úrovně pětiletého dítěte.
Nastavila jsem taky štědrodenní záhlaví. Svátečně vánoční a stále pěkně modré.
Doufám, že dneska se budete všichni flákat a užívat si svátky. Pěkně se nehnat, všechno dělat pomalinku a vdechovat sváteční atmosféru.
Ať hezky ozdobíte stromek a ať si užijete každou vteřinu.
Vždyť Štědrý den je jenom jednou ročně.
A nezapomeňte se podělit, co vám letos Ježíšek nadělil!

40 000!

16. listopadu 2010 v 22:56 | Susannah
Už asi měsíc jsem si všímala, že se to blíží, asi dva dny jsem odhadovala dnešní odpoledne a dnes je to vážně tady! Dámy a pánové, dosáhly jsme 40 000 návštěv!
:)
Zkusím najít nějaké vaše oblíbené půlroční statistiky - půlroční, protože perioda 10 000 nastala opět po půl roce - a dám je do "celého článku".
Strašně děkuju, že sem chodíte, že vás moje práce a práce Elaine zajímá, baví a hlavně, že s námi sdílíte radost ze čtení knih od Meg Cabot.
Při zakládání blogu jsem v takový úspěch upřímně nevěřila a jsem vážně vděčná za styl, kterým mi můj omyl připomínáte.
:)

30 000!

19. května 2010 v 18:22 | Susannah
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Náš blog oficiálně dosáhl návštěvnosti 30 000.
:)
Obdobný článek jsem psala před půl rokem a za tu dobu na počítadle přibylo celých 10 000 návštěv. Vašich (a i našich ) návštěv. Což jsem upřímně nečekala... Někdy jsem na statistiku jenom němě zírala. Dnešek není výjimkou, protože 30 000 je vážně něco! Asi mi vypadnou oči z důlků.
30 000
Jsem moc ráda, že má naše práce smysl, a že vás Meg Cabot také baví.
Uvnitř článku najdete pár čísel ze statistiky návštěvnosti. Třeba kuriózní výrazy, přes které se sem někteří dostali, a také údaje, ze kterých místy nečekaných lokalit sem kdo zavítal.

Kompletní seznam aktualizovaných článků s obálkami knih

10. dubna 2010 v 20:05 | Susannah
:)
Ok, uznávám, že mi dnes z těch obálek už hrabe. Člověk jednou začne a pak se mu nedaří skončit, protože už to chce dodělat.
Víte, kdy člověk pozná, že už toho pro dnešek udělal v obálkové sféře dost? Začne se orientovat v mé složce s obrázky na tenhle blog. Dnešním dnem obsahuje totiž 2 421 souborů a 177 složek. A ne, nekecám, to je na tom nejhorší.
Mimochodem jsem při doplňování zjistila, že Meg je nejspíš opravdu oblíbená ve Francii, protože nejednou jsem narazila na tři a více různých fr. obálek. Dále jsem zjistila, že jsem velmi zaujatá vůči polským obálkám a neskutečně se mi nelíbí německé obálky.
o o o o o o o O o o o o o o o
Deníky Princezny: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.,10.
Mediátor: 1., 2., 3., 4., 5., 6.
1-800-Where-R-You: 1., 2., 3., 4.,5.
Airhead (V kůži supermodelky): 1., 2., 3.
Avalon High: 1., 2., 3., 4.
All American Girl (Hrdinkou snadno a rychle): 1.,2.
Tommy Sullivan is a Freak aka Pants on Fire: oOo
How to be Popular: oOo
Prom Nights from Hell: oOo
Allie Finkle's Rules for Girls: 1., 2., 3., 4., 5.
The Boys Series: 1., 2., 3.
o o o o o o o O o o o o o o o
Nejvtipnější na tom všem je, že jsem zjistila, že tady nemám obálky série 1-800-Where-R-You, i když jsem si byla jistá, že tu jsou a dnešní objevy jenom doplním do článků. Napíšu celé články ale až zítra, dneska už mám přeobálkováno.

