) Otázky a Odpovědi (

Odpověď na 18. dotaz

8. dubna 2011 v 19:33 | Elaine
Tenhle dotaz byl jenom v komentářích, je to ale druhý stejného typu během celkem krátké doby, takže ho zodpovím tady.
Otázka byla u článku o nevydání Navždy princeznou (Forever Princess) v ČR.
Nechcete ji někdo přeložit? zkoušela jsem to číst, ale je to těžké a moc to nechápu.. Jestli někdo dokážete (alespoň halabala) tu knihu přeložit a dát na net a sem dát odkaz, bude to super! dík
Ptala se slečna X.
Se Susannah překládáme jenom úryvky, většinou kapitolu nebo dvě. Je to fakt celkem náročné na čas, rozhodně neplánujeme překládat jakoukoli celou knihu od Meg. Taky bychom celkem významně porušily autorská práva, což nechceme. A navíc kniha Forever Princess má skoro čtyři sta stran.
Jako řešení navrhuju objednat si Forever Princess ve slovenském překladu, který bude rozhodně srozumitelnější než originál, ze Suprshop.cz.
Případně tady je článek, který jsem napsala o čtení knih v angličtině.

Odpověď na 17. dotaz

9. června 2010 v 20:16 | Susannah
:)
Ahojky:), jen mě tak napadlo jestli neplánujete přeložit něco ze serie 1-800-WHERE-R-YOU.Hrozně mě ty knížky zajímají:)Četla jsem jen nějakej začátek,co se někde objevil. A kdyby ste už něco překládaly a já si toho nevšimla tak se omlouvám:)Děkuju
Ptala se Katjes.
=) Takže... Zatím jsem já překládala jeden úryvek. Je z pátého dílu Missing You a najdeš ho tady. Je to skvělá série a vážně můžu naprosto doporučit. Časem určitě přeložíme i nějaké další úryvky, ale pořád je toho hodně a Meg je hyperproduktivní spisovatelka, takže to jenom přibývá. Sama další úryvek téhle série rozpracovaný nemám a ani jsem to v blízké době neplánovala. Ale vím o tobě a věř mi, že jsi udělala novou zatáčku v mém to do listu.

Odpověď na 16. dotaz

6. června 2010 v 19:06 | Susannah
:)
Včera se mi na e-mailu objevil po dlouhé době další vzkaz poslaný prostřednictvím "zpráva autorovi" v menu blogu. Označila jsem spoiler na Being Nikki.
Čaaaauky. Nemohla by jsi přeložit už fakt naposled kapitolu Being Nikki?Ten díl kde >>Christoper zjistí,že Nikki je vlastně Em<< ? Děkuji předem za odpověd :-D
Ptala se Jana.
To, co jsem napsala do článku s desátou kapitolou Being Nikki - tedy to, že další úryvek nebude, pokud by kniha nevyšla v češtině, protože už je tu úryvků z Being Nikki hodně - stále platí. Za chvíli by naše úryvky už dost narušovaly autorská práva, protože by šlo o podstatnou část knihy... Pokud by to pokračovalo dál, což neplánujeme. Je spousta knih, ze kterých chceme překládat úryvky a hodně článků, které se samy nenapíšou. Další kapitoly této knihy opravdu překládat nebudeme.

Odpověď na 15. zvídavý dotaz

7. března 2010 v 17:31 | Susannah
To už tu dlouho nebylo. Tedy článek v téhle rubrice...
Poslední dobou se tady množí dotazy na knihu Being Nikki. Většinou se ptáte, jestli knihu nemáme v pdf. na počítači, nebo nevíme, kde na internetu by byla. Případně prosíte o překlad... Je vás hrozně moc a odpověď jsem doteď snad nikomu nepsala, protože mi to připadalo zbytečný...
Stažení: Já sama jsem se doteď vůbec nedívala na internet, jestli někde je. Mimochodem jsem to teď zkusila a naprosto stačí, když si zadáte do google vyhledávače "being nikki cabot pdf". Přesně to jsem tam zadala a našlo to 19 000 výsledků. Hledaly jste to vůbec, než jste se zeptaly? Většina nalezených se použít nedá, ale pokud máte torrent, tak třeba tohle fungovalo. Výsledné pdf. je pak nafocená kniha, tudíž ne extrémní kvalita, ale číst se to dá. Kdo hledá najde, mně tohle trvalo dvě minuty. Víc po mně nechtějte, protože vám určitě nebudu nic sama posílat, to by bylo nelegální.
Poslání vám, kdybychom měli pdf.: Ne. Viz. výše.
Překlad: Je tady už jeden úryvek a Elaine pracuje na dalším.
Případné dotazy můžete psát do komentářů, v menu do zprávy autorovi a na mail meg-cabot-books@seznam.cz, rády pomůžeme, pokud to bude v našich silách.

