- Ostatní -

Veselé Vánoce!

24. prosince 2014 v 18:42 | Elaine
Meg Cabot přeje veselé Vánoce! :) Její vánoční emaily jsou vždycky moc milé. A samozřejmě se k ní musím připojit, takže užívejte svátky! :)

Kniha je ten nejlepší dárek! (S tím se nedá nic jiného než souhlasit. :) )

Meg Cabot přeje šťastného Valentýna

15. února 2012 v 1:35 | Elaine
Pokud jste na mailing listu na MegCabot.com, tak vám včera od Meg přišel e-mail, kde jednak přeje šťastného Valentýna a jednak uvádí novinky o knížkách. :)
Šťastného Valentýna přeje Meg Cabot
Co je lepší než čokoláda? Nic! Ale dobrá kniha se jí blíží!

Meg Cabot slaví 45 let!

1. února 2012 v 14:55 | Susannah
Dnes má narozeniny naše oblíbená Meg. Nepochybně si je užívá i tak, ale stejně jako minulý rok je možnost popřát jí na oficiálním fóru (nutnost registrace), či na její stránce na Facebooku.
U nás si můžete přečíst starší články o Megiině astrologickém znamení, jejím manželovi, nebo všechny možné zajímavosti o Meg, které jsem sepsala před dvěma lety.
A jak jinak se dá slavit narozeniny téhle autorky? No, logicky čtením některé z jejích knih. Nastává taky ideální situace, kdy přímo dnes vychází v ČR kniha "Jak začíná láska" (překlad "Boy Next Door"), takže je možnost číst i novou knihu od Meg, pokud jste čekaly na překlad.

Meg Cabot dnes slaví 44. narozeniny

1. února 2011 v 16:53 | Susannah
Dnes slaví naše nejdražší Meg Cabot svoje už čtyřiačtyřicáté narozeniny
Popřát ji popřípadě můžete přes speciální adminy založené fórum na megcabot.com (nutnost registrace) nebo přes její stránku na Facebooku.   
Za minulé roky už se tu pár narozeninových článků natřádalo, takže tady si můžete přečíst o Megiině astrologickém znamení, tady o jejím manželovi a konečně tady se vyčerpat shrnutím zajímavostí o Meg, které jsem napsala před rokem. 
:)

Vánoční přání od Meg Cabot

20. prosince 2010 v 22:46 | Elaine
Meg dnes (asi před hodinou) posílala hromadné vánoční maily. V tom mailu je mimo jiné upozornění na Abandon, preprint Mediátorů a pokračování Insatiable.
:)

Pokud chcete dostávat pravidelné maily o nových knihách Meg a tak, na její stránce klikněte na "Join Meg's Mailing List".

Meg oslavila 17. výročí svatby

2. dubna 2010 v 19:11 | Susannah
Meg Cabot a její manžel Benjamin Egnatz včera oslavili své 17. výročí svatby. Brali se na Apríla, protože, jak říká HWSNBNITB, jen blázni se zamilovávají.
Uvnitř článku najdete 3 fotky z jejich svatby, které všechny pocházejí z tohoto videa, kde Meg o svém svatebním dni a okolnostem kolem mluví. ;)
:)

Jak hubnout podle Meg Cabot

20. února 2010 v 17:38 | Elaine
Inspirací k tomuhle článku je kniha Velikost L, kterou jsem znova nedávno četla. A když jsem četla doslov, řekla jsem si - proč ne? Ty z vás, které máte tu knížku doma, asi ví, co mám na mysli.
Meg Cabot píše v doslovu Velikosti L: Natož o velikosti XXL, kterou jsem jeden čas nosila i já. Ona (Megina kamarádka) prostě nikdy nezažila, jaké to je, když si zkoušíte kalhoty velikosti L a nedostanete je ani nad kolena a když velikost XL nepřetáhnete přes boky.
Ano, já to zažila. Vím, o čem mluvím.
...
Měla bych se asi také zmínit, že částečně i díky mnoha dobrotám z kolejní menzy jsem se z velikosti S probojovala až k velikosti L (a ještě později následkem prodělané lymské boreliózy jsem to dotáhla až na XXL. Po mnoha různých druzích antibiotik a kompletním bojkotu smažených brambůrek a půlhodině jízdy na kole každý den jsem zpátky na velikosti S... ale to se určitě změní hned potom, co sním tu hromadu karamelek Russell Stover, kterou jsem si schovávala jako sladkou odměnu za dopsání téhle knížky).