Proběhla oprava

6. března 2010 v 17:40 | Susannah
Předělávám a opravuju rubriky, takže teď tak do cca 18:30 nemusí vůbec fungovat. Díky za trpělivost a držte mi palce, ať to je bez problémů. :))
18:21: Bude to trvat trochu dýl. Snad jen do 19:00.
18:58: Evidentně nestíhám. :D Tak snad do 20:00.
19:57: Nevim, proč jsem s tim začínala. Hrozně mi to trvá. :D Protože ještě doplňuju a opravuju svoje starý články, no, to jsem vážně neměla dělat. Já chtěla volnej večer! :D :D Můj problém. Ale bude to stát za to. ;) Mimochodem nevim, jak dlouho to ještě bude trvat.
21:48: Mise splněna. A díky Elaine daleko rychleji, protože mi pomohla zařazovat články z druhé strany a díky ní už nad tím teď nemusím sedět. Bez ní bych musela. Díky!!!! :-)))
10:58 (7.3.2010): Ještě teď jsem dodělala pár drobností. Jakože několik věcí jsem včera zařadila úplně špatně, protože mi šla z toho klikání hlava kolem a tak podobně. Do článků s obálkami Mediátora jsem přidala obálky, co jsem ještě našla a opravila jsem místa, kde byly smajlíci, kteří se pak centrálně změnili a tudíž ve všech starších článcích zbyla jen taková okýnka s nápisy. Už tam snad nejsou. Ty rubriky už ale opravit vážně potřebovaly, skoro se v tom nedalo vyznat. Vy nic nepoznáte, ale my máme jednodušší administraci.

Už by mělo všechno fungovat, pokud narazíte na něco, co nefunguje, dejte nám, prosím, vědět a my na to mrknem. :)

Úryvek z jaké knihy byste si rády přečetly?

5. ledna 2010 v 20:08 | Elaine
Je super, že nadšení z knih od Meg Cabot neklesá, děkujeme za podporu.
Před časem sem Susannah dala anketu, co byste na tomhle blogu nejraději nacházely a drtivě vítězily úryvky z knih. Tak by mě zajímalo: JAKÉ úryvky by se vám nejvíce líbily?
V celém článku je anketa, kde si můžete zvolit knihu, ze které tady ještě není úryvek. Pokud mezi nimi není ta, kterou byste rády, můžete napsat do komentářů.
Budu sice moct začít překládat až na konci ledna, ale ráda bych vám udělala radost.
Kniha, která bude mít nejvíc hlasů, se tu objeví jako první.

Šťastný nový rok!!!

1. ledna 2010 v 0:01 | Susannah
A je to tady - rok 2010!
Všem vám přeju do nového roku hodně štěstí, úspěchů a splněných přání. A upřímně doufám, že ten Nový rok, tedy dnešek, nestrávíte s kocovinou. Znáte to: Jak na Nový rok, tak po celý rok.
A když už jsme u tohohle úsloví - přečtěte si dnes aspoň něco od Meg Cabot, pokud vám to dělá radost, protože pak přece budete mít zákonitě radost celý další rok, nebo ne? ;)

Veselé Vánoce!!!

24. prosince 2009 v 0:00 | Susannah
Další rok čekání za námi a už dnes se dočkáme vánočních dárků!
Ne, neberu to až tak materialisticky, ale upřímně uznávám, že se na dárky prostě těším.
A k příležitosti Vánoc jsme si pro vás připravily s Elaine nadílku!
Teď nemluvím jenom o vánočním záhlaví, které tady bude jenom dneska.
Od Elaine se dnes dočkáte úryvku z knihy Prom Nights From Hell. Lépe řečeno překladu celé povídky, jejíž autorkou je světoznámá Stephenie Meyer. Neřeknu vám, kdy přesně Ježíšek přijde, ale poradím vám, že to není ani večer a ani dopoledne.
I já mám svou část nadílky, ale té se dočkáte až během následujících dnů, protože jako vždy nestíhám. Zatím vám řeknu nápovědu: 10. Kdo pochopil, je buď Elaine, nebo prudce inteligentní jedinec. Tak se nechte překvapit!