Odpověď na 14. zvídavý dotaz

30. srpna 2009 v 18:20 | Susannah
Dneska jsem na mailu objevila novou otázku..
Ja by som chcela vedieť či na nete nieje hoci aj český preklad knihy Prom Nights From Hell? Dakujem
Ptala se Evita.
Pokud vím, tak se na internetu ať už slovenský, nebo český překlad nevyskytuje. Nemůžu to samozřejmě tvrdit stoprocentně...
Možná tě ale potěší, že přemýšlím o přeložení buď velkých částí, nebo několika celých povídek z knihy. :)
Kdybych se ale dozvěděla o nějakém překladu na internetu, tady na blogu se to určitě dozvíš. Popřípadně čekej na avízované úryvky.
Pokud by měl kdokoli zájem o knihu Prom Nights From Hell v angličtině, možná ho potěší, že díky ohromnému proslavení Stephenie Meyer, která je zároveň jednou z autorek PNfH, se vyskytují výtisky i ve větších knihkupectvích. ;)
Pokud byste měli další otázky, určitě využijte okénka "Zpráva autorovi", nebo napište na mail meg-cabot-books@seznam.cz. Pokud budu schopná, ráda pomůžu. :))

Odpověď na 13. zvídavý dotaz

24. května 2009 v 20:14 | Susannah
Během dvou dnů se nám tady objevily dva dost podobné dotazy...
neviete niekto ci sa dakde na nete nepreklada navzdy princezna lebo sa mi to takto nechce citat po anglicky....pls...
Ptala se Cams.
nevies prosim ta o nejakej stranke kde sa to da cele precitat v cestine?
Ptala se Vikinka.
Já sama o žádném překladu na internetu vůbec nic nevím. Někdy v červnu by ale měl vyjít oficiální český překlad a přibližně někdy v září slovenská. Když si počkáte, můžete si knihu buď normálně koupit, nebo si pak stáhnout jednu z pirátských pdf. kopií, co se na internetu vždy objeví...

Odpověď na 12. zvídavý dotaz

19. dubna 2009 v 14:02 | Susannah
Dotaz je jenom v komentářích a je starý něco přes deset minut, ale přesto je praktičtější odepsat sem, jde o docela častou otázku. :)
ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli bude zfilmovaná série Mediátor.
Ptala se Terísek.
Každopádně: Meg Cabot údajně práva na tenhle film prodala jedné producentce, ale produkce filmu je celkem zbržděná podmínkou samotné Meg, že si vyhrazuje právo na vybírání herců. Pokud by film byl, buď by herce převážně vybrala ona, nebo by měla poslední slovo při výběru. To docela chápu, když si představím, jak by to mohli špatným obsazením zkazit. :) Tady najdeš rubriku s články, kde jsem už docela dávno a tomhle připravovaném filmu psala. Kolovala spousta fám a jednou z nich byla nedávno i falešná zpráva, že začalo natáčení. Objevily se informace o zfilmování dalších filmů podle knížek Meg, všechny informace najdeš tady. Pokud se objeví nějaké novinky, určitě se to na tomhle blogu dozvíš... V současné době je ale známo jenom tohle.

