Overbite

Dnes vychází!

8. října 2012 v 0:01 | Susannah
Dočkaly jsme se vydání překladu druhého a posledního dílu série Insatiable. První díl dost možná znáte pod názvem "Nenasytná" a s druhým dílem "Příliš velké sousto" se můžete velmi podrobně seznámit už ode dneška, kdy by se měl objevit na pultech knihkupectví.
-
Cena: 269,-
Počet stran: 344
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Knižní Klub (bux.cz)
Překlad: Renata Greplová
-
Kniha vyšla anglicky pod názvem Overbite a dočkala se jak velmi pozitivních, tak i zcela negativních reakcí. Na Goodreads.com si drží hodnocení 3,3 (z maximálních 5), kdy většina knihu ohodnotila jako 3. A tak je možná dobré před čtením bez jakýchkoli spoilerů vědět, že velkou část lidí děj přímo vytočil. Ačkoli mě samotnou ne, tak chápu důvody mnoha naštvaných recenzí. Já sama byla po čerstvém dočtení spokojená, ale jen proto, že jsem se bála naprosto nejhoršího, protože první díl mě nijak nenadchl. Upřímně si myslím, že nejlepší bude, když si názor uděláte čtením samy. Jen se snažte jít do toho s otevřenou myslí a mělo by vás to bavit.
Pokud jsem vás tedy upřímností nechtěně neodradila, dívejte se v obchodech po následující obálce:
-
-
bux.cz

Dojem ze čtení knihy "Overbite"

14. září 2012 v 11:17 | Susannah
Čtení téhle knihy jsem příšerně oddalovala a nebylo to ani tak nedostatkem času a horou jiných knich, ale spíš nějakou trpkostí, co ve mně zanechal první díl Insatiable. Skoro měsíc jsem oddalovala i dopsání recenze, abych řekla pravdu.
A první dojmy? Začátek mě nevtáhl okamžitě, proto mi trvalo dlouho vůbec vzít knihu znovu do ruky... Hned po něm se všechno změnilo. Upřímně si myslím, že druhý (a prozatím poslední) díl je daleko lepší než díl první. Ale dost plácání tady. Jako pokračování je podle mě ta kniha skvělá, uvnitř článku najdete pár poznatků a pocitů, které se mě ne a ne pustit.
V USA kniha vyšla víc jak před rokem, 5. července 2011 a v češtině by měla vyjít v říjnu 2012 pod názvem Příliš velké sousto. Jeden z důvodů pro přečtení pro mě bylo i zjišťování, jestli český titulek sedí a verdikt je zamotaný v recenzi pod perexem.
Varuju vás, recenze obsahuje spoilery, které si opravdu nechcete přečíst, než sami knihu dočtete. Věřte mi, já si přečetla před víc jak půl rokem konec a k samotnému čtení jsem se bez otrávení spoilerydostala až teď. Ve článcích nějak blbne obvyklé označování spoilerů ><, a tak jsem použila jiné značky. ;-)
-

Česká obálka, anotace a ukázka z knihy "Overbite"

13. září 2012 v 16:53 | Susannah
Už příští měsíc vychází česky druhý (a prozatím poslední) díl série Insatiable, jejíž první díl zde vyšel pod názvem Nenasytná. Jde o sérii inspirovanou původní upírskou mytologií Draculy od Brama Stokera.
Druhý díl se původně jmenoval Overbite (= předkus), vyšel už před rokem a česky vychází pod titulem Příliš velké sousto. Přijde mi, že k ději knihy se celkem hodí, sama jsem ji četla poměrně nedávno a zatím jsem nedopsala recenzi. Více o knize si můžete kdyžtak přečíst tady.
Nakladatelství je znovu KK. Předpokládám, že druhý díl přeložila Renata Greplová, která má na kontě nejen knihu Nenasytná, ale i za pár dní vycházející Mezi láskou a smrtí.
Uvnitř článku najdete jak oficiální českou anotaci, tak i obálku a slibovanou ukázku.

Změna názvu českého vydání "Overbite"

9. června 2012 v 9:32 | Susannah
Druhý díl série Insatiable (česky vyšlo u KK jako "Nenasytná") vyšel anglicky ani ne před rokem a české vydání se chystá na říjen 2012.
Podle nedávných informací se měla kniha Overbite (=horní předkus) jmenovat "Zakousnutá", zřejmě aby ladila s názvem prvního dílu. Nicméně dnes už je na webu bux.cz všechno jinak. Kniha je označena jako druhý díl série Láska k upírovi (což je inovace, která, pokud vím, není obsažena v českém vydání prvního dílu). Samotný titul knihy se změnil na Příliš velké sousto. Vzhledem k ději knihy mi přijde, že je poměrně výstižný. Každopádně lepší než zakousnutá, což u mě budilo značné rozpaky.

Reklama na "Overbite"

19. července 2011 v 11:07 | Elaine
Na stránkách nakladatelství HarperCollins (a je úspěch, že se kniha od Meg dostala na úvodní stranu tak velkého nakladatelství) je reklama na Overbite. Podívejte se na ni, než zmizí. V celém článku je jeden (už celkem starý) spoiler.
Žhavá novinka

Dnes vychází!