Za sebe i Elaine vám přeju, ať se večer neudusíte rybími kostičkami, ať máte bohatého Ježíška, skvělé cukroví a ať se prostě celý dnešek máte báječně.

A ještě jako bonus, několik vánočních videí...
  • NIGHTWORK: "Vánoční čas"

  • "All I Want For Christmas" z filmu Láska nebeská neboli Love Actually

Veselé Vánoce!!!

20 000!

4. prosince 2009 v 6:21 | Susannah
Je to tak, dámy a (nejspíš ne) pánové. Náš blog dosáhl návštěvnosti 20 000.
Což mně připadá až neuvěřitelné, když jsem začínala jenom s nápadem, že to zkusím a sem tam něco přeložím... Teď mě denně číslo návštěvnosti velmi příjemně překvapuje, protože jsem si na naši úspěšnost prostě dodnes pořádně nezvykla. Vždycky když k večeru uvidím na statistice číslo 60, něco ve mně se zatetelí.
A že už se to tetelí pěkně dlouho a pravidelně.
Uvnitř článku najdete takovou dokumentaci provozu našeho blogu.

Aktuální informace - DŮLEŽITÁ DATA

15. října 2009 v 19:02 | Susannah
Data v menu někdy nejsou dostačujícími informacemi o jednotlivých knihách a jejich vydáních, a proto zřizuju tenhle článek. Budu ho aktualizovat podle svých časových možností.
Datum poslední aktualizace: 22. 10. 2016

A co si přejete VY?

11. října 2009 v 17:11 | Susannah
Předně: děkujeme za váš neutuchající zájem o knihy od Meg Cabot a za vysokou návštěvnost, kterou nám děláte radost.
Sama mám rozpracovaných víc článků a nápadů týkajících se tohohle blogu a vím, že Elaine taky.
A tak mě napadlo, že se konečně zeptám vás, čtenářek, co byste si přály VY, aby se objevovalo na tomhle blogu?
Za článkem je anketa s nějakými možnostmi, ale komentáře s podnětnými nápady každopádně potěší.
Sice si budeme pořád dělat, co chceme my, ale určitě by nás zajímal i váš názor.
Budeme se na něj těšit!

Informace o chystaných knihách v ČR

14. července 2009 v 0:34 | Susannah
Včera mi konečně přišla odpověď z Knižního Klubu, kam jsem psala už před více jak měsícem. Ptala jsem se na chystané knihy (jejich překlady) od Meg Cabot u nás.
  • Na mojí hlavní otázku vydání "Forever Princess" mi ovšem neodepsali. Znamená to, že se českého překladu desátého dílu Deníků nedočkáme??
  • Na druhou stranu mi ovšem napsali, že na Srpen 2009 plánují vydání knihy (název přišel zkomolený) "v?i.... supermodelky". Evidentně byl změněn původně plánovaný název překladu 1. dílu ze série Airhead. Není to tak dávno, co mi sami napsali o "Krásnou proti své vůli". Uvidíme, no. Ale je tu změna ze září na srpen, což je vlastně veskrze pozitivní. :)
  • Dále nás čeká vydání Na velikosti nezáleží. Jde o 3. díl ze série o Heather Wells(ové).
  • V září vyjde u Oldagu překlad další z historických romancí pro dospělé, které Meg napsala ještě pod pseudonymem Patricia Cabot, Výchova Karolíny.