Odpověď na 11. zvídavý dotaz

5. března 2009 v 22:04 | Susannah
Taakže mám tady další dotaz a radši odepíšu hned, i když vůbec nestíhám. :)
hoj, chtěla sem se zeptat (možná to tu někde máš, ale fakt se mi kvůli tomu nechce prolejzat celej blog xD) jestli máš český vydání všech devíti u nás vyšlejch princezen.. mám jich totiž asi 6... pár jich možná eště seženu, ale u knížky, princeznám sluší růžová, se to asi rovní mission impossible, protože ani na netu atd. jís kámoškou nemůžem najít... adyštak KDY sis je kupovala, nebo aspoň kde... díkky :*
Ptala se !!!☼*SWISS*☼!!!.
Svoje knížky mám už několik let. První tři díly jsem si kupovala tak před pěti lety (cca) a ostatní skoro hned, když vyšly. Pokud budete kdokoli potřebovat aktuální informace o dostupnosti knížek, podívejte se sem, nebo sem. První odkaz je na můj článek. Pravidelně ho aktualizuju a dodala jsem tam informace o dostupnosti všech knížek. Jo a knížky jsem si kupovala v knihkupectví - aspoň Deníky Princezny úplně všechny české verze. :)

Odpověď na 10. zvídavý dotaz

22. února 2009 v 9:16 | Susannah
Před chvílí jsem objevila na mailu další dotaz. Tak jdu na to.
Ahoj. Chcela by som vedieť či sa natočil
flm All-American Girl. Hľadala som na internete či sa
niečo nedozviem, ale nenašla som. Dík za odpoveď. :)
Ptala se Shell.
Odpověď mám od samotné Meg Cabot.
"Ne, film "All American Girl" se vážne nechystá. Filmová práva momentálně vlastním já. Vím to proto, že mi za ně nikdo nezaplatil. Věděla bych, kdyby je někdo koupil, protože by byla částka na mém bankovním účtu o poznání vyšší, než je teď."
Já sama zaslechla, že se možná udělá seriál, jako z "1-800-Where-R-You", ale dost možná to byly jenom klepy.
Na fóru u Meg ukazovala jedna holka, Honerbright, svojí představu o hercích a o obalu DVD. Oficiálně se ale vážně nic nechystá a práva má opravdu pořád Meg.

Odpověď na 9. zvídavý dotaz

10. února 2009 v 17:31 | Susannah
Dneska jsem na mail dostala další zvídavý dotaz. Tak se do toho hned pustim. :)
Ahoj, chcela by som sa spýtať, či náhodou
nevieš, že kedy asi preložia knižku Forever princess?
ďakujem za odpoveď /ak odpovieš :)/
Ptala se Michaela.
Bohužel tě a asi vás ostatní zklamu. Datum vydání desátého dílu Deníků můžu aspoň tušit u nás, protože většinou vyjde po stejně dlouhé době, jako u ostatních dílů, ale na Slovensku opravdu nevím. Jestli si pamatuješ, kdy vyšel devátý díl (podrobněji než, že v roce 2008), tak to můžeš sama odhadnout. Datum nikde na internetu nepsali, takže ti nepomůžu... :( U nás jinak vyšel devátý díl ani ne půl roku po vydání v USA a UK, takže můžeme čekat, že desátý už bude ležet na policích obchodů někdy v červnu. ;)

Odpověď na 8. zvídavý dotaz

8. února 2009 v 11:43 | Susannah
Taak jo, říkám si, že to teď pěkně vypnu a dám si voraz, ale místo toho mrknu na mail a co tam nenajdu... :)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jdou v ČR sehnat knížky od Meg Cabot, protože jsem je nikde neviděla. Na netu jsem ještě nekoukala, dávám přednost zeptání se :-) Zajímala by mě hlavně série 1-800-WHERE-R-YOU :-) Díky za odpověď.
Ptala se Konhy.
Prosím za odpověď, kterou ještě nemám sesmolenou. :D Konec srandy - knížky od Meg seženeš přes internet už celkem snadno. Stačí se podívat na stránky Englishbooks.cz (v sloupci vpravo si pak najdi Cabot M.), Bookfayre.cz (použij vyhledávání, knížky mají asi všechny, takže zadej i název), nebo Shakes.cz (ti mají Megiiny knížky i ve více jazycích). Jinak mají i pár knížek v Luxoru, jestli bydlíš v Praze. Já tam většinou minimálně na jednu anglickou narazím. Kdybys chtěla české knížky, podívej se na stránku Knizniweb.cz, kde najdeš všechny knížky od Meg, které jsou momentálně v prodeji. Potom se určitě dají sehnat i pdf. soubory zadarmo, ale já na ně většinou narazím naprostou náhodou a vážně si ty knížky radši kupuju. :) Jinak ti tu sérii 1-800-WHERE-R-YOU vřele doporučuju. Já ji mám z Bookfayre.cz, ale Shakes.cz ji nabízí taky. ;)

