Ostatní ohledně PD

Důvody, proč být blázen do Michaela Moscovitze :)

1. června 2014 v 17:26 | Elaine
Přemýšlela jsem, jestli nenapsat podobný článek sama. Přece jen když bude další díl Princezniných deníků. :) Ale na yacrush.wordpress.com mě předehnali. :) Na jejich článek upozorňovala Meg na svém Facebooku a já jsem se rozhodla ho přeložit, protože myslím, že bychom si všechny měly připomenout, proč jsme bláznily po Michaelu Moscovitzovi. ;)
Mimochodem mě vážně zajímá, jaký bude, když v dalším díle bude o pár let starší. Nějak si ho tak zatím nedokážu představit. Jsem hodně zvědavá. :)
Každopádně tady jsou některé z důvodů, proč je jedním z nejlepších hrdinů z knih od Meg:

Anglické Princezniny deníky 1-8 v Luxoru

11. července 2011 v 23:48 | Elaine
A je jich hodně. Ano, mě samotnou to zarazilo. Normálně v Luxoru na Václaváku mívají v anglické sekci tak dva kusy tak dvou dílů Princezniných deníků, možná ještě tak nějakou Heather Wells nebo How to Be Popular a celkem dost Prom Nights From Hell (kvůli Stephenii Meyer), ale teď se vážně překonali. Mají Princezniny deníky (anglické originály), 1. - 8. díl, britské verze. Chvíli jsem si myslela, že jsem se přemístila do nějakého knihkupectví v Anglii.
Každopádně jestli víte, kde v anglické sekci Luxoru (na Václavském náměstí) bývají knihy od Meg, tak tam to není. Koukejte po regálech "Books for children" (jsou tam celkem tři regály, ten s Deníky je první zleva).
A aby to těm, které se nedostanou do Prahy, nebylo líto, tak knížky jdou objednat přes neoluxor.cz.
Je to výjimečná příležitost, dámy, tak ji neprošvihněte. A viděla jsem tam i nějaké díly Deníků převyprávěné jednodušší angličtinou, tak můžete zkusit i ty.

Vietnamské obálky série "The Princess Diaries"

27. května 2010 v 11:25 | Susannah
Ok. Našla jsem je všechny. Čímž jsem se zcela vyšokovala.
Některé jsou v lepší kvalitě, některé v horší, každopádně jsou to nejlepší dostupné.
:)

Německé obálky série "The Princess Diaries"

23. května 2010 v 13:42 | Susannah
Jo jo. Našla jsem je. Úplně všechny.
A musím učinit prohlášení.
Nejsou tak strašný, jak mi vždycky připadalo. Ačkoli nejsou nejhezčí, mají něco do sebe a nedá se jim upřít, že narozdíl od těch polských jsou originální a mají nápad a vážně vypadají, že se týkají knihy. Většinou.
:)

The Princess Diaries

2. května 2010 v 18:30 | Susannah
Překlad téhle grafiky už poměrně dlouho umístěné na megcabot.com si můžete přečíst uvnitř článku. A během dalších dní ve stejnou dobu se tady objeví i všechny ostatní.
:)

Brazilské "Deníky Princezny"

10. dubna 2010 v 12:30 | Susannah
Dnes jsem narazila na obrázek s náhledy všech brazilských obálek série Princezniny Deníky. Větší obrázky obálek brzy dodám do jednotlivých článků s obálkami knih série.
:)
google.com

Jiné obálky čtyř dílů série "Deníky Princezny"

6. dubna 2010 v 18:55 | Susannah
Dnes jsem na Amazonu objevila dvě knihy, které jsem předtím neviděla. Až po bližším prohlédnutí jsem viděla nápisy na obálkách, kde stojí, že jde vždy o dva díly Deníků Princezny v jedné knize. Vyšly v roce 2004 a jsou to USA verze, tedy od nakladatelství Harper Collins.
:)

Lana Weinberger EXISTUJE!

21. listopadu 2009 v 17:38 | Elaine
Tím chci říct, že s Meg chodila do školy jedna fakt hnusná holka, která jí říkala věci jako "Proč nosíš podprsenku, když žádnou nepotřebuješ?" a jmenovala se Lana Weinberger. Meg podle ní vytvořila postavu v Princezniných denících a ani ji nepřejmenovala.
Meg tohle řekla na svém turné v Brazílii v září 2009. Narazila jsem na to video úplně náhodou. V celém článku je překlad toho, co Meg říká.

Bannery "The Princess Diaries" se dočkaly změn...

1. listopadu 2009 v 17:47 | Elaine
Stránka MegCabot.com se dočkala menších změn... mimo jiné se změnily bannery u Princezniných deníků.
Tak co na ně říkáte?

Starý banner

Nový banner

Meg Cabot o sérii "Deníky Princezny"

18. února 2008 v 23:01 | Susannah
Když jsem tenhle článek překládala, zjistila jsem, kolik toho nevím. :-D Nikdy jsem nečetla/neslyšela, jak Meg chodila po nakladatelích...
Jako jeden z fanoušků Meg vám můžu jenom doporučit, abyste si článek přečetli... I když za sebe a svůj překlad jako vždy neručím. ;-)
A jinak jsem článek pět našla na oficiální stránce Meg.
 
 

Reklama