Underworld

Obálky knihy "Underworld" ve světě

24. května 2015 v 21:06 | Elaine
Pokud se vám líbila kniha Underworld, v češtině známá jako Láska v podsvětí, a jste zvědaví na obálky v zahraničí, článek je něco pro vás. :) Originální obálka je podle mě jedna z nejkrásnějších ze všech knih od Meg.

Seznam hledaných na ostrově Isla Huesos

5. května 2015 v 17:08 | Elaine
Jde o jeden ze zábavných článků o knize Underworld (Láska v Podsvětí), které najdete na oficiálních stránkách Meg. :) Pokud jste už knihu četli, víte, co se semlelo. A v důsledku toho policie na Isla Huesos hledá několik našich hrdinů, aby je mohla vyslechnout. :) V článku se dozvíte, koho hledají a kvůli čemu. :)

Underworld FAQ

1. května 2015 v 12:39 | Elaine
Jelikož nedávno v České republice vyšla kniha Láska v Podsvětí, překlad skvělé knihy Underworld, druhého dílu série Abandon, napadlo mě, že bych mohla udělat pár článků. :)
V tomhle článku si můžete přečíst často kladené otázky o knize a odpovědi na ně. :) V originále je můžete najít na oficiálním webu Meg. Jen musím důrazně upozornit, že obsahují spoilery na děj, tak je nedoporučuju číst, pokud jste knihu nečetli a chcete se nechat překvapit. V tom případě se k článku můžete vrátit později. :)

Láska v Podsvětí v ČR

17. ledna 2015 v 22:16 | Elaine
V letošním roce nás čeká několik dlouho očekávaných knih od Meg Cabot. :) Kromě Royal Wedding a From the Notebooks of a Middle School Princess, které vyjdou (prozatím jenom) v angličtině, se můžeme těšit u nás na pokračování knihy Mezi láskou a smrtí (Abandon) - druhý díl trilogie s názvem Láska v Podsvětí! Českého překladu knihy se dočkáme 17. března 2015. :)
Nakladatelem je opět Knižní klub, vazba bude vázaná (hardback) a počet stran je stanoven na číslo 264.
Obálka je převzatá z USA, je nádherná, nemyslíte? :) Pokud by vás zajímalo, jak obálka vznikala, klikněte sem. Na obálce se v názvu u písmene L zachoval symbol jednoho důležitého náhrdelníku, který se objevuje na obálkách všech dílů.
Anotaci na knihu najdete zde. :)
bux.cz

Úryvek z knihy "Underworld"

15. srpna 2014 v 14:20 | Elaine
Překvapilo mě, že tady ještě nemáme úryvek z knihy Underworld, druhého dílu série Abandon (Mezi láskou a smrtí). U nás překlad této knížky vyjde v březnu a protože vím, že se spousta z vás těší na pokračování série s Pierce a Johnem, přeložila jsem vám hned dvě kapitoly. :) Doufám, že se vám budou líbit. :)

Připravuje se překlad druhého dílu ke knize "Mezi láskou a smrtí"

11. května 2014 v 9:51 | Elaine
Nakladatelství Knižní klub změnilo názor a na březen 2015 připravuje pokračování knihy Mezi láskou a smrtí (Abandon)! Je to skvělá zpráva, a pokud si dobře pamatuju, byl překlad prvního dílu poměrně kvalitní. :)
Připravovaný druhý díl ponese název Láska v podsvětí (v originále se jmenuje Underworld). Zatím není vytvořená obálka, ale počítám, že budou přejímat tu americkou jako u prvního dílu, a ta je nádherná. :)

Dojem ze čtení knihy "Underworld"

29. května 2013 v 23:11 | Elaine
Včera jsem přečetla jednu knihu, dnes zase Underworld, už mám rozečtenou další. :D Jak už mám za sebou všechny školní povinnosti, tak prostě jedu! :D
Underworld, nebo-li Podsvětí, je pokračováním knihy Abandon (Mezi láskou a smrtí) a v krátkosti vám můžu říct, že ta kniha je jízda, kterou přečtete bez přestávky. Naprostá bomba. Nemůžu uvěřit, že jsem si ji přečetla až rok po vydání.
Jsem nadšená. :D

Český překlad druhého dílu "Mezi láskou a smrtí" se nechystá

9. března 2013 v 22:26 | Elaine
Bohužel. Psala jsem mail do nakladatelství Knižní klub, které vydalo první díl série Abandon (Mezi láskou a smrtí), a co se týče druhého dílu - Underworld - jsem dostala negativní odpověď. Vydat překlad neplánují. Do edičního plánu pro letošní rok zařadili pouze Holčičí pravidla od Allie Finkle 5 a 6, jiné tituly nebudou.