Odpověď na 7. zvídavý dotaz

5. února 2009 v 21:08 | Susannah
Tak to je dobrý, já vlezu po napsání minulého článku na mail a na co nekoukám, další dotaz!
Ahoj, nevím, jestli to někde na
svém blogu nepíšeš, ale zajímalo by mě, jestli je
možné někde sehnat knih(u)y 1-800-WHERE-R-YOU. Vím, že
na motivy týhle knížky (nebo jestli jich je víc...) je
natočený seriál Pohřešovaní, který teďkon dávají
na Nově, a protože Meg mám ráda (teda Mediátor??? Fakt
super!!!) chtěla bych si přečíst i tohle.
Ptala se Kathy.
Taakže:
Já jsem právě včera dočetla poslední díl téhle série, na jejíž motivy je vážně natočený seriál Pohřešovaní, který dávají na TV NOVA. Je to ale vážně jenom vzdáleně podobné knížkám.
Každopádně vím o dvou internetových obchodech, kde knížky seženeš. Já je mám z bookfayre.cz a potom je má určitě i obchod shakes.cz. V dostání jsou i v UK, i US verzi, ale vřele doporučuju US. O víkendu sem připíšu informace o téhle sérii a o všech jejích dílech.

Odpověď na 6. zvídavý dotaz

5. února 2009 v 21:02 | Susannah
Po celkem dlouhé době konečně přidávám odpověď na otázku jinak než v komentářích.
Na tuhle se ptalo už docela dost z vás, takže tady je:
ahoj prosím tě nevíš kde by se dal sehnat 4. díl Mediátora? Už ho sháním asi rok... myslim v češtině .... dík za odpověď :)
Ptala se konkrétně Alix.
Každopádně:
Bohužel tě nejspíš zklamu... V obchodech jsem už dlouho 4. díl neviděla... V internetových obchodech píšou, že ho už nemají na skladech. Na stránkách Knižního klubu, nakladatelství Mediátora a většiny knih od Meg u nás, ho ani nenabízejí...
Mrzí mě to, ale ani nepíšou nic o případném dotisku, i když jediné dostupné díly jsou 1., 5. a 6.
Ještě se po tom podívám a zítra zkusím napsat do nakladatelství, protože je to fakt nedostatkový zboží. Kdyžtak zkus stránky jako sbazar.cz a ještě jiné s inzeráty, třeba najdeš někoho, kdo knížky prodává, ale dost pochybuju o tom, že je někdo ochotný se Mediátora vzdát. A ne že bych chtěla extrémně navádět, ale určitě by se dala sehnat i pdf.ka - knížky přetažené do Adobe Readeru... Popřípadně si můžeš taky koupit knížku v angličtině, s jejímž sháněním bys problém mít neměla.
Na všechny otázky ráda odpovím a jestli něco potřebujete, určitě se ozvěte. Ať už do komentářů, do zprávy autorovi, nebo na mail meg-cabot-books@seznam.cz.

Odpověď na 5. zvídavý dotaz

29. června 2008 v 17:26 | Susannah
Před pár dny mi přišel mail z blogu, že mi psal nějaký návštěvník. Zjistila jsem, že mi psala holka ze Slovenska, která chtěla vědět, jestli někde na internetu není přeložený nějaký ten Mediátor.
Nejdřív mi to nedošlo...
On totiž Mediátor na Slovensku vlastně nevyšel. A tak jsem chvíli bloumala internetem a hledala nějaký ten překlad.
A pak mě trkla normální odpověď.
Na Slovensku vobchodě Mediátora opravdu neseženete, ale existují i české internetové obchody, které rozváží do zahraničí. Například: http://knihy.abz.cz/ - ty v sortimentu mají Mediátora a rozváží ho do daleko více zemí, než jenom po ČR a na Slovensko. Pokud byste si tam knihy objednali - přijde vás to trochu dráž než nás, řekněme, přímo u zdroje. Ale určitě se to vyplatí.
Kdybyste si nebyly jisté, jestli vám to stojí za to... Tak se podívejte po internetu na ukázky z knížky, které tam určitě jsou (narozdíl od celých knih). Nebo si taky můžete přečíst mou přeloženou povídku od Meg Cabot, která je sice jenom amatérským překladem, ale člověk si udělá obrázek.
Připadá mi, že to byl celkem zajímavý dotaz, a že by se třeba někomu tady ještě hodit mohl, tak to píšu i sem, i když jsem odepsala přes mail.