Děkujeme! :)

13. června 2009 v 0:08 | Susannah
Když jsem dneska kousek po půlnoci koukla koutkem oka na počítadlo, nemohla jsem uvěřit těm číslům na něm. :) Samozřejmě, že nejde o astronomický úspěch. :D Jsou blogy, jejichž návštěvnost čítá naše "celkem" během tří měsíců fungování. :D Každopádně vám ale chci poděkovat za to, že sem chodíte a ceníte si naší práce.
Ta čísla jsem si prostě nemohla odpustit. :)
Děkujeme za oněch 12 000 návštěv. I když za některé si zodpovídáme samy. :D

Říkejme dnešku výročí :)

15. února 2009 v 22:19 | Susannah
Nejstaršímu článku na blogu je dneska rok. Lépe řečeno právě teď. Ve 22:19.
Blog jsem sice založila už v prosinci 2007, ale tenhle detail zanedbáme. Protože dřívější články jsem smazala. Jenom díky statistice z Top Listu vím přesné datum.
Chodí vás sem víc, než bych bývala čekala, a to mě těší. I když se sem tam ozve nějaký super milý návštěvník v pokusu mi zkazit den. Komentáře tohohle typu mažu, takže jste na ně asi nenarazily. Ale to neva. Věřte mi, že jste vůbec o nic nepřišly (nechci diskriminovat opačné pohlaví, ale uznejte, že moc kluků sem jistojistě nechodí).
Jsem moc ráda za všechny vaše pochvaly určené mé práci, co visí na tomhle blogu. Doufám, že ještě dlouho neztratím chuť sem tam něco přeložit a najít.
A kdyžtak se omlouvám za dlouhé intervaly mezi články. Teď moc nestíhám, dneska ještě míň, takže i když se snažím sem sem tam napsat, ne vždy mi to vyjde.
Mějte se mnou trpělivost a zase někdy zaskočte.

Veselý Vánoce! :)

24. prosince 2008 v 12:47 | Susannah
Dneska ráno jsem se mrkla na mail a přišel nový newsletter od Meg. Mimo jiné posílala i vánoční přání, ke kterému bych se chtěla připojit.
Takže já vám přeju šťastný svátky plný pohody, bezvadnýho cukroví, pěkných dárků, které jste si přály a spoustu nových knížek od Meg Cabot. Čekání na poslední díl Deníků Princezny se přes prázdniny taky značně zkracuje, protože knížka vyjde už 6. ledna 2009! Tak na to nezapomeňte. Jinak si užívejte volno a nezapomeňte dodržovat dnešní půst!

A zase jednou...

23. listopadu 2008 v 10:03 | Susannah
Mrzí mě, že to musim uznat, ale poslední dobou moc nestíhám sem psát, nebo vůbec vymýšlet články... Mám toho moc, ale až najdu nějakou skulinku, tak určitě nové články napíšu...
Vážně jsem na tenhle blog nezapomněla.

Velká rekonstrukce!

27. září 2008 v 13:08 | Susannah
Protože jsem doma na antibiotikách, měla jsem tak trochu možnost přemýšlet o tom, co budu vlastně dělat se svými blogy...
Včera večer jsem málem dva zrušila.
Ale to nic, jenom takovej záchvat.
Tady mám v článcích bordel a proto jsem si založila jiný blog - http://megcabot.blog.cz . No jo, ale přepisovat každý článek, opravovat všechny chyby a tak - to je prostě moc i na mě.
Takže rekonstrukce proběhne tady. Blog může z vašeho pohledu ještě několik týdnů (možná měsiců, já fakt nevim) blbnout, ale věřte mi, že všechno je účel ve výsledku to tady bude daleko lepší než doteď...
Takže...
Se mějte a nevšímejte si těch kravin, co tady budu během té doby provádět.
Přestavovat začnu dost pravděpodobně ještě dneska, ale nejdřív ze všeho si musím udělat pořádek ve svém počítači... A to mi zabere asi dost dlouho.
Uvidíme...
Nejsem si jistá, jestli tady něco kromě designu zachovám, ale snad to poběží v pohodě.
Takže se mějte a já se vám zase přihlásím, až bude pokoj od tohohle velkého podzimního úklidu....
Jo a ještě jedna věc... Do několika dnů blog megcabot.blog.cz zruším, takže kdyby mi chtěl někdo vytvořit konkurenci, má šanci. Klidně napište do komentářů, já si tam uklidim a dám vám heslo. Anebo počkejte... Tak ten týden.