Příběh obálky knihy Underworld

5. června 2012 v 14:22 | Elaine
V článku se dozvíte taje ohledně tvorby obálky knihy Underworld, Meg tomu nedávno věnovala zápis na svém blogu, ukázala i nějaké fotky.:) Článek obsahuje malé spoilery na sérii.
Věděli jste, že nejoblíběnejší barva Meg je modrá? :)

Dojem ze čtení knihy "Underworld" a vzhledu obálky

26. května 2012 v 17:02 | Susannah
Před dvěma dny to byl rok od dojmu z prvního dílu Abandon a teď jsem tu se zpožděním s druhým dílem Underworld. Nějakým nejapným řízením osudu mi totiž knížka dorazila tohle pondělí, tedy v den, kdy mi začalo zkouškové a rovnou třemi zkouškami hned za sebou. Nicméně jsem se ke knize konečně dostala a teď vás zaplavím dojmy.
Nebudou zdaleka tak pobouřené jako u knihy Being Nikki (2. díl série Airhead), ale ani tak nadšené jako u Abandon, protože jako druhý díl je i Underworld výplní mezi počátkem a vyvrcholením, je tak těžší přijít s něčím průlomovým. Nicméně kniha se svého údělu podle mě zhostila nad očekávání.
Na konci knihy se tradičně objevila anotace na poslední díl s názvem Awaken (= procitnout, uvědomit si, probudit, ...), kterou přeložím co nejrychleji to bude možné (podle toho, jak dlouho mi bude trvat banner Nevinný).
Největší spoilery uvnitř článku samozřejmě zakryju, ale pokud chcete být překvapené, doporučuju nečíst si všechno. Je z toho sice napůl zakrytý text, ale i tak. Mimochodem je tam trochu níž jeden obrázek, který dost ilustruje jeden spoiler, když se podíváte, tak tím pak při čtení nebudete zdaleka tak nadšené, jako byste byly, kdybyste to ani náznakem netušily.

Dnes vychází

8. května 2012 v 0:01 | Susannah
Po víc jak roce čekání dnes vychází v USA Underworld, druhý díl série, inspirované mýtem o Persefoně, jejíž první díl Abandon většinu z nás uhranul. Ten by měl mimochodem ještě letos v říjnu vyjít čeky pod názvem "Mezi láskou a smrtí," což jistě mnohé potěší.
Nicméně Underworld můžete už od včerejška koupit přes bookdepository.co.uk a do týdne by vám měl přijít.
Cena se ještě do poledne 14. května při uplatnění slevy udrží na 13,77€ (cca 347,-), potom knihu koupíte za 15,03€ (cca 378,-). Shakes.cz knihu prozatím v nabídce nemá (lze napsat o objednání, pokud o to stojíte - ale počítejte s tím, že hardback Abandonu mají za 460,-), stejně tak ani Bookfayre.cz. Stále existuje možnost nákupu přes Amazon, nicméně tam je poštovné velmi drahé.
Pokud chcete čekat na britské vydání, tak vydržte ještě do 27. září 2012 (o víc jak týden později než francouzská verze).
Ráda bych dokončila během zítřka alespoň překlad první kapitoly, ale víc slíbit se svými školními povinnostmi prozatím nemůžu.
megcabot.com
exchange.cz
goodreads.com
bookdepository.co.uk