Odpověď na 4. zvídavý dotaz

21. května 2008 v 14:43 | Susannah
Je tu další článek s odpovědí na otázku, kterou mi tentokrát položila Andy.
Andy se ptala, kolik dílů Meg Cabot ještě plánuje. Snad ses ptala na Deníky Princezny ... Takže...
Meg plánuje už jenom jeden další díl, a to 10. U nás v ČR ještě nevyšel překlad devátého, který by měl ale vyjít už někdy v září 2008. Desátý a poslední díl vyjde v Anglii a Americe v lednu 2009. My se ho asi pak opět dočkáme někdy na podzim 2009. Pravidelně se koukám i do diskuzního fóra na oficiálních stránkách Meg... Jedna holka se ptala Meg, jestli vyjde i nějaký nový poloviční díl, který by vměstnala mezi 9. a 10. díl - Meg ale jednoznačně popřela, že by nějaký plánovala.
  • Tudíž: U nás vyjdou ještě 2 díly. V Anglii a Americe 1.
Doufám, že se to nějak dalo pochopit a kdybyste někdo měl další otázky, klidně pište.

Odpověď na 3. zvídavý dotaz

25. dubna 2008 v 16:21 | Susannah
Purpurea a i jiní se mě ptali, co jsou to ty "poloviční díly" Deníků princezny...
Už jsem na tenhle dotaz odpovídala někam do komentářů, ale vůbec netuším kam, takže ještě jednou...
"Poloviční díly" jsou knihy, které vyplňují mezery mezi těmi díly, které u nás už vyšly. Tak například 4. a ½. díl "Project Princess" vyplňuje onu časovou mezeru mezi čtvrtým a pátým dílem. Čtvrtý díl se odehrává v časovém rozmezí Prosinec-Leden, zatímco pátý Duben-Květen. Onen poloviční díl vyplňuje tuhle časovou mezeru, abychom nepřišli o nějaké Miiny zážitky. Alespoň podle slov Meg Cabot.
Pokud chcete vědět víc o "polovičních dílech", podívejte se na tyhle odkazy:

9. díl Deníků Princezny u nás aneb další odpověď na zvídavý dotaz

20. března 2008 v 14:55 | Susannah
Takže, nevím, kdy vyjde devátý díl v češtině... Lépe řečeno, nevím to jistě.
Ale teoreticky by mohl vyjít tak někdy na podzim...
Když vyšel osmý díl, sehnala jsem ho u nás v angličtině až někdy v létě, načež on u nás vyšel někdy kolem Vánoc. Takže myslím, že na knížku bys neměla čekat víc jak rok. Osmý díl tenkrát vyšel v angličtině v roce 2007 a u nás taky, takže to je odpověď na první otázku.
Co se týče druhé otázky - poloviční díly Deníků Princezny... Myslím, že jejich přeložení asi KK neplánuje, ale zkusím tam napsat mail a zeptat se, taky by mě to docela zajímalo. Ale když vezmu v potaz, že třeba 4. a ½. kniha "Project Princess" vyšla v roce 2003 a teď máme 2008, pochybuju, že je ještě vydají.
Zkusím napsat do českého nakladatelství a pokud mi odpoví, dám ti vědět, Kathleen.

Odpověď na zvídavý dotaz :)

23. února 2008 v 8:50 | Susannah
Na mail mi přišla otázka, jestli už v ČR vyšel osmý díl deníků Princezny.
ANO, vyšel. ;)
Jinak obálka vypadá takhle:
Myslím, že ji nepřehlédneš. :-D
Jinak tady jsou odkazy na články, které jsem sem o této knize už napsala:
 
 

Reklama