Aktuálně: Ha! - všechny články jsem zařadila do rubrik a konečně mi žádná nechybí. Teď (dneska ne-e) už jenom dovymyslím rozcestníky a pak se můžete těšit na vlnu nových informací. A ty vás zahltí už někdy během následujícího týdne, protože příští pondělí, úterý a středu mám volno. Do té doby než sem hodím nové články se už neozvu, ale z téhle rekonstrukce mám super pocit. (Teď je 22.10. , 15:27)

Novinky a jiné řeči kolem :)

26. srpna 2008 v 13:53 | Susannah
Taakže...
Docela dlouho jsem se neozvala. Byla jsem tak trochu mimo dosah internetu, protože léto ještě stále neskončilo. Já jenom kdyby vás to třeba zajímalo.
Každopádně jsem četla další knížky od Meg Cabot a nějak mi došlo, že se do překladu Avalon High prostě pustit nemůžu... Je to těžké na vysvětlování, ale spokojte se s vysvětlením, že něco je přeložit třístránkový článek a něco jiného zase přeložit třísetstránkovou knihu. Původně jsem na to měla připravený i web, kam bych kapitoly házela, ale nakonec ho samozřejmě nevyužiju, ale můžete se na něj podívat. Dala jsem si s ním docela práci, ale brzy ho smažu... Kdybyste ho někdo třeba chtěl, tak řekněte. Doufám, že jsem vám tímhle oznámením nezkazila náladu... Jestli ano, tak věřte, že mě to vážně mrzí.
Jinak vymýšlím nové a nové články a věřte mi, že jich mám vždycky naplánovaných asi dvacet, ale nestíhám tak, jak bych třeba chtěla.
Pořád na vás ještě chystám to jedno velké překvapení, ale toho se dočkáte asi až tak během půl roku, protože mi zabere ještě hodně času a chci to nejdřív dokončit, než vás na to navnadím. Takže vám radši řeknu půl roku, než měsíc.
Už dneska sem pár článků přidám, ale spíš až tak někdy k večeru...

Takovej nápad O:-)

19. července 2008 v 14:39 | Susannah
Už docela dlouho mě napadalo se vás zkusit na něco zeptat.
Během posledního měsíce se mi zdá víc než kdykoli předtím, že jsem kromě mě chodí ještě někdo. A hrozně vám za to děkuju. Ale abych se k tomu už dostala.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli by se tady třeba nenašel někdo, kdo by mi chtěl se stránkou pomoct. Sem tam přeložit článek, napsat o filmu... Nevim. Nejsem si jistá, jestli nejsem tak trochu pedant, takže se tak trochu bojim, že bych dotyčnému dobrovolníkovi nenechala moc prostoru. Tuhle stránku mám hrozně ráda a nerada bych to tady nějak extrémně měnila.
Kdyby se ale našel někdo, kdo by se dokázal smířit s mou panovačností, tvrdohlavostí a šíleností, kdo by mi byl ochotný sem tam píchnout, nebudu se zlobit.
Nebo mám ještě jinej návrh - Máte někdo FanFiction na jakoukoli z knížek od Meg a chtěli byste ji dát na web? Sama jsem žádnou nenapsala, ale určitě bych sem ráda přidala i nějaké ty vaše, pokud nějaké máte.
Kdybyste mi chtěl kdokoli pomoct třeba jenom tím, že mi budete sem tam posílat na mail nějaké články, nebo povídky, které sem já potom pod vaším jménem hodim, budu jenom ráda.
Začínám čím dál tím víc uvažovat nad tím, že se pustím do překladu některé z knih Meg, kteoru mám v angličtině a u nás ještě nevyšla.
Napište mi do komentářů, jestli o to vůbec stojíte. Nebo i to, jaké články vám tady chybí. Jestli vám třeba na mém vedení stránky něco vadí, nebo tak. Berte to jako otevřenou diskuzi.
Jéžiš, to se nějak protáhlo... No, teď si to už nikdo nepřečte.
Kdyby mi chtěl někdo z vás pomoct s těmi články, tak mi napište na mail: Meg-Cabot-Books@seznam.cz. Čekám na vás s otevřenou náručí.