Fotka hardbacku "Underworld" a mnohem víc

20. dubna 2012 v 18:09 | Susannah
Meg dnes dostala poštou první výtisk hardbacku knížky Underworld, která vychází za necelé tři týdny - 8. května - a hned ho vyfotila. Mrkající Vypadá to, že hřbet knihy je dole přechodem bílý, ale může to být taky bleskem...
V plné velikosti se můžete na fotku podívat tady.
-
-
U té příležitosti vám chci říct, že mám rozdělaný překlad prvních dvou kapitol, které jsou na webu Meg anglicky (se školou toho mám teď hodně, takže tempo by mohlo být i lepší) a budu se snažit dodělat je před vydáním. To ale není všechno, nebojte.
-
Pro ty z vás, které si chcete koupit anglický originál, tak na bookdepository.co.uk je momentálně úžasná nabídka - 24% sleva, protože jde o předprodej a navíc ještě 10% díky Dni Země (tohle platí až do 14. května - podrobnosti tady). Tudíž teď si můžete knihu koupit přibližně za 8,90€ místo původních 13,60€. Máte tak možnost zaplatit cca 225,- (neplatí se poštovné Je na prachy) místo 341,-. Shakes.cz chce jen za první díl 490,-, jestli si to chcete porovnat s jinou možností. Jediná stinná stránka pro vás může být platba kreditkou/Paypalem. Jinak knihy z Bookdepository často dorazí před vydáním a když ne, tak se snaží dodávat v den vydání. Jednou jsem měla knihu doma dokonce ani ne za dva dny.

Fotky ARC výtisků knihy "Underworld"

31. března 2012 v 17:03 | Elaine
Meg dostala od nakladatele balík knih Underworld (datum vydání 8. května) a zveřejnila pár fotek. Jedná se o Advanced Reader Copies (ARC). Susannah jednou dobře vysvětlila, co ARC je, takže kopíruju její definici. :)

Jde o knihu, která je zatím jen v předběžném stavu, většinou má obálku vypadající stejně jako ta, která má být použita později na vydanou knihu, aby ARC vypadala jako paperback. ARC jsou často rozesílány recenzentům a manažerům knihkupectví několik měsíců před vydáním první edice knihy, která bude nabízena k prodeji.

Britská obálka knihy "Underworld"

31. března 2012 v 16:43 | Elaine
Našla jsem obálku britské verze knihy Underworld. :) A všimněte si, že přejali prvek z amerického přebalu - ty (skoro) dotýkající se ruce. Akorát se mi zdá, že tady to má význam loučení, kdežto na americké obálce to znamená zadržení.
Underworld vyjde v Británii v září 2012 (v USA v květnu), ale knihu si už můžete předobjednat.

Smrt ji chce... Smrt ji miluje...
bookdepository.co.uk

Stránka knihy "Underworld" a datum vydání

14. února 2012 v 0:32 | Elaine
Zakroužkujte si v diářích datum 8. května 2012, dámy, vyjde Underworld, pokračování série Abandon! :)

Kniha dostala svou vlastní sekci v rámci webu MegCabot.com, ale kromě anotace (tady přeložené) tam zatím nic nenajdete, ale brzy kniha dostane své vlastní wallpapery, FAQ a podobně, jako to znáte ze stránek Abandon, Insatiable nebo Overbite.
Strašně se mi líbí, jak je na obálce do nápisu Underworld opět zakomponován ten důležitý šperk. Úžasný detail. A pokud jste závislí na modré barvě jako Susannah a já, nebudete se moci na tu stránku vynadívat. :)

Nová anotace na knihu "Underworld"

14. února 2012 v 0:12 | Elaine
Už v knize Abandon, prvním dílu série, byla anotace na druhou knihu - Underworld (Podsvětí). A protože kniha Underworld už má svou stránku v rámci webu MegCabot.com, dostala i novou anotaci. Obsahuje spoiler na konec prvního dílu.
Banner vytvořila Susannah.

US obálka knihy "Underworld"

31. října 2011 v 7:32 | Susannah
Meg na Twitter a Facebook před třemi hodinami dala na internet jako dárek k Halloweenu obálku druhého dílu série Abandon, který vyjde na jaře roku 2012. Dala k dispozici i obrovskou verzi v nejlepší kvalitě a tu najdete po kouskách a celou uvnitř článku.
Taky se tak nemůžete dočkat jara? Obálka vypadá úžasně a první díl byl jednou z nejlepších knih, co jsem od Meg kdy četla.

Anotace na knihu "Underworld"

26. května 2011 v 21:57 | Susannah
Slíbila jsem vám přeloženou anotaci a tady je.
Underworld (= Podsvětí)je druhý díl série Abandon, v jejímž prvním dílu se anotace objevila. Underworld by měl vyjít během roku 2012 a protože tím pádem momentálně nemá oficiální banner, chvíli jsem si hrála s Photoshopem a udělala vlastní.
Anotace není dlouhá a ani nijak zvlášť spoilerová.
 
 

Reklama