Takže díky tomu jsem přišla na tuhle jednoduchou rovnici:

+

=


Když to fungovalo u Meg, musí to fungovat i u ostatních.

Valentýnka od Meg Cabot

15. února 2010 v 17:44 | Susannah
Na mail mi dnes přišla valentýnka, kterou avízovala Meg v sobotním zápisu na blog. Pro přihlášení do mailing listu, kdy vám budou chodit maily s novinkami a přáními k různým příležitostem se podívejte sem.
Abych se vrátila k Valentýnce - krátká báseň je předělávkou těch z 3. dílu Deníků Princezny ("Zamilovaná princezna"). Konkrétně hned té první, co Mia posílala Michaelovi. ;)

Meg Cabot má dnes narozeniny!

1. února 2010 v 19:34 | Susannah
Je to tak, naše oblíbená Meg dnes slaví už svoje 43. narozeniny a k té příležitosti jsem si pro vás připravila tenhle článek. Je o více věcech týkajících se Meg, které jsem sem chtěla už párkrát napsat, ale čekala jsem, až se nakupí a pak účelově na dnešek.
Pohodlně se usaďte, je to vyčerpávající. (A to jste to nemusely psát. )

! Meg přejeme všechno nejlepší !

Přání od MegCabot.CO.UK

24. prosince 2009 v 11:11 | Susannah
Tohle jsem právě našla na mailu. Rozesílalo to nakladatelství Pan Macmillan, které stránku MegCabot.co.uk spravuje.
Řekla bych, že z oficiálních stránek Meg už další přání nebude, protože je fakt, že největším přáním byla ukázka z knihy Runaway, kterou jsem sem včera dávala přeloženou.
Doufám, že si dnešek patřičně užíváte!
Překlad: Milá Evo, přejeme ti veselé Vánoce a fantastický Nový rok! Bav se! S pozdravy, Meg Cabot

Přání od Meg Cabot

23. prosince 2009 v 11:06 | Susannah
Meg dnes rozesílala klasické vánoční maily s přáním krásných svátků.
A i když výjimečně (možná jen zatím) neposlala žádné přání jako například to minulý rok...
... poslala Meg jiné dárky.
Na překladu jednoho z nich právě pracuju. Jde o úryvek z 3. dílu Airhead: Runaway!!!!!
Za pár hodin to tady máte. Uvidíme, jak mi to půjde od ruky. Pro nedočkavce, v angličtině tady.

O historických romancích, které Meg Cabot napsala pod pseudonymem

28. října 2009 v 21:46 | Susannah
V roce 1984 viděla Meg film "Romancing the Stone" a uvědomila si, že se chce stát spisovatelkou romancí, stejně jako postava Joan Wilder(ové). Během střední a vysoké napsala mnoho romantických novel, ale byla příliš nesmělá na to, aby je někomu ukázala.
Posléze, roku 1993, zemřel její otec. Tenkrát si Meg uvědomila, že život je příliš krátký na to, aby člověk aspoň nezkusil jít za svými sny. Když se toho dne dostala po pohřbu domů, poslala svůj první rukopis. Byl odmítnut.
Ale Meg se nepřestala pokoušet, protože, jak říkala její babička, "Nejsi stodolarovka, ne každý tě bude mít rád." O pět let později byla vydána její první romantická novela, Where Roses Grow Wild (pod pseudonymem Patricia Cabot, aby se její babička nedozvěděla, že píše oplzlé knihy).
Tyto knihy se ve Spojených Státech už příliš nedistribuují (i když byly přeloženy do mnoha jazyků a prodávají se v hodně zemích), ale hodně z nich obdrželo kladné recenze od Publishers Weekly. Meg se stala členkou The Romance Writers of America's Honor Roll (pozůstatek členů RWA, jejichž knihy byly v žebříčku bestsellerů v New York Times, Publishers Weekly a USA Today). V roce 2006 měla Meg na RWA (pozn. = Romantic Writers of America = američtí spisovatelé romancí) proslov.
Meg přestala používat pseudonym Patricia Cabot a v současné době píše všechny své knihy pod svým vlastním jménem.
Její babička se o těchto knihách dozvěděla a ani trochu se nenaštvala.
megcabot.com