A jak to bude dál... :)

21. června 2008 v 22:06 | Susannah
Už jsem docela dlouho nenapsala. Mám teď v plánu přeložit nějaké články Meg, potom recenze na nějaké knihy a taky přidat nějaké informace o knížkách, ke kterým jsem se tady ještě nedostala.
Už jsem to tady chtěla rozjet před nějakým časem, ale poslední dobou jsem nestíhala, tak to budu teďka zase zkoušet napravit.
Stejně mě teď opustila múza, takže přispívání na ostatní blogy asi zůstane trochu u ledu... Což je ale dobře pro tenhle blog, no ne?
Každopádně - na nějaké ty nové články se můžete těšit už zítra - asi si budu zase jednou hrát na velkýho překladatele. Snad přibude i nějaký to info o Avalon High.
Budu se snažit.

Omluva, pokus o vysvětlení a všechno ostatní :D

25. dubna 2008 v 18:05 | Sabriel
Už jsem sem nenapsala skoro měsíc.
Já vím, vy jste si toho všimli, pokud tu nejste poprvé...
Teď jsem byla totálně úplně zažraná do něčeho jiného, přesněji řečeno, do svých ostatních blogů. Teď o víkendu se chci ale pokusit renovovat tenhle.
Renovace už začala jarním vzhledem stránky. Celkem se mi i líbí, i když by to chtělo ještě pár změn... Možná jindy, teď už se mi to zase nechce předělávat.
Taky jsem přidala pár nových článků a vrhnu se na překládání nějakých dalších, protože jsem stejně nemocná, takže bych ani nemohla z bytu.
Každopádně se omlouvám za dosavadní stav blogu, kdy jsem sem sama zašla jednou za týden.
Je čas to změnit, co říkáte?
Tak já jdu na to.

Pro dnešek zase končím

21. února 2008 v 21:10 | Susannah
Ještě to není ani týden, co jsem tenhle blog vzkřísila z mrtvých - stihla jsem napsat 47 článků (sama tomu nevěřím), dvakrát si změnit přezdívku a dvakrát jsem měnila design.
Celkem fofr. :-D
Jinak jsem na oficiální stránce Meg narazila na část devátého dílu. Prozatím jsem si ho jenom okopírovala do Wordu, kde má celých osm stran - přečtu si to a pak začnu překládat. Snad někdy zítra to tady bude, ale dneska se mi to dělat už nechce. O:-)
Asi vám to sem potom dám celé naráz.... Je to několik Miiných zápisů do deníku ze samého začátku knihy a ten úryvek ani nevypadá tak nudně, jak se nakonec ukázal ten z "Valentine Princess".
Taakže - někdy během zítřka. Sama se na překládání těším, takže vám to sem můžu i slíbit. :-D

Pro dnešek končím

15. února 2008 v 23:44 | Susannah
Takže, dneska jsem vám sem napsala šest článků. Během prázdnin, které mi dnes začaly, budu psát článků víc.
Teď jdu spát, protože na to, že jsem prakticky vzato založila blog dneska, toho bylo až dost.

Kroky v tichu... aneb začátek nového blogu :)

15. února 2008 v 22:19 | Susannah
Tenhle blog jsem založila už v prosinci, ale asi tak před týdnem jsem ho zrušila.... O:-)
Nějak se mi dneska zachtělo a blog zakládám znovu a budu se snažit, abych se o něj starala více než předtím. Byly tady asi 3 články celkem.
Už teď mám několik článků hotových, co sem hned vložím, ale během mých jarních prázdnin, které mám příští týden, sem toho přibude daleko víc. Takže nebojte, brzy se dočkáte. :-D
Meg Cabot je jednoduše jednou z mých oblíbených autorek a celkem se mě dotklo, že o ní neexistují žádné pořádné české stránky, takže se o ně chci pokusit sama. :))
 
 

Reklama