5. července 2011 v 11:29 | Susannah
V USA dnes vychází dlouho očekávaný druhý a prozatím poslední díl upírské série Insatiable, Overbite. Možnost přeložení slova overbite jako horního předkusu se sice nabízí, ale zní velmi zvláštně, a tak bych nechala vymýšlení jiného názvu na česká nakladatelství, kdyby nakonec překládala i Overbite.
Tady najdete přehledné srovnání cen knihy z různých internetových obchodů a tady prozatím jediný přeložený úryvek. Pokud vše půjde podle plánu, další přeložené kapitoly se tu objeví během několika dní. ;-)


megcabot.com

Overbite video #1

2. července 2011 v 15:49 | Susannah
Už to bude dva týdny, co se na internetu objevilo video ke knize Overbite. Jde o naprosto geniální a humornou "reportáž" z New Yorku s Meg Cabot.
Uvnitř článku sice najdete překlad, ale na rovinu vám říkám, že bez podívání se na samotné video se v tom možná ztratíte a účinek určitě nebude tak úderný.
Dřív jsem se k tomu přes svoje povinnosti bohužel nedostala, ale teď mám plnou parou prázdniny, takže pokud se zrovna nebudu flákat, můžete se těšit na další články včetně překladu dalších kapitol téhle knihy, která má už za pár dní vyjít v USA.

Dostupnost knihy "Overbite" a srovnání cen

30. června 2011 v 18:18 | Elaine
Na všech obvyklých internetových knihkupectvích je už Overbite dostupné v předprodeji. Připomínám, že kniha vychází už za pět dní, 5. července 2011.

Shakes.cz - 513 Kč + poštovné
Shakes.cz je jako obvykle nejdražší, ale zase můžete platit na dobírku, když nemáte účet v bance.

Bookdepository.co.uk - €15.99 (389,4 Kč) + žádné poštovné
Amazon.com - $12.56 (211,6 Kč) + poštovné
V celém článku se můžete zapojit do ankety, které internetové knihkupectví máte nejraději.

Prvních šest kapitol "Overbite" online

29. června 2011 v 0:31 | Elaine
Nakladatelství HarperCollins, které vydává sérii Insatiable (Nenasytná), na svém webu zveřejnilo prvních šest kapitol knihy Overbite, pokračování Insatiable. Já jsem přeložila první kapitolu a zatím nevím, jestli budeme překládat i další. Každopádně přidávám odkaz, aby si případné zájemkyně mohly zkrátit čekání na 5. července.


Na zadní straně přebalu knihy bude fotka Meg jako na Insatiable a je tam taky kraťoučký úryvek (jako na Insatiable), vlastně jenom tři věty, ale mně se líbí, tak je najdete v celém článku.

Úryvek z knihy "Overbite" - 1. kapitola

17. června 2011 v 11:46 | Elaine
Ani jsem si nemyslela, že se vůbec úryvek z Overbite (pokračování Insatiable - Nenasytné) objeví, když kniha vychází už za čtrnáct dní a jsou s ní takový tajnosti. Tenhle úryvek - 1. kapitola knihy - není z MegCabot.com, ale přímo od nakladatelství Harper Collins. Občas posílají lidem, kteří se u nich zaregistrujou, AuthorTracker o Meg, jestli to znáte, je to mail s novinkami. Právě dnešní AuthorTracker byl o sérii Insatiable a byl tam odkaz na tenhle úryvek.
Jenom upozorňuju, že úryvek obsahuje spoilery na Insatiable.

Recenze knihy "Overbite"

5. června 2011 v 1:07 | Elaine
S vydáním Overbite, pokračováním Insatiable (Nenasytné), jsou velké tajnosti... nejsou ani úryvky, videa, nic. Ani se neposílá pár výtisků blogovým recenzentům, prostě nikdo moc neví, co čekat. Overbite vyjde přesně za měsíc, 5. července.
Teď se na MegCabot.com objevila krátká recenze od Booklist. Je tam zakrytý jeden velký spoiler (s mým komentářem), takže zvažte, zda ho chcete vědět.

Anotace na knihu "Overbite"

22. května 2011 v 11:53 | Elaine
Overbite, pokračování Insatiable (Nenasytné), vyjde 5. července 2011. Na MegCabot.com ještě není vytvořená speciální stránka, ale ve svém posledním deníkovém zápise (kde byla taky odhalena obálka) Meg dala odkaz na anotaci na stránce nakladatele.
Anotace obsahuje spoilery na první díl, pokud se něco chcete dozvědět o prvním díle, klikněte sem.

Obálka knihy "Overbite"

21. května 2011 v 19:06 | Susannah
Konečně byla uveřejněna obálka druhého dílu série Insatiable (vám možná známější jako "Nenasytná"), Overbite (= horní předkus), který vychází už 5. července. Naživo bude možná působit trochu jinak, ale mně osobně se trochu nelíbí digitálnost knihy, kterou má dívka v ruce a ani naprostá uhlazenost šatů. První díl vypadal o několik stupňů lépe...
V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat i ukázek některých kapitol. :)
Nápis na obálce Twice bitten, not shy je obměnou fráze once bitten, twice shy, která znamená něco ve smyslu chybami se člověk učí a kdo se jednou spálil, podruhé si dá pozor, bite znamená také kousnout/kousnutí (miluju anglické hříčky). Twice bitten, not shy můžete brát například jako spálila se dvakrát, spálí se i potřetí, ale možností je zajisté víc.


megcabot.com

Oznámen název druhého dílu série "Insatiable"

15. října 2010 v 10:48 | Susannah
Pokračování příběhu pro dospělé o Meeně Harper by mělo vyjít v červenci 2011 pod názvem Craving.
Craving znamená touha.
AKTUALIZACE 23. prosince 2010: Druhý díl by se měl jmenovat Overbite, což znamená doslova horní předkus.
:)
facebook.com

První zmínka o 2. dílu série "Insatiable"

24. března 2010 v 19:37 | Susannah
Jde jen o část newsletteru, který se rozesílal asi před týdnem.
2. díl vyjde v létě 2011, tzn. rok a kousek po 1. dílu, který vychází 8. června 2010.
:)
 
 

Reklama