He Who Shall Not Be Named slaví narozeniny!

5. října 2009 v 8:00 | Elaine
Že si říkáte, kdo to může být? Megin manžel Benjamin D. Egnatz (ano, ten Benjamin, kterému je věnována skoro každá knížka, kterou Meg napíše)!
Často se probírám deníkem na MegCabot.com a v několika zápisech s datem 5. října Meg blahopřeje HWSNBNITB (He Who Shall Not Be Named In This -jako na blogu Meg- Blog, jak o něm Meg na blogu píše) všechno nejlepší a my teď samozřejmě taky.
Jak Meg několikrát napsala, HWSNBN je hodně uzavřený a nechce, aby jeho tvář nebo jméno proplouvalo Internetem. Meg se taky zmínila o tom, že její manžel nechce, aby si ho vygooglovaly jeho bývalé přítelkyně a četly si o jeho soukromém životě.
Meg ale čas od času zmíní ve svých zápisech do deníku nějakou zajímavost a já se s vámi teď o nějaké podělím.


Meg Cabot a Switchblade Kittens

9. července 2009 v 15:23 | Elaine
Pamatujete si na trailery k Being Nikki? Rozhodla jsem se, že přijdu na kloub tomu soundtracku od Switchblade Kittens. Věděla jsem, že je to skupina, která vydala CD "Rebel Princess" na počest Meg Cabot. Ale co se nedozvím! Více v celém článku.

Dnešek je speciální den :D

1. dubna 2009 v 14:28 | Susannah
Víte co je dneska za den?
Apríl?
Špatně. :D Dneska má Meg Cabot výročí svatby.
Ano, Meg Cabot se vdávala na Apríla. Pokud chcete o její svatbě vědět víc, podívejte se i na video, kde o ní sama Meg mluví. Uvidíte i některé svatební fotky. ;)

We Love Meg Cabot

22. února 2009 v 10:15 | Susannah
Obrázek od nějaké fanynky.
Helma -> All American Girl (Hrdinkou snadno a rychle)
Meč -> Avalon High
Pentagram -> JINX
Tričko -> All American Girl (Hrdinkou snadno a rychle)
Koruna -> The Princess Diaries (Deníky Princezny)
New York Journal -> The Boy Next Door
"Blá! Blá" -> Size 12 Is Not Fat (Velikost L)
Skvěle promyšlený, no ne?

Meg v neděli slavila!

3. února 2009 v 17:26 | Susannah
V neděli 1. února oslavila Meg Cabot svoje 42. narozeniny!
Meg je tím pádem ve znamení vodnáře, kterým sama tak trochu nadržuju, protože mezi ně patřím a navíc se mi pořád potvrzuje, že my vodnáři máme spoustu skvělých vlastností. :)

oOoOoOo

Vodnář (21. 1. - 20.2.)
Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.
K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.
Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.
horoskopy.cz

Megiino přání k Vánocům

26. prosince 2008 v 11:53 | Susannah

10 věcí, které nevíte o Meg Cabot

15. února 2008 v 22:41 | Susannah
Článek s deseti věcmi, které jste o Meg Cabot nevěděli.

10 důvodů, proč Meg Cabot píše pro teenagery

15. února 2008 v 22:36 | Susannah
Článek s deseti důvody, proč píše Meg Cabot pro teenagery.
 
 

Reklama